Autor Wątek: SPPV2  (Przeczytany 5655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robertxxx

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
    • Defro Eko 19kw
Odp: SPPV2
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 22, 2018, 01:05:53 pm »
Witam. Dziś zamontowałem mój sterownik na test. Wszystko fajnie pracuje nawet powiedziałbym lepiej niż na moim kotle, ale martwi mnie spadek temp. i długa praca na mocy do 100% po załączeniu pompy cwu. Popracuje parę dni zobaczymy.
Defro eko 19kw , palnik Pancerpol obrotowy, SppV2.      https://ekotlownia.pl/sterownik-5/541

Offline terminatorx

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 22, 2018, 01:41:00 pm »
Grzanie cwu powoduje duze obciążenie ukladu, ja u siebie częściowo rozwiązałem ten problem poprzez zmianę wydajnosci pompy cwu, przelaczylem ja w tryb proporcjonalny i przydlawilem lekko, sam jeszcze obserwuje wplyw tej zmiany ale póki co jest lepiej tzn. temp kotla sie tak bardzo nie obniża.
Piec 19kW, FHU S.A.M Pleszew
www.ekotlownia.pl/sterownik-5/464

Offline sati

• Sr. Member
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 22, 2018, 02:16:41 pm »
Czy aż tak obciąża układ to bym z tym polemizował. U mnie już drugi sezon grzeje non stop, pompa na 1 i przydławiony zawór powroty od CWU. i wszystko jest ok.
Pierwszy kocioł z podajnikiem Skam 17 KW+SPPV2+AZPP+RV-13As
http://ekotlownia.pl/sterownik-5/358

Offline terminatorx

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 22, 2018, 04:54:16 pm »
Czy aż tak obciąża układ to bym z tym polemizował. U mnie już drugi sezon grzeje non stop, pompa na 1 i przydławiony zawór powroty od CWU. i wszystko jest ok.
U mnie to bylo duze obciążenie, skokowe, typowa chwilowa moc wynosi u mnie przy obecnych temperaturach ok 2 kW, po wlaczeniu nagrzewania cwu wzrastalo do 8 kW wiec calkiem sporo dlatego zmniejszylem przepływ. W przeciwieństwie do Twojego układu ja nie grzeje zasobnika non stop wiec sytuacja zupelnie inna.

Offline Robertxxx

• Jr. Member
  • **
    • Defro Eko 19kw
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 24, 2018, 10:34:13 am »
Witam. Dziś zamontowałem mój sterownik na test. Wszystko fajnie pracuje nawet powiedziałbym lepiej niż na moim kotle, ale martwi mnie spadek temp. i długa praca na mocy do 100% po załączeniu pompy cwu. Popracuje parę dni zobaczymy.
   Witam po dwóch dniach testu mogę śmiało powiedzieć że ster się dobrze spisuje,  kocioł pracuje z taką "łatwością" . Popiół się poprawił chociaż to Tauron, ale myślę ,że to dopracuje na nowym sterze. I co najważniejsze spadło spalanie i to znacznie :)(około 10kg/d) Orientacyjnie jaki ustawić przesyp dla ekoenergii, kocioł 26kw?                                                                                                                                                                                           
Defro eko 19kw , palnik Pancerpol obrotowy, SppV2.      https://ekotlownia.pl/sterownik-5/541

Offline terminatorx

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 24, 2018, 10:48:50 am »
Najlepiej zmierz to sumiennie na samym początku, wiem, ze będziesz musial wygasić ale to wpłynie na rzetelność danych. U mnie na 19kW jest 6 g/s ale moze układ palnika mamy podobny.

Offline Robertxxx

• Jr. Member
  • **
    • Defro Eko 19kw
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 24, 2018, 10:58:56 am »
Mo właśnie też na jakimś forum było pisano o 6g. Z czasem się wyjaśni.