Autor Wątek: Prośba o pomoc w optymalizacji parametrów  (Przeczytany 1840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andyfer

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Prośba o pomoc w optymalizacji parametrów
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 10, 2017, 05:14:53 pm »
 Grześ58 , tak myślałem kiedyś, żeby zrobić. Ale mam RCK i chyba muszę pobierać powietrze z tego pomieszczenia co ten regulator. Chyba że czegoś nie skumałem do końca :).
Skam 7 kW Premium. RV13AMs. SPPv2L.
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/456

Offline Grześ58

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 10, 2017, 05:29:02 pm »
Andyfer.Najlepiej podłącz z zewnątrz żeby wentylator nie wychładzał piwnicy,a co za tym idzie nie będzie schładzał także zasobnika.
Skam-p 17kw+Batory+SppV2 +RV13am Dom 400m2 ogrzewane 320m2 instalacja grzejnikowa niskotemperaturowa+bojler 200L

Offline gmaj22

• Hero Member
  • Reputacja: 40
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 10, 2017, 07:36:15 pm »
Ależ o to właśnie chodzi, żeby wewnątrz zasobnika byłą niższa temperatura niż na zewnątrz. Zwróć np. uwagę, kiedy szyba w aucie paruje.

Offline Grześ58

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 10, 2017, 08:17:48 pm »
Albo o to chodzi żeby na zewnątrz zasobnika była wyższa temperatura niż wewnątrz.
Skam-p 17kw+Batory+SppV2 +RV13am Dom 400m2 ogrzewane 320m2 instalacja grzejnikowa niskotemperaturowa+bojler 200L

Offline gmaj22

• Hero Member
  • Reputacja: 40
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 10, 2017, 09:02:31 pm »
Czyli na jedno wychodzi :)

Offline AndrewOne

• Full Member
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 13, 2017, 07:44:44 pm »
Na temat marketów to nie chce szłyszeć. Jak zaczynałem palić w zeszłym sezonie kupowałem po dwa worki dla próby to szok. Woda się z nich wylewała.

Ja jak dotąd wolałem markety z jednego prostego powodu. Kupując w markecie mam jakiś wgląd na parametry. Tak wiem pewnie powiecie, że "papier wszystko przyjmie", ale wydaje mi się, że mimo wszystko producenci jakieś niezbędne minimum przyzwoitości muszą zachować  w tym co piszą na workach. Choćby dlatego, że market nie chce psuć sobie opinii.
 A kupując na składzie? Tak naprawdę możemy kupić tonę w której połowa to będę kamienie, a i tak ciężko będzie nam cokolwiek później wyegzekwować od sprzedawcy. W markecie wystarczy paragon i oddamy każdą ilość.
Oczywiście nie twierdzę, że na składzie nie można kupić dobrego opału tylko, że prawie za każdym razem nie wiemy co nam się trafi, bo każda dostawa nowego opału do składu może być całkiem innej jakości i tu już nawet nie piszę o wilgoci tylko o kaloryczności itd.

Offline rudix

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2018, 01:56:01 pm »
Witajcie,
udało mi "w miarę" ustabilizować proces spalania (wykresy mocy, temperatur nie są już jak "ostre").

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/482

Okazało się, że bardzo pomocne okazało się włączenie na stałe grzania CWU.
Zawór 4D pracuje obecnie w trybie mieszacza (ruch 2s, postój 180).

Mielibyście jeszcze jakieś sugestie pomoce w jeszcze lepszym ustabilizowaniu kotła?

Offline Grześ58

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 03, 2018, 07:22:30 pm »
Rudix.Według mnie spalanie ilościowe masz dobre.Ja też mam w granicach 1kg/10m2/24h paliwo ekogroszek.Co do jakości spalania to pewnie można by coś poprawić ale to już jest zabawa.Ja też jestem z Kielc i jakbyś chciał wymienić się doświadczeniem to podaj nr tel.to się z tobą skontaktuje.

Offline rudix

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 06, 2018, 06:27:51 pm »
Małe podsumowanie. Udało mi się ustabilizować kocioł. Kluczem okazało się włączenie na stałe ładowania C.W.U. - jak dopytałem Producenta należało wyjąć czujnik C.W.U ze zbiornika (ustawienie bardzo wysokiej temp. C.W.U. nie było wystarczające - pompa się wyłączała).
Obecne parametry zaworu 4D to: 2s ruch, 200s postój.

Jak na razie sterownik w trybie mieszacza pracuje stabilnie  :)