Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Instalacje / Odp: Sposób przyłączenia zbiornika CWU
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gmaj22 dnia Dzisiaj o 01:49:49 pm »
Wg Twojego schematu OK jest tylko wtedy, jeśli obie pompy nie pracują równocześnie.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dandi33 dnia Dzisiaj o 12:35:12 pm »
Tu się z tobą nie zgodzę bo tak jak kiedyś pisałem w innym wątku liczy się obieg w którym pompa pracuje w moim przypadku jest to obieg kotłowy, a co do pompy CWU to nieporozumienie jest wtedy jak pompa jest, a brakuje pompy kotłowej. Wtedy jedyne co pozostaje to włączenie jej na stałe (CWU pracuje jako pompa kotłowa :) ) albo wyłączenie i bojler pracuje na grawitacji.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gmaj22 dnia Dzisiaj o 12:12:00 pm »
Tym, że tak jak Ty masz pompy pracują szeregowo i z mieszacza robisz częściowo rozdzielacz. Nie uważam, żeby montaż pompy na obiegu CWU był nieporozumieniem.
Skoro uważasz inaczej - masz do tego prawo. To w końcu Twoja instalacja :)
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dandi33 dnia Dzisiaj o 11:23:03 am »
Gmaj, a teraz wytłumacz czym się różni montaż pompy w miejscu w którym ja mam od tego gdzie ty wskazałeś oczywiście nie biorąc pod uwagi miejsca na rurze CWU bo to kompletne nieporozumienie 
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gmaj22 dnia Dzisiaj o 10:59:47 am »
Żle...pompa tłoczy do 4D.
Powinna być tam gdzie zielona strzałka. Albo na ładowaniu bojlera, albo na powrocie jako kotłowa/CWU. Ale wtedy powrót CWU musi być wpięty PRZED pompą kotłową.

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dandi33 dnia Dzisiaj o 09:22:54 am »
schemat
7
SPP v2 / Odp: Pytania 'świeżaka' SKAM-PV20 + SPPv2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AndrewOne dnia Styczeń 18, 2018, 07:49:05 pm »
Tak właściwie to w ogóle sie nie określiłem kiedy mam zamiar to wprowadzać. OK to nie jest ważne.
To którą strefę trzeba ustawiać godzinowo? Kotła czy CO?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kżyh dnia Styczeń 18, 2018, 07:17:35 pm »
Pytałeś w czasie teraźniejszym więc zrozumiałem że te ustawienia chcesz wprowadzić w tej chwili.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AndrewOne dnia Styczeń 18, 2018, 06:55:51 pm »
kżyh gdybym to robił teraz to może i tak ale jak będzie na zewnątrz w dzień ok. 15 stopni a dopiero na wieczór poniżej 10 to dom nie będzie się tak wychładzał.
Piszesz o jakości spalania, brudzeniu się wymiennika i stratach kominowych więc idąc tym tropem tryb auto lato w ogóle nie powinno się używać bo będzie tak a nie inaczej. A jednak auto lato istnieje i ludzie używają.
Podpowiedzcie w której strefie mam to ustawić? Kotła, czy CO?
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kżyh dnia Styczeń 18, 2018, 06:14:17 pm »
AndrewOne jeśli myślisz że dzięki takiemu stawieniu pracy kotła zaoszczędzisz na opale to cię muszę zmartwić. Pojemność cieplna budynku jest na tyle duża że obniżenie strat ciepła przez obniżenie temperatury zadanej na kilka godzin będzie niezauważalne. Pogorszy się natomiast jakość spalania przy zmianach mocy palnika co może prowadzić do szybszego brudzenia wymiennika i większych strat kominowych.
Strony: [1] 2 3 ... 10