Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
SPP v2 / Odp: Nie trzyma zadanej temperatury za zaworem.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez g_regor dnia Październik 14, 2018, 07:58:03 pm »
Co by nie mówić, to "piły" na wykresie temp. zaworu już nie ma
Bo w nocy kocioł w ogóle nie grzał na grzejniki  :).
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gmaj22 dnia Październik 14, 2018, 07:25:09 pm »
Co by nie mówić, to "piły" na wykresie temp. zaworu już nie ma
3
Ogólnie i nie na temat / Odp: doprowadzenie powietrza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez thekip dnia Październik 14, 2018, 04:59:19 pm »
a spalanie lepsze gorsze spowoduje to doplyw zimnego powietrza
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez g_regor dnia Październik 14, 2018, 12:35:11 am »
Mam bojler cwu, podpięty bezpośrednio z kotła, powrót jest za mieszaczem. Cwu mi chodzi grawitacyjnie i pompka wogóle nie wchodzi. Na wykresie widać, że temperatura na kotle jak zaczyna grzać na dom spada max 5°, pompa CO pracuje cały czas (podczas grzania na grzejniki oczywiście).
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gmaj22 dnia Październik 13, 2018, 11:32:28 pm »
Czyli brak odbioru  Sądziłem, że oprócz c.o. masz też jakiś bojler cwu.
To przerzucanie zaworu tłumaczę włączeniem auto-lato w tryb grzania. Odpala pompa c.o. i przewala do kotła cały wystudzony  zład. Obniża się temperatura na kotle, (jaka jest ustawiona minimalna temp. c.o.?), wyłącza pompę c.o., wtedy zamyka się mieszacz, a kocioł podgrzewa wodę do ponownego uruchomienia pompy i otwarcia mieszacza. Sytuacja może powtarzać się kilka, kilkanaście razy aż do ustabilizowania.
Zainwestuj w czujnik temp. powrotu. On wiele podpowie.
Wróciłem do zdjęć zaworu i zwróciłem uwagę  na jeszcze jedną rzecz: zasilanie pompy cwu masz za mieszaczem z tej samej rury co zasilanie pompy c.o. ? A gdzie jest podłączony powrót cwu? Do powrotu kotła,
 czy do powrotu z instalacji c.o. przed mieszaczem? Jeśli tu też jest błąd, to nie uspokoisz tej instalacji.
6
Ogólnie i nie na temat / Odp: doprowadzenie powietrza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bolecki dnia Październik 13, 2018, 10:43:23 pm »
Dmuchawa będzie czystsza.
7
Ogólnie i nie na temat / Odp: Polak potrafi ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez thekip dnia Październik 13, 2018, 10:19:29 pm »
najważniejsze że się pali ;D ;D ;D ;D ;D
8
Ogólnie i nie na temat / doprowadzenie powietrza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez thekip dnia Październik 13, 2018, 10:12:22 pm »
witam zastanawiam co by dalo doprowadzenie swiezego powietrza z zewnątrz do dmuchawy pieca  ;) ;)
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez g_regor dnia Październik 13, 2018, 07:44:57 pm »
Jak pamiętam to przy ręcznej zmianie pozycji o 10s temperatura leciała z jednej skrajności w drugą.

-> g_regor. Jako tako to działa, ale niesmak pozostaje.

Czyli należałoby ustalić przyczynę, dlaczego tak się dzieje? Może grube rury, mocna pompa i przeplywy rzędu 2 m3/h?
Przepływomierz sporo by powiedział.
Rury grube, wylot 2cale potem 5/4, przepływy bardzo małe bo termostaty praktycznie odcinają mi grzejniki co widać po zużyciu węgla, na pompie przeważnie 7W (ustawiona w auto) i chyba tutaj tkwi problem. Będzie zimniej to zobaczymy.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez g_regor dnia Październik 13, 2018, 07:40:56 pm »
Dzisiaj zawór pracował na nastawach 2s/75s.
Masz na myśli ustawienia czasu pracy zaworu? Czas całkowitego otwarcia jest niezmienny i wynosi pewnie 120 sek.
Ja dałbym na początek skok jednostkowy około 1/15 czasu otwarcia, czyli 9-10 sekund.

A ja bym dał tylko 4 sekundy, albo i mniej...
A ja to dałem 2s o czym pisałem powyżej  ;D
Strony: [1] 2 3 ... 10