Autor Wątek: Pytania 'świeżaka' SKAM-PV20 + SPPv2  (Przeczytany 9876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gmaj22

• Hero Member
  • Reputacja: 43
Odp: Pytania 'świeżaka' SKAM-PV20 + SPPv2
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 12, 2017, 11:58:03 am »
Mysłowice nie sprzedają ekogroszku jak 5-25 mm, tylko grubsze frakcje, zaś dostawczy mielą, mieszają, odsiewają itp. To że mieszają ze słabszymi, to wychodzi tylko "palaczowi" na dobre.

Offline AndrewOne

• Full Member
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 14, 2017, 07:01:37 pm »
Panowie nie chce zakładać nowego tematu a mam kilka pytań dotyczące spp v2.
Dlaczego zegarek na panelu ciągle się późni? I tu nie chodzi o 2-3 min tylko po ok 2 tygodniach od ustawienia poprawnej godziny różnica jest ok 20 minut. Myślałem, że po podpięciu neta to się zmieni ale nie. Swoją drogą to jak się synchronizuje z serwerem? U mnie wygląda to tak, że wchodzę w ustawienia daty i godziny pod spodem napis " Synchronizować czas z serwerem?" ale nie wiem jak wydać mu polecenie żeby synchronizował.
Naciskanie ołówka nie wpływa na ten napis o synchronizacji. Można tylko samemu ustawić datę i godzinę.
Drugie pytanie.
Czy da się zmniejszyć na panelu ilość kg paliwa w zbiorniku?
Pytam bo miałem mało i wyskakiwał błąd, że w ciągu doby skończy się paliwo ( ekogroszek w zbiorniku był ale  w rzeczywistości mniej ubywa ze zbiornika niż pokazuje to panel), jak ignorowałem ten błąd to ni stąd ni z owąd nagle panel pokazał że w zbiorniku jest 160 kg paliwa... A może ktoś wie dlaczego panel sam dodał sobie paliwa na Full?
Chcę ustawić przesyp ( teraz mam 4g/s) żeby panel pokazywał bardziej precyzyjnie stan paliwa a nie podawał większe zużycie dlatego nie dosypywałem od razu gdy sterownik pokazał błąd o niskim stanie paliwa.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 118
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 14, 2017, 07:20:17 pm »
Na rozregulowany zegarek wyjdzie łatka, synchronizacja z serwerem nie działa od początku (miałem na to ochotę, ale nigdy tego nie zrobiłem).
Jak pojemność zbiornika przewinie się przez zero to zacznie liczyć od nowa.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline AndrewOne

• Full Member
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 14, 2017, 07:41:59 pm »
Czyli wszystko jasne:) Dziękuję pięknie.

Offline AndrewOne

• Full Member
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 14, 2017, 10:09:52 pm »
Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie...
Jak to jest z tą temp zadaną CWU.
Mianowicie, ja mam usawioną temp CWU na 45 st. na piecu również 45. Wieczorem gdy do kąpieli pójdzie dużo wody temp CWU spadnie o jakieś 10 st. na piecu spada o ok. 5 st. Wtedy dmuchawa dmucha prawie non stop żeby dobić do 45 st CWU i pieca. Automatycznie zapotrzebowanie na paliwo się zwiększa no ale przecież sterownik sam sobie podawania nie zwiększy, kopczyk się zmniejsza i wydaje mi się, że już raczej się nie powiększy nawet po dobiciu do temperatur ustawionych, bo podawanie ciągle pozostaje bez zmian. Czyli podsumowując, zapotrzebowanie przez jakiś czas na paliwo było większe ale że podawanie się nie zwiększyło to zrobiła się "dziura" w kopczyku której podajnik nie zasypie dopóki czas podawania się nie zwiększy.
Podobna sytuacja jest gdy piec sam sobie zwiększa temp podczas np. spadającej temp zew.
Może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie ? Czy może to po prostu moje fanaberie?:)

Offline sati

• Sr. Member
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 14, 2017, 10:19:48 pm »
Musisz zwiększyć temperaturę na kotle o jakieś 5 - 6 stopni od zadanej na CWU. Bo inaczej będzie się męczył piec z dogrzaniem CWU. Lub włączyć cały czas grzanie CWU. Nie wiadomo jak jest tem.powrotu.
Pierwszy kocioł z podajnikiem Skam 17 KW+SPPV2+AZPP+RV-13As
http://ekotlownia.pl/sterownik-5/358

Offline Grześ58

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 14, 2017, 11:53:27 pm »
AndrewOne.Podawanie się nie zmienia,zmienia się przerwa i praca dmuchawy.Poza tym trzeba dużo czytać na forum o Sppv2.Tam jest wszystko ,prawie wszystko.
Skam-p 17kw+Batory+SppV2 +RV13am Dom 400m2 ogrzewane 320m2 instalacja grzejnikowa niskotemperaturowa+bojler 200L

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 118
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 15, 2017, 09:55:09 am »
@AndrewOne W tej chwili chodzi na ok 80% więc jakiegoś specjalnego zapasu nie ma, ustaw go tak aby był średnio w okolicach 50-60%. Napisz też jaką masz dmuchawę.
To że przy takiej zapaści się wypali to nawet normalna sprawa, ale  po jakimś czasie powinien się odbudować.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline gmaj22

• Hero Member
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 15, 2017, 10:04:44 am »
Dawka biedna, bo zaledwie 1;9, stąd brak "elastyczności". To jest jak z autem z dużym silnikiem:masz zapas mocy i w każdej chwili możesz bez problemu przyspieszyć bez redukcji biegu. A spalać wcale nie musisz więcej.
Dmuchawę to sądząc po ustawieniu i spalinach ma w granicach 70W. Chociaż ja ze swoją WPA07 tez schodziłem do 54%, jak zbyt mocny i kopcący eko testowałem.

Offline AndrewOne

• Full Member
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 15, 2017, 04:47:22 pm »
@AndrewOne W tej chwili chodzi na ok 80% więc jakiegoś specjalnego zapasu nie ma, ustaw go tak aby był średnio w okolicach 50-60%. Napisz też jaką masz dmuchawę.
To że przy takiej zapaści się wypali to nawet normalna sprawa, ale  po jakimś czasie powinien się odbudować.

Dmuchawa to RMS - 120 AL moc 80W. Osłona trochę więcej niż pół otwarta. Próbowałem otwarcia na full ale chyba nie ma jakiejś znaczącej różnicy.
Czyli co  zwiększyć temp na piecu i dodać mu żarcia?
Mam 3s/30s sterownik pokazuje 7,2KW.
Dać mu 5s/ 30s? czy może zostawić 3s podawania a przerwę zmniejszyć o kilka sekund? Ogólnie zauważyłem , że jest lepiej gdy załącza się na krócej ale częściej. Pewnie też dlatego bo ekogroszek mokry.

Offline gmaj22

• Hero Member
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 15, 2017, 05:41:12 pm »
Jeśli ekogroszek "trudny" i mający tendencję do zbrylania i spiekania, a nie masz obrotowego palnika, to zdecydowanie lepiej jest podać krócej i częsciej. Proponowałbym na początek 3s/21 a nawet 3s/18s.

Offline AndrewOne

• Full Member
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 15, 2017, 05:54:42 pm »
Niestety nie mam obrotowego palnika.
Dzisiaj wsypałem innej firmy ekogroszek ten jest suchy i ma 28MJ. Jakieś pół godziny temu było słychać po dźwięku podajnika, że mokry się już skończył  i pobiera suchy.
Ustawiłem 3s/25s może na razie już nie będę zmieniał,  zobaczę co się bedzie działo.
Temp pieca podniosłem na 50 st. CWU bez zmian.

Offline wildi2

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 13, 2018, 06:05:52 pm »
W ramach comiesięcznego rytuału wygaszania kotła i czyszczenia wszystkiego, tym razem postanowiłem wyczyścić otwory napowietrzania wtórnego w palniku (SV200n 20kW). Zrobiłem dla potomnych fotki napowietrzania bo nie sposób je wymacać i przeczyścić wszystkie bez wyjmowania palnika. Przy okazji poległa uszczelka ramki mocującej wkład palnika. Ciężko było ją założyć z powrotem ale przykleiłem ją delikatnie na silikon 1200st i jakoś poskręcałem. Pytanie czy tak może zostać? Z czego robić nową? Czy Jarecki sprzedaje takie coś?
Przy okazji oględzin palnika zauważyłem czarny nalot z delikatnym wżerem. Mokry węgiel czy coś innego?

Zasypałem dzisiaj inny węgiel i nie wiem czy to kwestia uszczelki czy bardziej kalorycznego węgla ale po raz pierwszy zobaczyłam na kotle temp spalania ponad 100 st.

Offline kżyh

• Full Member
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 13, 2018, 06:19:52 pm »
Wzrost temperatury spalin może być efektem udrożnienia otworów napowietrzających.
SkamP 12kW, palnik AZPP, SPPv2L
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/368

Offline wildi2

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 14, 2018, 01:27:31 pm »
Zauważyłem teraz sporo niespalonego węgla. Nieszczelny palnik po zmasakrowaniu uszczelki przy czyszczeniu napowietrzania?