Autor Wątek: Propozycja zmian  (Przeczytany 10953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 118
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: Propozycja zmian
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 21, 2016, 08:39:52 pm »
Nie, wpadniesz we własne sidła
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline dck33

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 21, 2016, 08:47:01 pm »
hmm a mozna blizej co to za sidla?  a inne moje propozycje?

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 22, 2016, 07:06:41 pm »
To że kilka sekund to za mało, z drugiej jednak strony jeśli zacznie kipieć to już jest trochę pozamiatane.

W kwestii innej propozycji. To że ktoś gdzieś coś napisze nie znaczy że jest to coś warte i musi to być w tym sterowniku. Co jakiś czas wypływa na internety taka akcja. Nikt nie sprawdził ale wszyscy dyskutują. Efekt jest potem taki że ja się nasiedzę a nikt z tego nie korzysta.
Moc możesz podnieść w każdej chwili, sprawdź co to da, namów jeszcze kogoś dla sprawdzenia efektu i w tedy będzie się myśleć.

Offline dck33

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 22, 2016, 10:17:17 pm »
jesli kilka sekund to za malo to moze kilkanascie, no ale 90 ?  ::) wlasnie juz wtedy napewno bedzie kipiec  :-\,  moze niech kazdy sobie sam ustawi czas?
Oczywiscie  ze nic nowego nie musi byc w tym sterowniku,  moze warto skasowac ten temat? 

Zwiekszanie mocy w miare jak podnosi sie temperatura w kegu w trybie odbioru, moze nie bardzo ma sens (o takiej funkcji tez czytalem gdzies) ale zwiekszanie mocy w trybie pogonow ma wg mnie sens (skraca czas odbioru pogonow).
A koniec odbioru przedgonow po skoku temperatury w glowicy? Redukcja odbioru (przymnkniecie MZ) juz po skoku temperatury  o powiedzmy 0,05 stopnie zamiast czekac na skok o 0,1 , zamkniecie mz, powrot temperatury do najnizszej i dopiero otwarcie mz, czesto trwa wieki...  wplynelo by to pozytywnie na plynnosc odbioru.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 06:49:01 am wysłana przez dck33 »

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 22, 2016, 10:38:44 pm »
Dlatego temat to "propozycje zmian", a "nie koncert życzeń" :)

Ustawialny czas alarm-zatrzymanie to sensowna rzecz. Jeśli chodzi reakcję MZ to kiedyś to nawet sprawdzałem to co piszesz. W realu zysk był mizerny, a trzeba się sporo namęczyć aby odpowiednie sterowanie uzyskać. Zwróć np uwagę że z każdym zamknięciem temperatura lubi wylądować coraz wyżej i wykoleja się coraz szybciej. Wsadź karte, pobaw się i zobaczysz.
Nie lubię robić czegoś na pałę, Tobie te dodatkowe kilka parametrów pewnie by nie zrobiło różnicy, ale wytłumacz to seniorom.

Offline MIQ

• Wszystkiego się czepiam
  • Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 27
  • Na niczym się nie znam
SPR11_P22 @ 1,0,9 + MCI    (Zębiec KWK 25) uchylenie klapki PG min - 4mm (14cm kw) ; max - 10...14 mm ( 38...50cm kw).

Offline dck33

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 22, 2016, 11:43:09 pm »
Sprawdzilem,   zysk  byl  calkiem calkiem.
Normalnie po zamknieciu zaworu temperatura na dolnym termometrze  wraca czasem po kilku sekundach (wtedy super) a czasem kilkanascie min, zawor wtedy jest zamkniety i nic nie kapie (;  gdyby korekta odbioru wyprzedzala wieksze skok temp, odbior odbywalby sie bez przerw ;)

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 23, 2016, 03:24:15 am »
Ja się wtrace tylko co do jednego. Mianowicie nikomu chyba nie potrzebny czujnik temp.  głowicy tylko każdy ustawia go jako chłodnicy no bo tak szczerze.. kogo obchodzi temp. na głowicy?  Tak że np. Ja czujnik ten zainstalowałem na samym końcu chłodnicy tak że dotyka wezownicy wody na wylocie dzięki czemu mam mniej więcej pojęcie jaka jest temp wody i mogę sobie dobrać szybkość jej przepływu tak aby za dużo nie marnować. I teraz problem jest taki że mam ustawiony alarm ba 65c no bo woda tam nie przekracza 40c. I gdy kiedyś zapomniałem z pośpiechu włączyć wodę a gotowanie się rozpoczęło to przez półtorej minuty na pełnym gwizdku gorące opary alkocholu wydostawaly się do pomieszczenia. Gdy tam wszedłem ledwo mogłem złapać oddech.. gdybym pstryknal światłem i by zaiskrzylo wyleciał bym w powietrze. Tak że 90s to w moim (i pewnie nie tylko moim) przypadku zdecydowanie za długo. Od tamtej pory dodatkowo Zainstalowałem sobie wężyk z odpowietrznika wprost do kratki wentylacyjnej na wszelki wypadek gdybym znów zapomniał.

Pozdrawiam.

Offline pawelklin

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 26, 2018, 07:54:28 pm »
Hej, przydała by się możliwość określania typu elektrozaworów: NO (normalnie otwarty) lub NC (normalnie zamknięty).

W dokumentacji SKNv301 napisane jest w punkcie 1.2.2:
"Wdanej  chwili  otwarty  może  być tylko  jeden elektrozawór stąd  konieczność stosowanie  zaworów  NC  (Normal  Close  ?  Normalnie  zamkni
ęty)".

Niby OK, ale czy nie da się tego ogarnąć programowo? Czyli jak klient ma zawór NO na OLM, to - po ustawieniu takiego typu w setupie - podawać napięcie tylko na moment, kiedy zawór ma zostać zamknięty. I analogicznie pozostałe zawory dostosować? Na OLM lepszy byłby zawór NO, bo nie musiałby większość czasu być pod napięciem.

Przesiadam się ze sterownika Palmela, gdzie można określić typ NO/NC dla każdego ekektrozaworu. No i na nieszczęście mam dwa NO, więc przesiadka będzie droższa niż zakładałem.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 26, 2018, 10:01:36 pm »
Kiedyś był wybór, ale:
1. Kwestia odpowiednio mocnego zasilacza.
2. Wyszło że jednak NC się lepiej spisują.

Offline pawelklin

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 02, 2018, 12:21:49 pm »
No to jestem po kilku procesach na kolumnie aabratek OLM pod kontrolą sterownika SKN (tryb automatyczny). Po przesiadce z manuala, pracuje się bardzo wygodnie i bezpiecznie. Mam jednak kilka propozycji udoskonaleń:

1. Monit przed zrestartowaniem sterownika z klawiatury
W trakcie odbioru serca chciałem zmienić moc grzania i za długo przytrzymałem paluch w okolicy dolnego przycisku.
I nagle zdziwienie: ekran powitalny, grzałki stop. Konsekwencje wiadome.
Przydałoby się pytanie, czy na pewno chcę zrestartować sterownik.
2. Płukanie OLM bezpośrednio przed zakończeniem procesu
Bo po odbiorze pogonów jeziorko OLM jest pełne i ciężko pozbyć się resztek. Elektrozawory są NZ, nie ma jak spuścić zawartości
Chyba, że za pomocą menu testu wyjść co nie jest zbyt wygodne.
Fajnie by było żeby N3 otworzył się na chwilę przed zakończeniem procesu.
3. W trakcie procesu edycja parametrów od bieżącego kroku.
No bo po co mam przechodzić przez edycję od pierwszego, już wykonanego kroku?
4. Dźwiękowe powiadomienie o załączeniu elektrozaworu OVM
Dla mnie elektrozawór jest tylko zabezpieczeniem. Proces staram się prowadzić tak, żeby się nie załączał.
Żeby sprawdzić, czy zawór się nie załączył, muszę podejść i zobaczyć na wyświetlaczu.
Dodatkowy beep umiliłby pracę :)
5. Kalibracja czujnika zalania w momencie jego podłączenia.
A nie tylko w momencie włączenia sterownika. Bo włączyłem SKN, żeby grzałki już działały, i czujnik zalania podłączyłem dopiero po dłuższej chwili (jak złożyłem górę kolumny).
Okazało się, że czujnik mruga, reaguje na dotknięcie opaski, ale sterownik go nie widzi. Kontrola zalania nie zadziałała (niebezpieczne). Trzeba było zrestartować SKN.
6. Niezgodność oznaczeń napięciowych
Oznaczenie N/L podłączenia napięcia do złącza 230V jest odwrotnie w instrukcji (punt 1.1. rysunek 1 i 2) niż na nadruku na płytce drukowanej.
A wiadomo, z prądem nie ma żartów.

To naprawdę świetny sterownik kolumn rektyfikacyjnych (z pewnością najlepszy na rynku). A tych parę uwag może pozwoli go uczynić jeszcze lepszym :)

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 02, 2018, 07:18:08 pm »
Chyba się będziesz musiał przyzwyczaić.
6 Na płytce jest błędne oznaczenie które za późno wyszło.
5 Czujnik trzeba kalibrować i ten moment jest najbardziej odpowiedni, jeśli się go będzie kalibrować już w trakcie trwania procesu to nie będzie go można sprawdzić przed jego uruchomieniem.
4 Skoro sterownik nie steruje OVM w normalny sposób, to po co on w ogóle na kolumnie?
3 Menu jest po prostu tak zbudowane że zawsze zaczyna od pierwszej pozycji, mnie osobiście też to nieco drażni i chyba zrobie tak że będzie pamiętał gdzie był poprzednio.
2 Dla ogółu tego nie zrobi bo innym może nie pasować, od czasu do czasu komuś zrobie poprawkę, ale w tedy nie można liczyć na ich wydanie w aktualniejszej wersji.
1 Wezmę pod uwagę.

W załączniku najnowszy soft (zamień .jpg na .hex).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2018, 07:46:44 pm wysłana przez bolecki »

Offline pawelklin

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 03, 2018, 08:35:59 am »
Super, dzięki za analizę moich postulatów.  :)
6. :( Bywa. Może jakiś wpis w instrukcji, żeby nie kierować się nadrukiem na płytce?
5. No tak. Najlepiej trzymać się zasady, żeby najpierw wszystko podłączyć, a dopiero następnie włączać SKN.
4. W sumie to mam OLM (źle napisałem), ale idea taka sama. No elektrozawór stosuję "w razie czego". Jakbym nie dopilnował maszyny i sam nie skorygował na czas odbioru. Chyba sporo osób z forum tak robi.
3. OK, jak będzie pamiętał gdzie był, to już lepiej niż za każdym razem od początku. Ale moim zdaniem najlepiej to od miejsca, w którym w danej chwili mamy proces.
2. Nie sprawdzałem załączonego softu, ale rozumiem, że to do tego punktu korekta. Dziękuję.
1. Super.

Offline Arcii111

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 20, 2018, 08:20:13 am »
Witam
Tak się zastanawiam nad opóźnionym startem funkcja przydatna ustawiam wszystko rano wracam z pracy a godzine przed powrotem zegar załącza sterownik tak by nie tracić czasu na rozgrzewanie.  Czy jest to możliwe z pozycji softu? Mam migającą ramkę Rozpocznij proces opcja Teraz/lub druga ramka w której ustawię czas załączenia.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 20, 2018, 09:53:08 am »
Było poruszane wiele razy. Nie chcę robić takiej funkcji bo znając roztropność kilku użytkowników mogło by się to źle skończyć.