Autor Wątek: Pytania 'świeżaka' SKAM-PV20 + SPPv2  (Przeczytany 4598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AndrewOne

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
Odp: Pytania 'świeżaka' SKAM-PV20 + SPPv2
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 14, 2018, 06:01:49 pm »
Dzwoniłem do producenta, powiedziałem jaka sprawa i była krótka piłka. Przysyłają mi taki sam motoreduktor jak mój w ramach gwarancji lub dopłacam i wymienią mi na lepszy i cichy ( nie podał nazwy) a stary mam odesłać. Nie zastanawiałem się długo i wybrałem dopłatę do cichego motoreduktora bo jak mój się zużył po kilku miesiącach to nie ma sensu zakładać takiego samego g...
Ogólnie Pan z którym rozmawiałem (być może to był wspomniany przez Jareckiego Pan Grzegorz) zrobił na mnie dobre wrażenie. Nie próbował mi wmawiać, że mój moto jest dobry i nic nie trzeba robić, a obawiałem się tego.
Podobno ten który mają mi przysłać jest bardzo cichy i jakościowo lepszy.
A jak będzie to dam znać jak przyjedzie kurier.

Jarecki mam jeszcze pytanie co do wymiany motoreduktora. Jak odkręcę te śruby na 17-tkę klucz które pokazywałem na zdjęciu, że je dokręcałem to chyba jeszcze muszę zawleczkę wyciągnąć która jest po lewej stronie od tych śrub i chyba wszystko powinno już wyjść?

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Murarz, tynkarz, akrobata
    • Sterowniki,dmuchawy,podajniki,kotły
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 14, 2018, 06:09:00 pm »
Ogólnie to jest tak,że zawleczke należy wyjąć
Najłatwiej robi sie to w momencie, gdy w koszu nie ma paliwa, zatem tak cyrklowac z węglem, aby kosz był praktycznie pusty
Węgiel stawia taki opór,że ciężej będzie Ci trafić po wymianie z nową, przy pustym koszu a jeszcze lepiej rurze wszystko wchodzi pieknie bez oporu.

Jak zamówisz ten motoreduktor, to poproś, aby Ci dorzucili 2zawleczki i w razie co rurkę do zaparcia ślimaka, aby się nie cofał.
Ten kawałek rurki to modyfikacja wprowadzona jakis czas temu, aby ślimak nie napierał na zawleczkę przy twardszym węglu, daje się ją na ślimak przed motoreduktorem (przechodzi przez stalowy talerzyk zapierając się o obudowe motoreduktora) aaa i jeszcze jedno po założeniu zawleczki koniecznie skręcic na nakrętkę.
Tej rurki nie było od samego początku.

Ta zawleczka, która masz mogła się nieco zmęczyć przy danym węglu.

Co do firmy i obsługi, to technix moim zdaniem staje na wysokości zadania.
Współprace oceniam bardzo wysoko, podejście p.Grzegorza do firm ale przede wszystkim zwykłych klientów jest godne naśladowania, nie zbywa, nie olewa. W sezonie ciężej się dodzwonić i trzeba nieco cierpliwości, ale jest naprawdę bardzo dobrze.

Palnik cały czas się małymi kroczkami rozwija.

Skam-P25 palnik SV-200n, dm70W, SPPv2 zawór3d,panel,cz.zewn
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/232

Offline wildi2

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 14, 2018, 06:18:07 pm »
Jarecki, mógłbyś dać fotkę o co chodzi z tą rurka? U mnie ślimak po wymianie motoreduktory wszedł trochę głębiej niż przy poprzednim motoreduktorze. Talerz na ślimaku w związku z tym również odsunął się od motoreduktory i być może to jest przyczyną pojawienia się zmielonego węgla w osłonie zawleczki.

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 14, 2018, 06:21:46 pm »
Nie mam tego na zdjęciu
Musiałbym przy odbiorze nowej partii rozkręcić

Jak poczekasz a ja nie zapomnę, to lepiej jest mi machnąć fotkę jak palniki są dla mnie skręcane.

Offline wildi2

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 14, 2018, 06:32:42 pm »
OK czekamy.

Offline AndrewOne

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 14, 2018, 06:52:52 pm »
Kurcze ja dziś zamówiłem już ten motoreduktor i nie wiem czy przypadkiem juz go nie wysłali bo coś wspominał o tym. Więc nie wiem czy nie jest za późno na dołożenie zawleczek i tej rurki. Jutro z samego rana będę dzwonił do niego i zapytam bo dziś juz późna godzina troche.

Offline AndrewOne

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 15, 2018, 08:44:40 pm »
Dzisiaj przyszedł nowy motoreduktor, niestety było już za późno na dołożenie do paczki zawleczek i rurki, ale Pan Grzegorz dziś wysłał drugą paczkę z tymi elementami ( co firma to firma :) )

Jarecki z tego co zrozumiałem z Twojej wypowiedzi na temat miejsca zastosowania tej rurki to ona powinna być w tym miejscu jak zaznaczyłem na zdjęciu?

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 16, 2018, 11:36:17 am »
Tak jak zaznaczyłeś, ona jeszcze przejdzie przez ten talerzyk stalowy z dziurką (dość ciasno)

Offline AndrewOne

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 16, 2018, 04:45:48 pm »
OK dzięki. Niestety kurier dziś nie przywiózł tej rurki i będę musiał czekać do poniedziałku z wymianą... a myślałem, że tak ładnie będzie bo nawet węgiel się dziś skończył w zbiorniku :)

Offline wildi2

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 17, 2018, 10:18:14 am »
AndrewOne. Mozeszdac fotki tabliczek znamionowych przekładni i silnika żebyśmy wiedzieli na przyszłość co rekomenduje technix?

Offline AndrewOne

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 17, 2018, 01:59:40 pm »
Jasne :)

Offline wojtek_s

• Pytak
  • *
    • Skam-P Plus 12kW, Ardeo Iron R, RMS 120 AL
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 17, 2018, 02:37:12 pm »
@AndrewOne, czy możesz określić\opisać  pracę  silnika z  Przymierza? chodzi mi o to czy:
bardzo drży podczas pracy?
buczy podczas pracy?
czy sie grzeje?

Pytam ponieważ mam problem z innym podajnikiem gdzie Besel \Ewmar Ness niemiłosiernie buczy od jakiegoś czasu, silnik bardzo drga podczas pracy, zgłosiłem reklamację do producenta.... Odgłos pracy, buczenie niesie się po całym domu, jeśli reklamacja nie zostanie uwzględniona to muszę mieć jakiś zamiennik, może właśnie Przymierze.

Offline AndrewOne

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 17, 2018, 03:01:34 pm »
Jeśli chodzi o silnik to nie drży, nie grzeje się, a czy buczy to trudno mi powiedzieć bo u mnie strasznie przekładnia buczy i jargocze i trudno stwierdzić jak bardzo głośno silnik buczy. Wydaje mi się, że nie jest głośny ale może jak założę nową przekładnie z nowym silnikiem (również Przymierze) po niedzieli to wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć.

Offline wojtek_s

• Pytak
  • *
    • Skam-P Plus 12kW, Ardeo Iron R, RMS 120 AL
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 17, 2018, 03:52:30 pm »
Byłbym zobowiązany gdybyś się podzielił swoimi spostrzeżeniami po wymianie kompletu w przyszłym tygodniu. Gdyby wszystko się uspokoiło u Ciebie po wymianie, miałbym jakiś argument w przepychance z producentem mojego palnika.

Offline AndrewOne

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 17, 2018, 05:11:13 pm »
Na pewno się podzielę i opisze co się zmieniało. Sam jestem bardzo ciekaw i już się nie cierpliwie  ale muszę poczekać aż ta rurka przyjdzie żeby dwa razy nie robić tego samego. Mam nadzieję, że w poniedziałek kurier przyniesie.