FORUM BOLECKI

General Category => Instalacje => Wątek zaczęty przez: bobas w Maj 25, 2020, 09:44:24 pm

Tytuł: Prośba o pomoc w identyfikacji
Wiadomość wysłana przez: bobas w Maj 25, 2020, 09:44:24 pm
Witam wszystkich forumowiczów. 


Jestem świeżym właścicielem domu który jest opalany piecem na ekogroszek. Szczęśliwie mam gaz w ulicy i planuje przejść na ogrzewanie gazowe, ale za nim to się stanie muszę ogarnąć ten pie^$#& piec :(.
Problem polega na tym, że co prawda jestem w stanie uzyskać temperaturę  na piecu rzędu 65 stopni, ale piec nie dopala ekogroszku (poniżej zdjęcia jak wygląda efekt spalania i sam piec) i spala na poziomie 30kg na dobę, dodatkowo nie wiem co to za piec bo brak jest już na nim oznaczeń producenta a instrukcja jest tylko do sterownika.

Mam prośbę do forumowiczów w miarę możliwości o pomoc i wskazanie co to za piec i gdzie szukać  instrukcji (szczególnie do czyszczenia), w czym jest problem z niedopalaniem się groszku (podejrzewam zbyt mało powietrza)?
Zdaję sobie sprawę że jest to starsza konstrukcja (dom 12 lat) ale muszę się do wiosny z tym przemęczyć zanim wejdę z gazem a nie koniecznie chciałbym bankrutować na opale, o utylizacji popielnika nie wspomnę. Dodatkowo chciałbym uzyskać trochę wiedzy jak w tym przypadku ustawiać dmuchawę, na razie jest tak jak na zdjęciach.

Poniżej podsyłam linka do zdjęć pieca, dmuchawy, i efektu spalania.
Obecne ustawienia to czas podawania 5sec, odstęp pomiędzy załączeniem podajnika 75 sec (leciałem od 30sec co 5 sec w góre i teraz uzyskuję najmocniej dopalony węgiel co i tak jest dalekie od celu). Na zdjęciu dmuchawy jest taka jakby śrubka z dwiema nakretkami, podejżewam że jest to jakas przepustnica tylko praktycznie nie da się jej poruszyć, czy jest to problem z tym ze całość jest zanieczyszczona i sie przyblokowała czy to coś zupełnie innego?https://photos.app.goo.gl/UGnRemL4aegfKSeb6 (https://photos.app.goo.gl/UGnRemL4aegfKSeb6)

Z góry serdecznie dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Rafał
Tytuł: Odp: Prośba o pomoc w identyfikacji
Wiadomość wysłana przez: MIQ w Maj 26, 2020, 05:31:35 pm
Odkręcić dmuchawę, wyczyścić. Kanał powietrzny też. Otwory napowietrzające w palniku sprawdzić, wyczyścić...