Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kobra64

Strony: [1] 2 3 ... 91
1
SPP v2 / Odp: Pytania 'świeżaka' SKAM-PV20 + SPPv2
« dnia: Luty 11, 2018, 09:35:59 pm »
Na początek wyłącz podajnik i odkręć tą tylną czarną okrągłą osłonę wentylatora silnika. Upewnij się że nic Ci tam nie wpadnie, że kable są z dala od śmigła i włącz podajnik. jak terkot ustanie - szukaj o co w tej obudowie tłukło śmigło. Jak nie ustanie, poszukamy dalej.

2
SPP v2 / Odp: BLAD CZUJNIKA Er26
« dnia: Styczeń 22, 2018, 11:54:30 pm »
Pewnie nie masz czujnika powrotu a w kodzie 101 masz ten czujnik wybrany do kontroli ( czyli oznaczony " ptaszkiem " ). Postaw w lodzie 101 w ekranie " Kontrola czujników " przy tym czujniku X i powinno być OK.

3
SPP v2 / Odp: Wątek Soplica SKAMP-PLUS 12KW, Iron-r, SPPv2
« dnia: Styczeń 03, 2018, 09:39:53 pm »
Jakie parametry ustawić w proponowanej mocy do tej pory mialem ustawione 3-14 kW  ale znalazlem na forum wątek  gdzie było odradzane ustawianie minimum na 30% sugerowano na 50%nominału dlatego zmienilem na 6-14  kocioł przypominam 12 kW palnik Iron-r jakie  ma za zadanie w procesie spalania  ta funkcja? Zerknijcie na wykresy jak przebiega spalanie zdjecia palnika po nocy popiół od wczoraj rana
Zdjęcia mówią że albo masz za dużo węgla albo za mało powietrza.

4
Ogólnie i nie na temat / Odp: Ekogroszek gdzie kupujecie..??
« dnia: Grudzień 21, 2017, 10:10:27 pm »
Tak wstępnie to z 55 - 60% z tego co miałeś dla ekogroszku. I mniej więcej tyle też skróć pauzę.

5
SPP v2 / Odp: Uszczelnienie retora (foto)
« dnia: Grudzień 21, 2017, 08:55:05 pm »
Po roku to zazwyczaj już minie mu termin przydatności do użycia. Talerz uszczelnia się poza tym tak co 2 - 3 lata, jeżeli jest to dobrze zrobione. No i tak już całkiem poza tym to ja osobiście nigdy ( NIGDY ) nie ryzykowałbym całej kołomyi związanej z wygaszaniem, rozbieraniem, smarowaniem, oczekiwaniem na stwardnienie przed rozpaleniem itepe po to żeby zaoszczędzić 2 dychy bo z poprzedniego uszczelniania zostało mi pół tuby i może się nada. A jak nie - to się jeszcze raz zrobi?

6
SPP v2 / Odp: Wątek Satiego. Skam-P i SPPv2
« dnia: Grudzień 21, 2017, 08:29:35 pm »
No to widocznie ten co pisał Ci to w instrukcji uwzględnił sprawność kotła rzędu 75% a Ty w danych opału w 101 masz teraz wpisaną sprawność 100%. Na przykład tak może być - to jedna z możliwych przyczyn.

7
SPP v2 / Odp: Uszczelnienie retora (foto)
« dnia: Grudzień 21, 2017, 08:21:15 pm »
Dokładnie w tych miejscach. Przy czym jeżeli talerz siada do końca, to można się ograniczyć tylko do nałożenia silikonu grubo w winkiel, ten sznit w połowie wysokości nie da zbyt wiele. No ale i tak jak kupisz tubę to ile wykorzystasz to wykorzystasz, reszta jest do wywalenia ( chyba że znasz kogoś kto też chciałby uszczelnić palnik czy coś podobnego ) - więc można nie oszczędzać. No więc wysmarować, zmontować, dobrze docisnąć ( można coś ciężkiego położyć na wierzchu po dociśnięciu ), z zewnątrz w winklu zrobić grubego sznita, zostawić na dobę. Nie odpalać zbyt szybko - może się nic nie stać, ale może się skruszyć jeżeli odpalisz zanim się utwardzi. Informacja o czasie uzyskania twardości użytkowej powinna być na tubie. Rozbierania się nie bój, jak będzie trzeba to tego sznita z zewnątrz wyskrobiesz a reszta pukana młotkiem przez drewienko od dołu i od góry puści na spoko. 

8
SPP v2 / Odp: Wątek Satiego. Skam-P i SPPv2
« dnia: Grudzień 21, 2017, 07:55:37 pm »
Ostatni soft po wgraniu i resecie przestawia parametry opału w kodzie 101 na domyślne. Wartość opałową, przesyp i cenę. Trzeba sobie to sprawdzić.

9
SPP v2 / Odp: Uszczelnienie retora (foto)
« dnia: Grudzień 21, 2017, 07:43:51 pm »
Moim zdaniem trzeba to uszczelnić podobnie jak zwykłą fajkę. To znaczy na tych pionowych ścianach talerza dać grubą warę silikonu, jeżeli ten talerz " siada " do końca w puszce powietrznej ( znaczy - spodem tej poziomej płaszczyzny siada na ścianach puszki, albo prawie siada z tolerancją powiedzmy do 5 mm - a nie musi tak być, bo może koronka na której leży talerz windować go w górę  ) to dać tą warę choćby i dwa razy - raz tak powiedzmy w połowie wysokości i raz w samym winklu. Złożyć, dobrze docisnąć, dla pewności pociągnąć grubego sznita w winklu już między koroną a puszką ( zresztą tam się i tak raczej na pewno sporo wygniecie na zewnątrz silikonu i starczy go starannie rozprowadzić, a nie usuwać ), zostawić na dobę i fajrant.

10
SPP v2 / Odp: Problem z ustawieniami, czy ze sterownikiem?
« dnia: Grudzień 17, 2017, 12:31:06 am »
Za reakcję sterownika na błąd ustalony. Jak się ustabilizuje na jakiejś wartości poniżej zadanej i P  nie wystarcza żeby dobić do zadanej, liczy sobie " dodatkową moc " z I. Powinien teoretycznie naliczyć tyle żeby osiągnąć zadaną. Ale liczy to I także wtedy kiedy jest poniżej zadanej i nie jest ustabilizowany - więc przy włączonym I kiedy dojdzie do zadanej z jakiegoś większego spadku ma już zazwyczaj z I naliczone dodatkowe kilkadziesiąt procent mocy ( poza tym co wynikałoby z P ) i dlatego przebija zadaną. Wtedy się w końcu odstawia, w czasie odstawienia liczy I na minus aż do wyzerowania tej dodatkowej mocy. W końcu ( przy dłuższym odstawieniu ) zeruje wartość wyliczoną z I. Więc podejmuje pracę dopiero kiedy moc na plus wychodzi mu z P. I wtedy zazwyczaj podejmując  pracę po odstawieniu nurkuje sporo pod zadaną. W czasie kiedy pracuje poniżej zadanej znów nalicza sobie moc z I. I tak w kółko. To jest dobre na dużych instalacjach o mniej więcej stałym przepływie - wtedy w końcu po dwóch czy trzech próbach znajdzie w I taką wartość żeby pracować mniej więcej stabilnie wokół zadanej. Na małych instalacjach o niewielkim lub niestabilnym przepływie włączone I wprowadza tylko zamieszanie, zazwyczaj w takich instalacjach nie warto z tego parametru korzystać.

11
SPP v2 / Odp: Problem z ustawieniami, czy ze sterownikiem?
« dnia: Grudzień 16, 2017, 09:52:31 am »
 CWU wprowadza zamieszanie, poza tym chyba sobie radzi nieźle. Można by mu dołożyć odrobinę mocy ( na dawce opału ), być może wtedy lepiej by sobie radził z tymi startami CWU. A pompy chyba ruszać nie trzeba.

12
SPP v2 / Odp: Problem z ustawieniami, czy ze sterownikiem?
« dnia: Grudzień 15, 2017, 08:57:12 pm »
Temperaturę powrotu mierzysz już za zaworem temperaturowym? Ja myślę że to on Ci zaburza pracę instalacji. No ale mniejsza z tym. W kodzie 3001 wyłączyłbym I ( dać na 0 ), w kodzie 100 dałbym P na 2, ustawiłbym zadaną tak ze 2 stopnie wyżej od tego co faktycznie chcesz mieć na kotle. I wtedy bym patrzył jak działa. Może się okazać ze trzeba będzie wyłączyć pompę z funkcji Auto i dać ją na sztywny bieg, pewnie na początek w okolice drugiego biegu - ale to później się zobaczy.

13
SPP v2 / Odp: Aktualizacja softu
« dnia: Grudzień 04, 2017, 08:27:11 pm »
Poprawka zasadzona, dla pewności zrobiłem reset ustawień internetowych i  ustawień sterownika. Z drżeniem serca i wyłącznie pro publico bono wprowadziłem mu przez neta 2 zmiany - w strefie mieszacza i w strefie pompy CO. Czekam co będzie...

14
SPP v2 / Odp: Aktualizacja softu
« dnia: Grudzień 04, 2017, 08:44:58 am »
Niestety nadal się mu pierdzieli. Wczoraj po zmianach wprowadzonych przez internet ( tak koło 18.30 ) nie byłem w kotłowni, bo z wykresu wszystko wyglądało OK. Ale dzisiaj zaszedłem i stwierdzam, że znów się mu porąbało. Objawy to wykonywanie przez sterownik takiego jakby krótkiego restartu ( stop dmuchawy, podajnika i pomp ) powodującego wyzerowanie parametru I. Powtarza tą akcję mniej więcej co minutę. Wydaje mi się że to nie nastąpiło po tym jak wczoraj wprowadziłem zmiany przez neta - ale tak jak mówię podgląd pracy kotła i wykres wyglądał OK i nie chciało mi się złazić do kotłowni więc pewności nie mam. Ale wydaje mi się że dał dupy dziś o 7.00 rano. To jest taka godzina, w której miałem ustawione w strefach start nocy dla mieszacza a dla pompy CO nadal dzień. Wcześniej jak widać z wykresu prawidłowo przyjął wszystkie zmiany stref. Zadana kotła 55 stopni, parametr P = 1. O północy stop pompy i noc dla mieszacza - prawidłowo, I wyłączone od pompy, moc tylko z P oraz D, przepływ tyle co po grawitacji. O godz. 4.00 start pompy, mieszacz nadal noc - prawidłowo, moc liczona z uwzględnieniem I, przepływ rośnie z grawitacyjnego na pompowy. O godz. 5.oo dzień mieszacza przy nadal pracującej pompie - prawidłowo wszystko. O godz. 7.00 noc mieszacza ale pompa dalej pracuje - i tu się posypało chyba. Pomimo pracującej pompy moc liczona bez uwzględnienia I. Przepływ wskazuje na pracę pompy i przymykanie mieszacza. A potem nagle 2 skoki na 2500 litrów - to musiało chyba go złapać do zapisu w momencie końca tego restartu kiedy ponownie załączał pompę. W każdym razie - jest jakiś babol.

15
SPP v2 / Odp: Aktualizacja softu
« dnia: Grudzień 03, 2017, 10:57:38 pm »
A na niedopalony węgiel i brak wiatru nawet przy max. korekcie na plus reda jest - doraźna i nieco toporna ale jest. Trzeba mu w 101 w danych opału zawyżyć przesyp albo kaloryczność. Oczywiście po zawyżeniu przesypu błędnie wskaże zużycie - ale można znaleźć punkt w którym opał się spali czysto. U mnie na obrotówce Ardeo z wiatrakiem WBS 6Al liniowy śmiga aż miło. Śmigał na miale 23 z Piasta, na mixie Janina + Silesia, na mixie Bobrek + Ziemowit, teraz śmiga na pelecie VARMO.

Strony: [1] 2 3 ... 91