Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kobra64

Strony: [1] 2 3 ... 88
1
SPP v2 / Odp: Aktualizacja softu
« dnia: Wrzesień 22, 2017, 10:40:58 pm »
Po tych kilku godzinach widzę to tak: tło jest zdecydowanie za wysoko. Ono praktycznie uniemożliwia jakąkolwiek modulację, bo ster od dna dołka aż do odstawki idzie niemal ze stałą ilością powietrza. To jest praktycznie generator ustawionej mocy bez możliwości jej obniżenia. Popatrz na spaliny - one się nie obniżają nawet kiedy kocioł idzie już na pojedynczych procentach mocy. Zaczynają spadać dopiero kiedy się odstawi. To się musi kończyć przebiciem zadanej. Więc ja bym to tło albo wyłączył, albo jeżeli naprawdę musi być załączone obniżył tak gdzieś w okolice 10 - max 12. Mocy moim zdaniem jest zbyt mało, każde załączenie pompy CWU powoduje głęboką i długotrwałą zapaść. Ale ile tej mocy potrzeba, to można ustalić dopiero jak się dojdzie ładu z tłem.

2
SPP v2 / Odp: Aktualizacja softu
« dnia: Wrzesień 22, 2017, 06:32:56 pm »
Z 15 min na 30 to trochę duży skok ( sugerowałem po 5 minut na dobę dokładać i obserwować czy nie gaśnie ) - no ale na razie niech zostanie, może nie wygaśnie. Mocy bym nie ruszał jeżeli sobie radzi.  Może tylko rozruch dmuchawy bym zmniejszył na 1, bo WPA 06 to jednak smok jest a przy tak wysokim ustawieniu tła rozruch w zasadzie jest zbędny, ona i tak jest cały czas w ruchu.

3
SPP v2 / Odp: Aktualizacja softu
« dnia: Wrzesień 22, 2017, 05:24:21 pm »
Dziwnie wysoko trzyma Ci się temperatura spalin w postoju. To zawsze tak miałeś? Wygląda też na to ( z ząbków na spalinach ), że przepalanie masz ustawione co 15 minut. To dość często - tak musi mieć żeby nie wygasał i nie da się rzadziej? Może by tak spróbować dokładać ( po 5 minut na dobę ) do czasu przepalania i obserwować - czy nie będzie wygasał. I jeszcze - od jakiej mocy masz ustawione przepalanie? Poza tym tło masz bardzo wysoko, zaledwie 6 oczek poniżej normalnego dmuchania. To może powodować znaczny ubytek z palnika na niższych mocach, no chyba że masz odpowiednio ustawione S w kodzie 100.

4
SPP v2 / Odp: Aktualizacja softu
« dnia: Wrzesień 22, 2017, 04:45:39 pm »
Bo przy stojącej pompie CO pracuje inaczej. Inaczej wylicza % używanej mocy.

5
SPP v2 / Odp: Aktualizacja softu
« dnia: Wrzesień 22, 2017, 04:17:31 pm »
Pompy CWU na stałe bym nie załączał, nie przy tej temperaturze zadanej. Natomiast otworzyłbym jedną z głowic na max. W takim pomieszczeniu w którym nie będzie Ci przeszkadzało że okresowo temperatura może być wyższa, to zresztą można doregulować zaworem mieszającym. To są tylko 2 grzejniki i przepływ przez nie jest raczej mizerny, widać to zresztą po długości postojów i tempie spadku. Jak masz ustawiony 4D?

6
SPP v2 / Odp: problem z PPX
« dnia: Wrzesień 16, 2017, 05:56:32 pm »
To nie jest gniazdo tylko przelotka, po prostu przepust kabla przez obudowę. Gniazdo jest wewnątrz sterownika i skoro panel działa, to znaczy że jest wpięty właściwie.

7
Instalacje / Odp: Zawór 4D - średnica przyłączy
« dnia: Wrzesień 09, 2017, 07:12:23 pm »
Masakra.

8
Instalacje / Odp: Zawór 4D - średnica przyłączy
« dnia: Wrzesień 09, 2017, 02:06:01 pm »
A powrót z instalacji gdzie dał?

9
SPP v2 / Odp: Wątek Satiego. Skam-P i SPPv2
« dnia: Czerwiec 04, 2017, 08:01:24 pm »
No jak nie wiesz. Przecież to proste jest jak konstrukcja cepa. Strefa noc to wyłączona pompa CWU. Strefa dzień to włączona pompa CWU, o ile spełnione są warunki jej włączenia ( temp. kotła powyżej temp. załączenia pompy CWU, temp. aktualna CWU poniżej temp. zadanej CWU, temp. aktualna kotła wyższa od temp. aktualnej CWU o minimum 2 stopnie ). Jak chcesz żeby CWU się grzało non stop, np. w celu dogrzewania powrotu, to dajesz strefę dzień na całą dobę i temperaturę powyżej zadanej kotła. Jak chcesz grzać CWU w strefach, dajesz strefę dzień wtedy kiedy ma grzać i zadajesz żądaną temperaturę CWU. Jak chcesz żeby grzało w strefach ale pilnowało temperatury powrotu, dajesz strefę dzień wtedy kiedy ma grzać i zadajesz żądaną temperaturę CWU a w 101 dajesz ochrona powrotu włączona i ustawiasz minimalną temperaturę powrotu. Tyle że w lecie to ( czyli włączenie ochrony powrotu ) spowoduje cykliczne załączanie się pompy CWU praktycznie co kilka - kilkanaście minut na parę minut przez całą dobę bez względu na aktualną strefę CWU.  No i tyle całej mądrości raptem.

10
Instalacje / Odp: Nowa instalacja, Stary domek
« dnia: Czerwiec 01, 2017, 12:57:28 pm »
Jak kocioł i bojler będą w piwnicy a na piętrze jest łazienka, to sugerowałbym jednak się zastanowić nad cyrkulacją. Żeby fajnie i niezależnie od ogrzewania korzystać ze stref CWU, potrzeba osobnych pomp do CO i do CWU. Jeżeli na wszystkich grzejnikach będą termostaty, to zawory mieszające raczej są zbędne. Można zastosować 3D w funkcji rozdzielacza i przy jego pomocy dogrzewać powrót do kotła.

11
Ogólnie i nie na temat / Odp: Ekogroszek gdzie kupujecie..??
« dnia: Maj 27, 2017, 06:03:33 pm »
A po co Ci 4 różne węgle? Nie lepiej jeden dobry wybrać, raz ustawić i z czapy? A co do cen - to według mojej najlepszej wiedzy taniej już w tym roku nie będzie. Polskie kopalnie mają zapaść mocy wydobywczych ( prognoza wydobycia na 2017 została obniżona o około 5 mln ton ), na giełdzie węgiel drogi.

12
Ogólnie i nie na temat / Odp: Palnik
« dnia: Maj 24, 2017, 11:40:04 pm »
Oj kolego coś się mi zdaje że w tym palniku trzeba zrobić uszczelnienie. Odkręcić śruby trzymające talerz ( te z boków wiadra - puszki powietrznej ), sprawdzić jak głęboko talerz wejdzie w wiadro. Być może poziomu sam talerz nie trzyma. Wyczyścić i uszczelnić.

13
Ogólnie i nie na temat / Odp: Palnik
« dnia: Maj 24, 2017, 03:26:35 pm »
Poziomowanie palnika to sam sobie przecież zrobisz regulując dystans blachy przyłączeniowej. Tylko nie zapomnij potem dobrze uszczelnić i podkręcić nóżki pod koszem.

14
SPP v2 / Odp: Sterowanie strefowe
« dnia: Maj 20, 2017, 10:57:39 pm »
Możesz spróbować dać czujnik na powrót z podłogi i tam ustawić jakąś oczekiwaną temperaturę z histerezą rzędu 2 - 3 stopnie. Żeby dogrzewał podłogę aż powrót z niej osiągnie oczekiwaną temperaturę, potem stał aż wystygnie o histerezę i znów załączał i tak w kółko. Możesz w strefie dzień ustawić  kiedy ma osiągać tą temperaturę na powrocie, a w strefie noc dać jakąś niską tak żeby poza okresami kiedy chcesz grzać te podłogi ( czyli strefą dzień ) się nie załączał.

15
SPP v2 / Odp: Sterowanie strefowe
« dnia: Maj 20, 2017, 10:36:48 pm »
A tak w ogóle to jaką dajesz temperaturę wody na tą podłogę?

Strony: [1] 2 3 ... 88