Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Mateusz_K

Strony: [1] 2
1
Ogólnie i nie na temat / Odp: doprowadzenie powietrza
« dnia: Października 27, 2018, 06:58:04 pm »
a w czym problem ? To ustaw grzejnik na trasie dopływu by powietrze było cieplejsze. Zimne ostudzi, ale ciepłe trzeba ogrzać więc strata i tu i tu.

2
Instalacje / Odp: Kto to poprawi?
« dnia: Października 11, 2018, 12:17:56 pm »
1. Termostat 35-60 po co ? Zabezpieczenie powrotu ? Źle podłączony, jak i zawór 3d.
2. Kominek wepnij lepiej w układ otwarty razem z piecem.
3. Dolna czerwona kropka to połączenie ? 4D ? Mieszacz czy co ?

Jak dla mnie :
Zawór 3d totalnie niepotrzebny skoro za wymiennikiem masz kominek, który już nie ma regulacji temperatury na wyjściu.
Termostat 35-60 jeżeli ma być na ochronie to poczytaj o podłączeniu. Są 2 wloty i 1 wylot, a u Ciebie 1 wlot i dwa wyloty.

Jakoś nie rozumiem zasady tego podłączenia. Brak pompy, zaworu zwrotnego i opisu pracy pompy cwu ( cały czas czy do zadanej temp ).

3
Ogólnie i nie na temat / Odp: Modyfikacje SV200
« dnia: Marca 01, 2018, 08:34:23 pm »
czy ta cegła odbijająca ciepło nie wypali śrub mocujących płytę czołową ? Zwiększy się im temperatura i to znacznie.

4
SPP v2 / Odp: SKAMP PV13 + SPPV2
« dnia: Lutego 28, 2018, 09:05:11 pm »
To i ja się dorzucę z prośbą o zerknięcie czy przesiadać się na liniowca. Jedynie temp zaworu to temp powrotu, a temp w domu to za zaworem 3d termostatycznym obniżającym zasilanie grzejników.
Temp jak u Iskierki - do 160stopni to norma przy tych mrozach.
CWU - praca non stop 1 bieg, CO 2 bieg.

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/533?status_odpowiedzi=1


Iskiereczka : co do czyszczenia przez te małe drzwiczki : MASAKRA !! Miałem 2 czyścik/zgarniacz to wygiąłem w połowie o kąt jakieś 50stopni do wewnątrz i tym daje radę skrobać. Ogólnie za zakamarki Pan JArecki otrzymał mega minusa bo poprzedni zasypowiec było o niebo lepiej czyścić..  A weź sobie dokładnie wyczyść wyczystkę z tyłu ( powodzenia ).

5
SPP v2 / Odp: SKAMP PV13 + SPPV2
« dnia: Lutego 18, 2018, 01:01:09 pm »
ogólnie dziwne te dane od B. Aktualnie mam redukcję do 9kW przy nastawach :
czas podawania 4 sek
czas przerwy 41 sek
dmuchawa 40
rozruch 1
tło 14

I ładnie się kruszą spieki na mniejsze fragmenty. Przy pełnej mocy mam 3/20/45/1/18 i to wystarcza.

6
Instalacje / Odp: Kolejna instalacja do oceny
« dnia: Lutego 10, 2018, 08:11:36 pm »
Skoro masz gaz, to czy nie lepiej system grzejników przenieść za wymiennik w instalację zamkniętą, a otwartą zostawić tylko na piec ?

7
SPP v2 / Odp: Skam-P 25kW palnik SV-200 V-klasa
« dnia: Lutego 06, 2018, 09:22:39 pm »
Dziękuję za odpowiedź.

Ad 4. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem czyścik na górze nie naginać a nagwintować. Do tego pionowego czyścika poziomy pręcik z przyspawaną nakrętką nakręcić. I do wyjęcia dobry i do czyszczenia. U mnie na obu jakby były za krótkie czyścidła i po ich opuszczeniu cała ta płytka podskakuje i wylatuje z miejsca.

ad 2. cóż... przepisy robią imbecyle jak widać.  pozostaje mi czyścić coś, czego nie widać ;)

ad 3. Jak dla mnie to w każdym piecu jest ruszt dodatkowy :D Kwestia 4 cegieł :)


Co do motoreduktora lub silnika lub kompletu to czekam na priv z wyceną.

Czym robicie te  otwory 3/4 cala ? u mnie jak zajrzałem do środka to przekrój z pieca jakby 1/4 cala była :/ niedobrze tak ograniczać.

8
SPP v2 / Odp: Skam-P 25kW palnik SV-200 V-klasa
« dnia: Lutego 06, 2018, 04:27:21 pm »

Technix mocuje dane motoreduktory w zależności od dostaw, aktualnie po rozmowach stanęło na tym,że wybrałem i chciałbym mieć montowany konkretny model. W zasadzie motoreduktor jest jak ewmara, ale jest inny silnik i to daje efekt taki,że przekładnia jest mocniejsza od bhf-a a jednocześnie ciszej od niego pracuje. Mieliśmy okazję dzisiaj porównywać klasyczny na przymierzu/beselu, bhf na przymierzu i podobny do ewmara na innym silniku 90W i jestem w szoku ile zależy od samego silnika i rozwiązań w nim stosowanych.
SKAMPV 13KW

To teraz mi powiedz proszę ile to kosztuje, bo ten nowy piec mnie wq...wia już. Fajnie, że automat, ale to buczenie podajnika ( nie chrupanie ) mnie już wkurza.

Po 2 : Panie Jarecki, bardzo proszę o przemyślenie czy tych drzwiczek górnych nie podnieść wyżej - trudno czyści się górną część pieca, ja mam aktualnie wygiętą o 45st zagarniacz i tym jakoś daje radę wyczyścić.

Po 3 : jaki sens jest 2 płytki zawirowywacza, skoro mniejszy opór jest w kierunku drzwiczek i jeżeli przez 1 płytkę przechodzi to przy 2 odbija się wszystko w kierunku drzwiczek i przy ich otwieraniu leci syf na dół.

po 4 : nieprzemyślane jest zaginanie czyścików przy tej płytce w literę L.  Tak niestety płytka odskakuje podczas czyszczenia i trudno później na gorącym piecu ustawiać. Przy krzywo ustawionej płytce większość ciepła ucieka do komina omijając wymiennik ( wzrost spalania o ok 4kg/dobę ) Sądzę, że lepszym rozwiązaniem jest czyścidło z rączką w rodzaju litery T - jak czas pozwoli to zmodyfikuje to we własnym zakresie.

po 5: Czy te czyściki powinny szorować pionowe kanały czy tylko lekko obijać ? Zazwyczaj po czyszczeniu czyścikami i tak wiele syfu pozostaje na wymienniku.


9
SPP v2 / Odp: Propozycje zmian, oraz nie podoba mi się "to i to..."
« dnia: Stycznia 22, 2018, 09:45:56 pm »
Ja doceniam Wasze starania, ale zauważcie, że czasami ten sam "eko" groszek, ale z innej partii ma inne właściwości. Co da wykres pracy z jednej partii dla innej. Nie bierzcie tego do siebie za bardzo, ale w tym sęk, że np wilgotnościomierza większość pomiarów wyjdzie różna dla tego "samego" paliwa. Czasami chcecie zbytnio kontrolować coś czego się nie da na tym poziomie jak dla np gazu. Zatem :

Bajką by był pomiar wilgoci :)

10
SPP v2 / Odp: Propozycje zmian, oraz nie podoba mi się "to i to..."
« dnia: Stycznia 22, 2018, 06:58:01 pm »
Wy tak na serio czy aby wkurzyć Pana B. ? Spece od spalania węgla nam rosną, normalnie do instytutu. Jeszcze bym tu prosił i jakiś czujnik wilgoci paliwa oraz wibracji obudowy co bym mógł obliczyć wpływ drgań na przemieszczanie się paliwa w zbiorniku.

11
SPP v2 / Odp: SKAMP PV13 + SPPV2
« dnia: Stycznia 22, 2018, 07:28:52 am »
Koledzy : czy taki wykres https://ekotlownia.pl/sterownik-5/533 bez CWU da się naprostować ? CWU będzie podłączone w przeciągu 2 tygodni. Nigdzie nie mogę odszukać opisu z parametrami P I D, tylko wszędzie ustaw na 0, 1 itp... ale do czego się odnosi ? Mocy ?
Patrząc na filmiki Pana Jareckiego ma on czysty wymiennik. U mnie jest czarny nalot, jakby niedopalona sadza, spieki bardzo dobrze wypalone, małe.

PS: nie patrzcie dokładnie na wyniki temp. Mam mieszacz termostatyczny obniżający temp zasilania grzejników, zabezpieczenie powrotu będzie na stałym CWU.  Temp mieszacza to temp powrotu, a temp wew to zasilania grzejników, a temp CWU to wyjście z rury pieca.

12
SPP v2 / Odp: Skam-P 25kW palnik SV-200 V-klasa
« dnia: Stycznia 12, 2018, 04:52:12 pm »
Dziękuję Państwu za odpowiedzi. Widziałem aukcję 200kg na próbę, to chyba zamówię niebawem.

Czy skampv13 ma taki głośny ślimak czy mi się wydaję. Mam klocek lata 70te, piec w piwnicy, sypialnię po przeciwnym narożniku na parterze i słyszę jak podaję paliwo. Carbosmar pomógł jedynie na łupanie węgla.

13
SPP v2 / Odp: Skam-P 25kW palnik SV-200 V-klasa
« dnia: Stycznia 12, 2018, 02:06:17 pm »
Panie JArecki : a jak z kruchością tego varmo ? Na rankingu czyste ogrzewanie ma dość uśrednioną ocenę.

14
SPP v2 / Odp: Propozycje zmian, oraz nie podoba mi się "to i to..."
« dnia: Grudnia 23, 2017, 12:37:44 pm »
A mi to nawet odpowiada. Im więcej korzystam tym bardziej jestem za zostawieniem tej funkcji bez dodawania "stopa"

15
Instalacje / Odp: Wkład kominowy.
« dnia: Grudnia 12, 2017, 01:01:52 pm »
to nie tak jak myślisz. Po 1 temperatura czy tam punkt rosy dla wunglowych spalin to chyba z tego co czytałem 50 stopni - nie pamiętam poprawcie mnie jak się mylę. Niby hoho, bo ja np mam temperaturę spalin ok 80-90 stopni, a bez zawirowywaczy wyjdzie 120. Ale.. problem w tym, że spaliny zawierają związki siarki, czyli kwaśne, a temperatura spalin podawana jest na wylocie z pieca, a nie z komina.  Na samym jego wylocie mogę mieć ok 30-40 stopni czyli mało !! U mnie widać tego skutki po poprzednim właścicielu, gdzie na dachu mogę sobie "tynk" z komina ręką odłupywać, a siłą to i cegły bym wyjmował. Dlatego o tym się gdzieniegdzie trąbi by komin ocieplać, aż do samej góry. W moim przypadku w tym roku komin pochodzi z wkładem kwasoodpornym otulony starym ceglanym kominem, a w przyszłym to co nad dachem idzie w gruz i od nowa z otuliną z perlitu plus chyba zrobię zaprawę od Pana Jareckiego.
Także sprawdź stan komina przed instalacją i wtedy podejmij decyzję.

Strony: [1] 2