Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Ogólnie i nie na temat / Odp: pellet-opinie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Toro dnia Lipiec 26, 2017, 10:04:37 pm »
Nie musi być mowy o kominiarzu, ale jest o tym, że musimy przestrzegać obowiązków prawnych.

częstotliwość czyszczenia kominów reguluje par. 34 rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów . Zgodnie z nim należy czyścić zarówno przewody wentylacyjne, jak i dymowe oraz spalinowe.

Najczęściej, bo cztery razy w roku, powinno się to robić w domach opalanych węglem, drewnem lub innym paliwem stałym. Rzadziej, bo dwa razy w roku, czyści się te przewody w domach opalanych gazem, olejem lub innym paliwem ciekłym.

Zaoszczędzisz 100zł rocznie na kominiarza o ubezpieczalnia ogoli Cie z odszkodowania...

2
Ogólnie i nie na temat / Odp: Ekogroszek gdzie kupujecie..??
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Toro dnia Lipiec 26, 2017, 09:52:02 pm »
Worki tzw jutowe to opakowanie Pana Kazia który ręcznie pakuje dowolny ekogroszek bez żadnej kontroli. Stanowisko, że w folii jest tylko mokry to duże nadużycie. Trzeba wiedzieć, że od momentu pakowania do dnia kiedy postanowimy używać groszek mija kilka miesięcy, a w tym czasie wielokrotnie pada deszcz. Oczywiście folia ma wady, ale ma zdecydowanie więcej zalet. I niestety nie istnieje jeden idealny ekogroszek, bo każdy z nas ma inne oczekiwania. Warto wymieniać się informacjami, ale bez krytykowania odmiennych poglądów. Jako rekompensatę polecam przeczytać na blogu http://blog.gielda-paliw.com/najlepszy-ekogroszek/ jak można wybierać ekogroszek
3
Ogólnie i nie na temat / Czym wyczyscic kocioł wewnątrz - płaszcz wodny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez arthek dnia Lipiec 26, 2017, 12:20:40 pm »
Mam instalację z wymiennikiem płytowym ciepła, który dość szybko zarasta mi czarnym mazistym syfem wewnątrz , na obiegu CO po stronie kotła ( między kotłem a wymięnnikiem) .
Powoduje to dość sporą różnicę temp wody pomiędzy obiegami ( obieg kotłowy  otwarty , obieg grzejnikowy zamknięty)
W zimę przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło , różnica pomiędzy obiegiem kotłowym a grzejnikowym dochodzi do nawet 20 'C - 25"C .
Przy czystym wymienniku płytowym  to max 12-15 'C.
Mam nie ocieploną chałupę i troche nie dowymiarowane grzejniki na I piętrze i muszę mieć temp. na grzejnikach ( w mroźne dni) w okolicach 55'C-60'C , przez co na kotle musi być prawie 80'C-85'C  .

Pytanie mam takie : czym i jak wyczyścić kocioł wewnątrz płaszcza wodnego, bo samo czyszczenie wymiennika płytowego jest na krótką metę bo po sezonie znów zarasta czarnym syfem.
 
4
Ogólnie i nie na temat / Odp: Jaki piec
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mirek dnia Lipiec 26, 2017, 10:08:42 am »
Wszelkie zmiany, modernizacje to jak łańcuszek. Trzeba zając się wszystkimi ogniwami. Wystarczy jedno pominąć i urwie się. No ale to wszystko, niestety ale kosztuje. Stąd należy się zastanowić czy zaczynać. A o ile TAK, to z głową, jak słusznie zaznaczył ''Jarecki79''.
5
SKN / Elektrozawór LM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jaro_78 dnia Lipiec 25, 2017, 02:59:11 pm »
Witam.
Własnie stałem się szczęśliwym posiadaczem sterownika SKN. Pierwsza próba wypadła pomyślnie. Mam jednak pytanie odnośnie elektrozaworu LM do przedgonu/pogonu.
Wcześniej z niego nie korzystałem i muszę jakiś zakupić...
Oczywiste jest ze ma być na 12V.  Mam jedne ale moc cewki to 20W a to chyba za dużo???
Macie jakiś sprawdzony  który działa niezawodnie???
Jakie ustawić pod niego parametry???
6
Ogólnie i nie na temat / Odp: Jaki piec
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jarecki79 dnia Lipiec 25, 2017, 01:51:09 pm »
Jak było wiele razy pisane - wszystko z głową.

Można starszy dom nieco zmodernizować przez nowsze okna oraz dołożenia np. termostatów na grzejniki.

Jak jednak w starej chałupie, gdzie x-lat temu "przewidziano" przeciągi przez nieszczelne okna a wentylacja grawitacyjna działała.... tak to kompleksowo pozaklejamy,że dopływu "świżego" nie będzie, to też kryska padnie na grawitacyjną..... i zaczną się zabawy z grzybami a na grzyby to ja wolę jesienią do lasu wyjść....

Stąd większa termomodernizacja w moim przekonaniu powinna się wiązać ze zmianą wentylacji na mechaniczną z odzyskiem ciepła.

7
Ogólnie i nie na temat / Odp: Jaki piec
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mirek dnia Lipiec 24, 2017, 09:24:55 pm »
Ja ogólnie w doborze mocy, na podstawie tych informacji nic więcej nie doradzę.
Mirek, w jaki sposób modernizacja wpłyneła na zdrowie?

Domek jednorodzinny sprzed wojny. Po śmierci matki, syn rozpoczął REMONT - MODERNIZACJĘ z zastosowaniem "nowinek".
Po kilku latach siostra zaczęła chorować. Leki nie pomagały, nawet leczenie szpitalne nie pomagało. Stan zdrowia coraz gorszy. Przypadek sprawił, że pewien lekarz skojarzył to z czymś z czym raz się spotkał. Zalecił zerwanie podłogi (dla podglądu co sie dzieje, bo lekarz już podejrzewał) w miejscu, gdzie śpi. Po dłuższym czasie i początkowo bezowocnych próbach przekonania brata o niszczeniu pięknie wyremontowanego domku, okazało się... Do dzisiaj nie odzyskała zdrowia i już nie odzyska...
8
Ogólnie i nie na temat / Odp: Jaki piec
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bolecki dnia Lipiec 24, 2017, 09:51:16 am »
Ja ogólnie w doborze mocy, na podstawie tych informacji nic więcej nie doradzę.
Mirek, w jaki sposób modernizacja wpłyneła na zdrowie?
9
Ogólnie i nie na temat / Odp: Jaki piec
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mirek dnia Lipiec 24, 2017, 09:25:53 am »
Nie wiem dlaczego mowa o ''modernizacji kaloryferów''. To jest chyba najmniej istotne. Nawet cała instalacja grzewcza o ile działała dotychczas właściwie, nie jest potrzebna do przeprowadzania zmian. W tym przypadku mamy nowoczesne technologie na dzień dzisiejszy i stare rozwiązania sprzed wielu lat. Pewnych rzeczy nie da rady zmienić i z tym trzeba się pogodzić. Najrozsądniej to poprawić ocieplenie, zmniejszyć straty ciepła. Wymiana kaloryferów, rur nic nie poprawi. Wymiana okien... nie można zlikwidować przewietrzania, bo wejdzie grzyb i choroby. Tutaj trzeba ostrożnie. Znam osoby, które po niewłaściwej modernizacji na nowoczesność starych budynków stracili zdrowie. Z pewnymi sprawami trzeba się pogodzić i zrozumieć, że nie wszystko można unowocześnić (zasobność portfela). A jak palić ? Nie wygaszać kotła na tyle, aby woda w układzie wystygła. Tylko palenie ciągłe jest ekonomiczne. Kocioł ? Może najtańszy miałowiec dobowy ?
10
Ogólnie i nie na temat / Odp: Jaki piec
« Ostatnia wiadomość wysłana przez thekip dnia Lipiec 23, 2017, 11:31:27 pm »
Ciężko bo oni nie palili ciagle piec bez stera czy miarkownika
Przeskok na podajnik to u nich wielki krok do przodu
Będą powoli modernizować kaloryfery itp bo trzeba wyeliminować
Straty narazie próbuje im doradzić co kupić jaki piec ile kw
Palone będzie najtańszym paliwem czyli miał pójdzie
Strony: [1] 2 3 ... 10