Autor Wątek: Ciepła woda nie wraca do kotła(kocioł się gotuje)..  (Przeczytany 83 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solar

• Full Member
  • Reputacja: 0
Ciepła woda nie wraca do kotła(kocioł się gotuje)..
« dnia: Październik 08, 2019, 01:14:32 am »
Witam
Mam taki mały problem a mianowicie dzisiaj sobie grzeje w domku wszystko cacy domek nagrzany większość termostatów uzyskało zadaną temperaturę i pozamykały grzejniki (czy co one tam robią)...
idę do kotłowni a tu temperatura rośnie i rośnie a rura powrotna zimna i zimna a temperatura pieca rośnie i rośnie:)...nagle w końcu po odkręceniu na maksa jakichś tam 2 grzejników po jakiejś chwili temperatura zaczyna spadać...ale rura powrotna dalej zimna...dotykam listwy powrotnej(rozdzielacz podłogowo-grzejnikowy 8 zaworów) a tu gorąca...zdziwienie...mówię jak to możliwe skoro pion powrotny jest zimny....okazało się że jakimś cudem gorąca woda poszła jednym z zaworów listwy powrotnej........lol

Jeżeli piszę bełkot to spróbuje napisać jaśniej...

Napiszcie mi jak działa C.O bo już zaczynam szaleć...jak wszystkie grzejniki działają i grzeją to jest wszystko ok ale jak już cały dom się nagrzeje i wszystkie grzejniki(każdy ma termostat)uzyskają zadana temperaturę i się pozakręcają(poprzykręcają czy cokolwiek z nimi robi termostat) to niekiedy tak mam że ciepła woda z pieca nie wraca....

SPP versja 1.311
-Piec Vakomet 25 kv -Rok produkcji 2003 -Dmuchawa "Konwektor" 2003 typ WBS-6a-

Offline MarcinG

• Jr. Member
  • **
Odp: Ciepła woda nie wraca do kotła(kocioł się gotuje)..
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2019, 08:54:41 am »
...
Napiszcie mi jak działa C.O bo już zaczynam szaleć...jak wszystkie grzejniki działają i grzeją to jest wszystko ok ale jak już cały dom się nagrzeje i wszystkie grzejniki(każdy ma termostat)uzyskają zadana temperaturę i się pozakręcają(poprzykręcają czy cokolwiek z nimi robi termostat) to niekiedy tak mam że ciepła woda z pieca nie wraca....

Ja tam się nie znam, ale gdy mnie "fachowiec" modernizował instalację c. o. to zostawił 1 grzejnik bez głowicy termostatycznej i powiedział, że tak musi być. Nie mogą się pozamykać wszystkie grzejniki, bo nie ma odbioru ciepła z kotła.
Jeśli się mylę, to niech mnie poprawi ktoś z większym doświadczeniem.
SKAMP-PV 20, SV-200, RMS 120 AL, zawór 4D Afriso, pompa c. o. Wita U 35-25 180.
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/506

Offline andrejus17

• Pytak
  • *
Odp: Ciepła woda nie wraca do kotła(kocioł się gotuje)..
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2019, 09:10:17 pm »
Gdy grzejniki są gorące ,termastoty zamykają obieg wtedy kocioł szybciej dochodzi do zadanej tempratury ,stopniowo obniża swoją moc  i po osiągnieciu zadanej temp przestaje grzać. wygląda na to że twój kocioł bez wzgklędu na to wciąż grzeje.