Autor Wątek: Propozycje zmian, oraz nie podoba mi się "to i to..."  (Przeczytany 3525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shogunzlasa

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Propozycje zmian, oraz nie podoba mi się "to i to..."
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 05, 2020, 02:46:58 pm »
Jak już mieszacz trochę kuleje to czy jest opcja by dodać "podmieszanie" do regulatora pokojowego?

Chodzi o to by dodatkowo przy sterowaniu pompą CO przez regulator pokojowy po rozłączeniu pompy pojawiły się czas pracy i czas przerwy.
Można wtedy zapuścić pompę np. 60 sekund co 5-10 minut. Powoduje to trochę stabilniejszą pracę układu i nie zalewanie kotła zimną wodą.

Offline makog

• Sr. Member
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 08, 2020, 02:59:34 pm »
Bolek soft 1.32 palnik ekoenergia, dmuchawa RV13AM i daje elegncko rady :) nadmuch min 6 max 30 dla mocy 16 KW

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 50
  • Murarz, tynkarz, akrobata
    • Sterowniki,dmuchawy,podajniki,kotły
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 16, 2020, 01:38:27 pm »
Jak już mieszacz trochę kuleje to czy jest opcja by dodać "podmieszanie" do regulatora pokojowego?

Chodzi o to by dodatkowo przy sterowaniu pompą CO przez regulator pokojowy po rozłączeniu pompy pojawiły się czas pracy i czas przerwy.
Można wtedy zapuścić pompę np. 60 sekund co 5-10 minut. Powoduje to trochę stabilniejszą pracę układu i nie zalewanie kotła zimną wodą.

Nie musisz gasic pompy, możesz przełączyć na sterowanie mieszaczem i masz strefy tygodniowe i temperatury dzienna/nocna.
Idzie wówczas płynnie. Do tego możesz ustawić po ilu godzinach pracy na tej "obniżonej" zawór ma zaparkować i pompa sie wyłączyć (takie wykrycie wyższej temperatury na zewnątrz - słoneczny i ciepły dzień, rodzaj wykrycia trybu lato) , po spadku mocniejszym temperatury na termostacie sterownik powróci do pracy i odparkuje zawór.
Skam-P25 palnik SV-200n, dm70W, Argos PID+ zawór3d
https://ekotlownia.pl/sterownik-7/675

Offline Matek

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 16, 2020, 06:03:14 pm »
Witaj a kiedy aktualizacja softu z wiązana z potencjałem podajnika serwis technixa mówił że już testują rozchodzi się między innymi o to że nie da się zejść poniżej 9kg

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 16, 2020, 07:13:43 pm »
W tych softach testowych można zejść niżej.
Ja akurat mam 1.34, Bolec wrzuć go może do pobrania na forum w aktualizację

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 126
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 16, 2020, 07:40:28 pm »
Dodane.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline andras

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 16, 2020, 08:42:55 pm »

Nie musisz gasic pompy, możesz przełączyć na sterowanie mieszaczem i masz strefy tygodniowe i temperatury dzienna/nocna.
Idzie wówczas płynnie. Do tego możesz ustawić po ilu godzinach pracy na tej "obniżonej" zawór ma zaparkować i pompa sie wyłączyć (takie wykrycie wyższej temperatury na zewnątrz - słoneczny i ciepły dzień, rodzaj wykrycia trybu lato) , po spadku mocniejszym temperatury na termostacie sterownik powróci do pracy i odparkuje zawór.

Możesz opisać jak i gdzie to ustawić ?

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 17, 2020, 12:20:22 pm »
W 0101 ustawienia dodatkowe, tam jest wybór do termostatu

Jak wybierzesz mieszacz i masz podłączony T1000, to znikną Ci strefy do zaworu w sterowniku
Ustawiasz sobie tylko dzienna/nocna za mieszaczem w jego oknie
a reszta z termostatu pokojowego (strefy i temperatury) i przełącza się w zalezności od tego czy masz dzień np. 23st.C czy noc np. 19st.C, jak dłużej popracuje na obniżonej, to zaparkuje zawór i zgasi wybraną pompę (co/cyrkulacyjna)
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2020, 12:28:50 pm wysłana przez Jarecki79 »

Offline makog

• Sr. Member
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 17, 2020, 06:03:00 pm »
Soft 1.34 wgrany, ale widze ze na tym sofcie trzeba wyzej dmuchawe ustawiac, na 1.32 nadmuch byl min 6 max 29 DOT 1 a dla 1.34 musiałem dac nadmuch min 10 max 34 DOT 1 to tak na szybko ustawione.

Offline shogunzlasa

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 18, 2020, 09:52:17 am »

Bez pogodówki to nie przejdzie - albo musisz ganiać i te temp. zmieniać, albo ustawiasz temp. 50 i 20 stopni - żeby mieć spokój, a kocioł dostaje zapaści jak się regulator obudzi. Jak to ustawić w starym domu jak za dnia mamy 16-20 stopni, a w nocy -8 na zewnątrz? Automatyka jest po to, żeby działać niezależnie od człowieka - jeśli trzeba ganiać i te temperatury zmieniać by zachować komfort cieplny to jaka różnica czy ustawiamy jedną czy 2 temperatury? Już lepiej realizować to przez podmieszanie pompy. Ustawiamy minimum, żeby nie wychłodzić wody w obiegu, jak za zimno - to leci pełną parą i dogrzewa. Nie trzeba siłownika zakładać bo tu i tak nie ma dla niego dobrego zastosowania.

Offline Human Eater

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 18, 2020, 01:02:41 pm »
Witam.
Czy przy zmianie softu z 1.32 na 1.34 potrzebna jest korekta ustawień wentylatora?
Technix 15KW; palnik SV200; Argos PID+; zawór 4D
https://ekotlownia.pl/sterownik-7/676

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 18, 2020, 04:53:39 pm »
Shogun
Masz 3stany...
U mnie w domu działa.
Jedna za zaworem na grzanie, druga aby było chłodniej a jak stoi dłużej na tym chłodniej, to zamknie zawór i wyłączy pompę.

Ja akurat nie jestem zwolennikiem termostatu, który gasi pompę, wolę, aby zmieniał temperaturę za zaworem. Jak trzeba korekty, to robię ją z telefonu bez chodzenia.

Human Eater

Soft 1,32 kroki dmuchawy do 37
Soft 1,34 kroki dmuchawy do 74

Więc tak, musisz skorygować. Jak dół miałeś np. 7, to teraz ok. 12-14.
Jak górą było 21 czy 22 to teraz ok 40-44

Offline Matek

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 18, 2020, 06:09:37 pm »
hejka dzięki za aktu 1.34 a możecie sprostować co można ustawić pod kodem 100 jak chodzi o ustawienie o nazwie bol który jest off i jak działa czujnik klapy bo po rozpięciu tego kabelka mi przynajmniej nic  nie działa nawet po zmontowaniu czujnika z góry dzięki

Offline shogunzlasa

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 19, 2020, 12:04:02 am »
Shogun
Masz 3stany...
U mnie w domu działa.
Jedna za zaworem na grzanie, druga aby było chłodniej a jak stoi dłużej na tym chłodniej, to zamknie zawór i wyłączy pompę.

Ja akurat nie jestem zwolennikiem termostatu, który gasi pompę, wolę, aby zmieniał temperaturę za zaworem. Jak trzeba korekty, to robię ją z telefonu bez chodzenia.

90% ludzi kupujących kotły automatyczne nie chce w nich robić totalnie nic. Jak się im robi za ciepło lub za zimno to biorą telefon ale nie po to, żeby dokonać korekty, tylko dzwonić do osoby co im dany sprzęt sprzedał / założył.
Pogodówka z termostatem pokojowym pozwala czasem w ciemno ustawić parametry tak, by użytkownik był zadowolony a serwisant szczęśliwy, że nikt mu 4 liter nie zawraca.

Też nie lubie wyłączania pompy, ale w tym sterowniku zawór domyka się na full i otwiera na full jak temperatury na grzanie i chłodzenie nie są zbliżone i efekt jest podobny. Mamy niby internet w standardzie na wypasie, ale przez brak jednego kabla, dziury na termostat i paru linijek kodu funkcjonalność daje po dupie i polecany przez instalatorów nie będzie. Dlatego też widziałem już przypadki gdzie ktoś obok tego sterownika postawił zewnętrznego Techa do sterowania zaworem... Szkoda, mam nadzieje, że w sterowniku do wersji pelletowej do SVki nie będzie takich klocków...

Online cirek

• Pytak
  • *
  • Amator dwie lewe ręce
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 25, 2020, 08:21:03 pm »
Cześć,

Po tygodniu pracy sterownia i dwóch dni podłączonej https://ekotlownia.pl/sterownik-7/687 mam kilka pytań:

1. Czy jest możliwość zrobienia backupu ustawień na sterowniku lub na ekotłowni?

2. Ciepłomierze na stronie ekotłowni, czy mój sterownik tego nie obsługuje?

3. O1 na wizualizacji kotłowni, co to jest?

4. Ustawiony priorytet cwu, w czasie ładowania zasobnika mieszacz otwiera się na maxa (pompa c.o. nie pracuje). Czy da się programowo zablokować mieszacz na zadanej temp. na czas ładowania zasobnika?

5. Wizualizacja pracy na ekotłowni np. zawór mieszający strzałki kierunkowe, podajnik dmuchawa coś jak na sterowniku lub zielona dioda jak jest na co i cwu

6. Czy da się zgrać logi w formacie np. csv ze sterownika lub statystyki ekotłowni? wrzucając logi do excela coś tam zawsze można wywnioskować.

7. W ekotłowni jest wbity w ścianę gwóźdź, jak powiesić obraz? coś jak https://ekotlownia.pl/sterownik/174

No to na razie tyle.
Podobno nie ma głupich pytań  8)

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2020, 09:03:22 pm wysłana przez cirek »
STEFANIAK 24kW palnik SV200 + Argos PID Plus
Zawór 4D Siemens VCI31.25 + Siłownik SQK349.00
https://ekotlownia.pl/sterownik-7/687