Autor Wątek: Propozycje zmian, oraz nie podoba mi się "to i to..."  (Przeczytany 5979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sati

• Sr. Member
  • Reputacja: 4
Odp: Propozycje zmian, oraz nie podoba mi się "to i to..."
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 23, 2020, 01:31:23 pm »
Coś masz chyba nie tak. Ja już 3 sezony tak grzeje w lato i nigdy mi nie przebił temperatury zadanej, może o 2 stopnie to max. Może coś z instalacją, albo sterownik.
Pierwszy kocioł z podajnikiem Skam 17 KW+SPPV2+AZPP+RV-13As
http://ekotlownia.pl/sterownik-5/358

Offline paulek

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 23, 2020, 03:34:05 pm »
Na poprzednim piecu i sterowniku 12 sezonów grzałem, i nie było problemów.

Teraz trochę pozmieniałem ustawienie potrzymania, wydłużony czas pauzy, oraz podanie co 2 cykl. Na razie parę godzin chodzi bez problemu (mam nadzieje, że nie będzie gasną).

Czy jeśli chodzi o podtrzymanie, i inne parametry, macie inne ustawienia na lato i zimę?
Oczywiście nie chodzi mi o wyłączenie pompy CO :)

Offline sati

• Sr. Member
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 23, 2020, 04:11:23 pm »
Ja nie zmieniam, mam ustawione podtrzymanie między 30 a 40 min w zależności czym palę i obniżam temp kotła.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 126
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 23, 2020, 04:42:58 pm »
@paulek, skoro jak Twierdzisz kocioł może pracować do 95 to równie dobrze można na tyle ustawić alarm przegrzania.
Nie taka jest jednak jego idea, zbytnie (nieprzewidziane) nagrzanie kotła nie powinno mieć miejsca, więc coś jest nieteges. Najlepiej go zatrzymać i niech user się zastanawia co się stało.

W potrzymaniu temperatura może nieco skoczyć, powiedzmy te kilkanaście stopni. Ale 20-30 to już lekka przesada, nawet biorąc pod uwagę że SVka lubi być przedmuchiwana w podtrzymaniu. Dogrzewanie zbiornika zazwyczaj odbywa się już na wyłączonym palniku (bo w tedy obciążenie jest już znikome), więc jego zatrzymanie nie powinno powodować gotowania. Ogólnie, w starych sterownikach miałem zrobione tak że 5st przed progiem alarmu "po cichu" załączała się pompka, jak to nie pomogło, to w tedy alarm. Ktoś się kiedyś jeżył że mu się w lecie kocioł grzeje kaloryfery i sporo pali.
Masz ster podpięty do neta?

A ekranem to tak, faktycznie tam to było. Nawet gdzieś tam komentarz dopisałem. Ja osobiście to radził bym sprawdzać w sieci to co mówi Miernik, bo często mija się z prawdą (czy tam należytym podejściem)
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline paulek

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 25, 2020, 07:52:10 pm »
Nie chcę zapeszać, ale wygląda na to, że to co już pisałem, czyli wydłużona pauza w podtrzymaniu, oraz podawanie opału co drugi cykl pomogło. Zmniejszyłem jeszcze temperaturę na kotle z 55 do 52stopni.

Co chwila zaglądam do kotłowni, i przez większość czasu temperatura jest bliska zadanej, aczkolwiek późnym wieczorem, albo wcześnie rano widziałem temperaturę ok. 70stopni.
Jeśli chodzi o zużycie groszku to pokazuję 6.3-7kg, co chyba jest normalnym wynikiem, przy grzaniu samej wody.

Dzięki za pomoc, i dyskusję, jeśli by się okazało, że problem alarmu przegrzania dalej występuję napewno napiszę. :)

Offline sati

• Sr. Member
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 26, 2020, 08:55:27 pm »
No chyba trochę dużo, u mnie spała między 4 a 5 kg na dobę. Jak ustawie strefy to pali 3 do 4 kg na dobę.