Autor Wątek: MCI V4  (Przeczytany 21024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
MCI V4
« dnia: Lutego 19, 2015, 10:28:08 am »
Troszkę się przeciągnęło, ale w końcu są. V4 ma dość mocno przebudowaną elektronikę, działa o wiele lepiej z Techem czy Plumem i obym się w tym temacie już nie zaskoczył (a w zasadzie Wy mnie nie zaskakujcie ;) ). Z tego względu robię całkiem osobną czarną/białą listę.
Linka poszła w odstawkę, zamiast niej jest drobny ale całkiem wytrzymały łańcuszek. To powinno pomóc w kwestii zrywania się linki w okolicy wałka.
W każdej sztuce można też wyłączyć możliwość szukania pozycji zamknięcia po każdym włączeniu miarkownika. Warunek jest jednak taki że po wypięciu zasilania klapa musi się pewnie zamknąć (ewentualnie wypadało by zaczepić na łańcuch ciężarek, najlepiej tuż pod rolką zwijającą łańcuch). Zwracam na to uwagę bo mam sygnały że ciężarek na styk za którymś razem klapy może nie zamknąć- a wiadomo z czym to się może wiązać.
Częstym błędem jest też dociążanie klapy i testowania jej zamknięcia z pozycji pełnego otwarcia. Jeśli się zamknie to po ogłaszamy sukces i idziemy pomieszkać. I to jest błąd, awaryjne zamknięcie klapy z maksymalnego otwarcia jest z mechanicznego punktu widzenia najłatwiejsze. Należy to testować dla małych otwarć- w tedy rozkład sił jest najbardziej wredny i zamknięcie staje się trudne. Z tego też względu polecam dociążać łańcuch a nie samą klape.

Instrukcja V4 do pobrania na stronie z produktem. Każda opinia mile widziana. Dopisujcie się też do czarnej/białej listy.
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline DavidPL

  • Pytak
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 02, 2015, 11:27:40 am »
Jak zmusić MCI do współpracy ze sterownikiem TECH ST-85 z PID?
Natknąłem się na kilka problemów i nie mogę sobie z nimi poradzić.

1. Nie mogę dobrać zakresu ustawień dmuchawy dla których MCI będzie pracował poprawnie. Przykładowo dla ustawień min. 1%, max 100% MCI otwiera się w miarę ładnie aż do 45% na sterowniku, następnie ustawiając 50% MCI jedzie prawie do pełnego zamknięcia, aby potem tak od 60% ustawienia na sterowniku, MCI otwiera się na 100%. Z kolei wybierając zakres 60-100% zero reakcji podczas programowania, a 40-60% daje pełną dyskotekę, MCI otwiera się i zamyka losowo.
2. Kiedy wydawało mi się, że udało mi się już dobrać idealne ustawienia (min 4%, max 30%) i MCI pracował w miarę ładnie - dla 30% miał 1/3 otwarcia, dla 60% 2/3 itp to następnego dnia jakby zapomniał ustawień i otwierał się dopiero przy około 20%, a przy 50% już miał pełne otwarcie.
3. MCI często nie chce się programować. 5 przyciśnięć, reset, MCI idzie do góry na pełne otwarcie. Następnie sterownik na wartość minimalną i 3 przyciśnięcia, MCI idzie na pełne zamknięcie. Potem sterownik ma maksimum, 4 przyciśnięcia, z MCI w ogóle nie reaguje albo otwiera się np na 60%.
4. I chyba ostatnia rzecz... Ustawiam na sterowniku stałą wartość, przykładowo 40%, a MCI zamiast otworzyć się i pozostać w miejscu to non stop wachluje klapką na od 1/3 do 2/3 otwarcia.

Zauważyłem, że MCI sam od siebie się dość mocno grzeje i wydaje mi się jakby poprawność jego działania zależała właśnie od tego jak mocno się spocił.

Pomożecie?

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 02, 2015, 11:40:41 am »
Zresetuj ustawienia na MCI, na sterowniku ogranicz zakres 7-40%. Następnie ustaw sterownik tak aby poleciał na 100% swoich możliwości (czyli faktycznie 40% które ustawiłeś wcześniej) i ten moment zaprogramuj na MCI jako MAX.
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline DavidPL

  • Pytak
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 02, 2015, 11:46:36 am »
Dokładnie tak robiłem, przy czym nie dla takiego zakresu. Spróbuję ten który podałeś i jutro dam znać z jakim skutkiem.
Teraz mi się jeszcze nasunęło takie pytanie. Czy MCI ma jakiś maksymalny czas pomiędzy którym trzeba zaprogramować min i max - może za wolno to robię?

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 02, 2015, 12:46:40 pm »
Skoro powyżej tych 45% nagle otwierał się na maksa to znak że powyżej tego zakresu sygnał dla MCI jest całkiem nie czytelny. Po prostu tam "wchodź".
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline DavidPL

  • Pytak
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 07, 2015, 12:55:42 am »
Niby coś tam działa, ale to ciągle nie jest to.
Zmierzyłem multimetrem napięcie podawane przez sterownik i dla jednego ustawienia siły nadmuchu napięcie potrafi się wahać nawet o kilka  wolt, a MCI potrafi zmienić kąt otwarcia nawet o kilkadziesiąt stopni. Zmierzyłem też napięcie na podczas pracy na fabrycznej dmuchawie WPA-117 i tam napięcie jest stabilne.
Nie da się jakoś wyeliminować wahań tego napięcia? Może można wstawić między sterownik, a MCI jakiś kondensator albo coś w tym stylu?

Offline konrad1wol

  • Pytak
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 08, 2015, 11:45:02 am »
Witam. Dopisuję się tutaj, bo też mam problem z ustawieniem MCI. Mój sterownik to Tech RU z Pid. Próbowałem różnych ustawień min i max ale sterownik sobie a MCI sobie. Przy sterowaniu bez Pid, MCI w ogóle nie chce reagować na zmiany mocy nadmuchu. Wczoraj zaczął trochę współpracować przy Pid ale podobnie jak powyżej u Kolegi dochodzi do 70% w miarę płynnie, a potem zamyka klapkę i otwiera ją dopiero przy 100%. Czy macie może jakieś podpowiedzi, jak skomunikować ze sobą te dwa byty?

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 08, 2015, 11:50:32 am »
Skoro do 70% dochodzi normalnie to po prostu ustaw to jako MAX (na sterowniku i miarkowniku). Dalej już jest nieczytelny sygnał dla MCI więc nic nie zdziałasz.
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline runner

  • Pytak
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #8 dnia: Września 27, 2015, 10:26:55 pm »
Jak wyłączyć najazd na zerową pozycje po każdym załączeniu miarkownika? W instrukcji nie ma informacji na ten temat.

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #9 dnia: Września 27, 2015, 10:53:36 pm »
6xF i potwierdzić 1xF
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline andrzejegon

  • Pytak
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 16, 2016, 08:20:20 pm »
Witam!Jak już wiadomo,MCIv4 juz nie bedzie :'( :'( :'( Ioto moje pytanie co w zamian?Dzieki z a odpowiedz!
Skamp-PVsv200n 20kw, DM-80W, zawór 4D, siłownik, PPXV2

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 16, 2016, 08:40:12 pm »
W zaawansowanym stadium jest coś co steruje przepustnicą. Funkcjonalnie podobne do SPR11, tyle że ciut nowsze wewnątrz, da się samodzielnie aktualizować, nieco inny model sterowania. Nie chciał bym tylko chlapnąć czegoś z terminem, bo to bardzo pływający temat.
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline andrzejegon

  • Pytak
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 16, 2016, 10:04:34 pm »
Jesli mowa o przepustnicy,to rozumiem że ma Pan na mysłi klapke powietrza pierwotnego,jesli bedzie spełniac role tak jak to robi MCI to ja jestem jako pierwszy do kupienia w kolejce!
Skamp-PVsv200n 20kw, DM-80W, zawór 4D, siłownik, PPXV2

Offline andrzejegon

  • Pytak
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 17, 2016, 08:40:56 pm »
Witam!Niechce być natretny,ale,czy to nowe cudo będzie współpracowało z PPX?Ijaką będzie nosić nazwę?
Skamp-PVsv200n 20kw, DM-80W, zawór 4D, siłownik, PPXV2

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: MCI V4
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 17, 2016, 10:20:58 pm »
Będą dwie wersje, jedna skromna tak jak SPR11 ale bez możliwości podpięcia PPXa, druga wypaśniona coś jak SPPv2L, z tym że ta ostatnia opcja jeszcze się nawet nie prototypuje i ma delikatny znak zapytania.
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29