Autor Wątek: Nowy palnik żeliwny  (Przeczytany 48237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haker07

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy palnik żeliwny
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 04, 2017, 08:17:26 pm »
witam jarecki .mam pytanko, mam piec 18 kw termo tech , polecił byś mi jakiś palnik do niego  ja się zastanawiałem się  nad brucer , ale Bolecki polecił mi zebym do ciebie napisał bo jesteś ogarnięty w tym temacie, i morze jest cos  lepszego od brucera.

Offline rafal.chester

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 01, 2018, 11:37:56 am »
Witam. Od pół roku posiadam palnik Batory 10kW. Jestem z niego bardzo zadowolony. Czy Pan Bolecki lub ktoś inny odpowie mi na jedno pytanie? Ile kilogramów węgla na godz ten podajnik podaje? Informacja ta potrzebna jest mi do ustawień sterownika. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 124
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 01, 2018, 11:56:00 am »
Zależy od opału. Najprościej chyba zważyć co poda, albo zbadać różnice w tym co się wsypało, a ile zostało.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline bodek

• Sr. Member
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 01, 2018, 12:02:49 pm »
Witam. Od pół roku posiadam palnik Batory 10kW. Jestem z niego bardzo zadowolony. Czy Pan Bolecki lub ktoś inny odpowie mi na jedno pytanie? Ile kilogramów węgla na godz ten podajnik podaje? Informacja ta potrzebna jest mi do ustawień sterownika. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Mój Batory na ekogroszku ,którym teraz palę podaje 4g/s.Wychodzi 14,4kg/h. :)
Grobelny 15KW,Batory 10KW , RV-13 AM
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/140

Offline rafal.chester

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 01, 2018, 05:30:48 pm »
Dzwonilem do producentam i tam udzielili mi odpowiedzi: 11kg/h. Wydaje mi sie to troszke malo stąd moje pytanie na forum. Zrobie tak jak Pan Bolecki pisze.
Palnik polecam. Naprawde godny uwagi. Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Offline awerskto

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 05, 2018, 10:31:13 am »
Witam.
Użytkuję piec Klimosz Combi NG 20 (Viadrus Herkules U22) ze sterownikiem RT16 drugi sezon.
Mam problem z sadzą i efektywnością pracy pieca. Przyznam że nie jestem zadowolony z tego pieca. Mam prośbę do kolegi ermi_72 o więcej szczegółów dotyczących komory nawrotnej i sterownika.
Zmieniłem deflektor żeliwny na ceramiczny i włożyłem trzy płyty na ruszt tak by docisnąć spaliny do ścianek pieca. Częściowo to pomogło, efektywność pieca wzrosła (mniejsze zużycie opału) ale nie pozbyłem się sadzy. Dlatego zastanawiam się nad wymianą sterownika na SPPv2, może to rozwiąże mój problem. Załączam zdjęcia płyt i wygląd pieca po tygodniu palenia.

Hej

Znalazłem się na tym forum w poszukiwaniu problemu mojego kotła jaki dostałem w spadku. Model to Klimosz ling combi LC6W. Zmieniłem oryginalny sterownik na Iryd PID RTZ. Problem mam z temperatura spalin w normalnym trybie pracy osiągają około 300 stopni. Szukam rozwiązania na obniżenie spalania.

Obecnie mam nastawy w Ustawienia na:
100% mocy czas miedzy podawaniem 19 sec wydajność dmuchawy 23
1% mocy czas miedzy podawaniem 4 min wydajność dmuchawy 8
Czas podawania w sec 2

Dmuchawa pol-fans rms-140 110w

Obecnie udało mi się zejść do ~250-319 stopni z wyciągniętym prętem od czopucha (otwarcie na 1/2). Nie chce mocnej domykać komina. Piec czyszczę raz na tydzień.

Myślę aby dołożyć szamot na palenisko.