Autor Wątek: Co to będzie?...  (Przeczytany 138669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Co to będzie?...
« dnia: Lipca 09, 2015, 05:18:15 pm »
No cóż, era SPP, BET'a i PPX'a chyli się ku końcowi, nie mniej przynajmniej przez jakiś, dłuższy czas coś z tego asortymentu będzie dostępne- przynajmniej samo SPP. Niby nic się nie działo, a jednak. Plota poszła że coś w konspiracji się zrobiło. A no zrobiło i to nawet z osobami z forum (będą chcieli to się wychylą), tak czy siak dziewczyny... dzięki za czas, byłyście super  ;D
Co chwila ktoś pyta bo nie wie czy czekać więc nie ma się zbytnio co chować. Ale wszystkiego tu nie napiszę w tej chwili ;)

Tak więc Idzie SPP "v2". Z dziwnych rzeczy sterownik nie będzie współpracować z tłokami. Nie będzie można podpiąć także zwykłego regulatora pokojowego. Obydwa tematy wydają się być w tym przypadku nieuzasadnione. Nikt rozsądny chyba już tłoków nie produkuje, w razie draki pozostanie chyba poprzednie SPP. Cena panelu będzie porównywalna z popularnymi pokojówkami, które w zasadzie nic nie dają prócz odpalenia pompy.
Seryjna płyta będzie ciut bardziej uboższa niż na fotce. Odpadnie np elektroniczna zawleczka, ot zmiany obciążenia przy przeciętnym podajniku są skromne i trudne do odróżnienia od właściwych warunków. Mielibyście problem z ustawieniem.

Model spalania podobny do SPP, doszło jednak kilka dynksów i można się np pobawić spalinami. Tutaj na pewno ucieszą się dłubacze.
Standardowo, dmuchawa i podajnik.
Pompa C.O, pompa CWU, pompa cyrkulacji zbiornika, zawór mieszający, dwa konfigurowalne wyjścia.
Zawór może pracować w kilku trybach (ręczny, stabilizacja za zaworem, stabilizacja w pomieszczeniu), konfigurowalne wyjścia mogą np sterować pompami (regulatory pokojowe) lub pracować jako strefa, sygnalizacja alarmu, autolato itp. W zasadzie każdy z elementów (łącznie z temperaturą kotła) może mieć podłączoną niezależną strefę. W odróżnieniu od poprzednika nie podaje się nocnego obniżenia lecz temperaturę na dzień oraz noc.

Do płyty można podłączyć w sumie 9 czujników temperatury, kolejne 5 może być w postaci paneli. Czujniki można nazwać po swojemu co myślę że znacznie ułatwi życie, zwłaszcza w rozbudowanych układach. Dodatkowo na ekran główny można sobie wyciągnąć tzw skróty do interesujących elementów.
Sterownik nie będzie miał dedykowanego wyświetlacza (chyba tak to można najlepiej nazwać). Jest tutaj coś w rodzaju PPXa i z każdego punktu gdzie się znajduje ma się pełny dostęp do sterownika. Jak wspomniałem każdy panel ma od razu własny czujnik temperatury więc odpada dodatkowy kabel. Wszystkie panele można powiesić na jednym 4ro żyłowym przewodzie. Być może pojawi się wersja radiowa, ale aktualnie bym się nie spodziewał.

BET ma postać małej płytki, w zasadzie wielkości złącza RJ45- widać w lewej części płyty, nad baterią. Wciąż będzie opcjonalny, będzie taniej niż aktualny BET, będzie też nowa ekotlownia.

Proc ma jeszcze trochę (a nawet sporo) wolnych zasobów. Sterowniki palą, szczerze to zimy jeszcze nie przeżyły(co najwyżej wiosnę) jednak wszystko przebiega właściwie. Nawet gdyby nie chciały palić to w końcu będzie możliwość samodzielnej aktualizacji i myślę że to chyba najlepsza wiadomość.
Jest także plan na kilka bajerów w "otoczeniu" sterownika ale o tym w właściwym czasie.

Dla kogo?. Dla każdego komu pompa C.O i CWU  to za mało lub chce mieć coś lepszego niż SPP.
Jaka cena?. Rozsądna
Kiedy będzie?. Jeszcze trochę, najpierw jednak jakiś urlop...


Kilka poglądowych fotek...
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2015, 05:57:14 pm wysłana przez bolecki »
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline Kulin

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 09, 2015, 06:57:03 pm »
qde to po co w lutym kupowałem stera ??
Może wymiana za jakąś dopłatą ?? :)
EKO-KIELAR II + SPP + PPX

Offline Mirek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1116
  • Reputacja: 14
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 09, 2015, 07:28:29 pm »
Taką propozycję już dawno poddawałem pod dyskusję... niestety, oceniono negatywnie, ale może temat powróci.
Jednak taka kolej rzeczy. Kupuje się na daną chwilę, choć wiadomo, że będzie coś nowszego. I to dotyczy wszystkiego. trzeba się z tym pogodzić, choć... ale o tym właśnie pisałem wcześniej. Popatrzmy, nawet dzisiaj jeżdżą Syrenkami i innymi. A są tacy, co wolą najnowsze.
----
Chwalić zapał Szefa. Życzę pozytywnych eksperymentów. Udanego urlopu i dobrego wypoczynku !
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2015, 07:45:43 pm wysłana przez Mirek »
SPR11 v.P16_MCI_PPX_ATMOS32GS (zgazowanie drewna)___ Sztoker 25 kW (PUMA)

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 09, 2015, 07:37:54 pm »
qde to po co w lutym kupowałem stera ??
Może wymiana za jakąś dopłatą ?? :)

Ty masz tłoczysko jak pamiętam?

Taką propozycję już dawno poddawałem pod dyskusję... niestety, oceniono negatywnie, ale może temat powróci.
Jednak taka kolej rzeczy. Kupuje się na daną chwilę, choć wiadomo, że będzie coś nowszego.

Nie powróci i nawet nie ma się co zastanawiać nad sensem takiego postępowania. Ani ze mnie Matka Teresa, ani Cyfra+
Kupuje się na daną chwile to co jest potrzebne i dostępne, jeśli ktoś robi inaczej to co... będzie czekać z zakupem auta 50 lat bo teraz są spalinowe a kiedyś tam będą na wodę czy inne skórki z banana?. Powodzenia ;)
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline Kulin

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 09, 2015, 07:40:58 pm »
ślimak...
EKO-KIELAR II + SPP + PPX

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 09, 2015, 07:45:14 pm »
Poczekasz na rozwój wydarzeń i myślę że jeśli Ci spasuje to zgolisz zaraze i nie będziesz na niej specjalnie stratny, a już tym bardziej jeśli bedą tylko te z wtórnego rynku. (a może się i tak zdarzyć)
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline Kulin

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 09, 2015, 07:46:24 pm »
masz rację Bolecki, a póki co działa, obecnie 3,2 kg/dobę.

Pozdrawiam
EKO-KIELAR II + SPP + PPX

Offline tomek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 871
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 09, 2015, 08:56:52 pm »
Jak z długością przewodów od czujników np. CWU ?

Ps Biorę w ciemno proszę o wpisanie na listę.

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 09, 2015, 09:07:39 pm »
Nie martw się, będziesz musiał przedłużać. Kabel jest 3 żyłowy (dla wszystkich czujników), ale sam czujnik jest inny niż  V1. Taki sam jest tylko czujnik pieca oraz spalin
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline tomek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 871
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 09, 2015, 09:14:41 pm »
Mam nadzieję że uda się to ruszyć do końca lipca bo planuję małą
demolkę w kotłowni to może za jednym razem udała by się ta zamiana stera.

Offline bolecki

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 8048
  • Reputacja: 172
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Zobacz profil
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 09, 2015, 09:16:17 pm »
Nie uda się do końca lipca.
W razie draki: 503-064-713

SV200, groszek i zapalarka https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline tomek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 871
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 09, 2015, 09:22:14 pm »
To może jakaś instrukcja stera żeby uwzględnić wszystkie
nowe funkcje ?

Zresztą nieważne myślę że po załączonych zdjęciach będzie to kompletny sterownik
uwzględniający prawie wszystkie instalacje dla kotła z podajnikiem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2015, 09:37:57 pm wysłana przez tomek »

Offline Kulin

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 10, 2015, 06:21:20 am »
a czy kabelek LAN przyda się do nowego stera ?  8)
EKO-KIELAR II + SPP + PPX

Offline pawelopl

  • Pytak
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 10, 2015, 08:10:18 am »
Qżwa - i będę musiał kupić czwarty już sterownik do tego samego pieca  ;D ;D ;D Już muszę się zastanowić jaki kit wcisnąć tym razem zonie  ;) ;) ;)
Mam nadzieję że panel PPX nadal będzie działał na 3 drutach .
Piec Tilgner EKR 25KW / SPP v1.305 + PPX , WPa06 , ekoenergia z nakładką Minertu
Dom 240m2 , do ogrzania 190 m2

Offline dziubek23

  • Oblatywacz
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1569
  • Reputacja: 9
    • Zobacz profil
Odp: Co to będzie?...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 10, 2015, 09:16:18 am »
cytat z pierwszego posta:

Sterownik nie będzie miał dedykowanego wyświetlacza (chyba tak to można najlepiej nazwać). Jest tutaj coś w rodzaju PPXa i z każdego punktu gdzie się znajduje ma się pełny dostęp do sterownika. Jak wspomniałem każdy panel ma od razu własny czujnik temperatury więc odpada dodatkowy kabel. Wszystkie panele można powiesić na jednym 4ro żyłowym przewodzie. Być może pojawi się wersja radiowa, ale aktualnie bym się nie spodziewał.