Autor Wątek: Czujnik zalania kolumny  (Przeczytany 329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tom3sko

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
Czujnik zalania kolumny
« dnia: Luty 18, 2018, 09:08:01 pm »
Witam, chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie działa ten czujnik, gdyż chciałbym go wykorzystać w swoim sterowniku.
Jakim napięciem jest zasilany, który kolor do jakiego bieguna oraz w jakiej postaci jest informacja zwrotna.

Dziekuje

link do waszego czujnika
http://bolecki.pl/pl/produkt/czk_czujnik_zalania_kolumny-26

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 113
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: Czujnik zalania kolumny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2018, 10:35:05 pm »
Znaczy masz jakiś własnoręcznie wydłubany sterownik i chciałeś podłączyć mój czujnik?. Wstaw jakieś foty tego sterownika + krótkie info.
Zasilanie 3,3-5V, UART, więcej w tej chwili nie pamiętam i nie obiecuje że udostępnie.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline tom3sko

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Czujnik zalania kolumny
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2018, 10:16:35 am »
Witam ponownie, w tym tygodniu powinienem skończyć swój sterownik.
Opisze zasadę działania i wkleję kilka fotek.

Dodam jedynie że swojego "manulanego" aAbratka postanowiłem z automatyzować pod swoją domową konfigurację oraz samemu zrobić sterownik, który przeprowadzi proces w pełni automatycznie od początku do końca. Sterownik ten wykorzystuję moduły i technologie z-wave i jest podpięty do automatyki budynkowej firmy Fibaro.
Całym procesem można zarządzać również manualnie za pomocą przycisków jak również zawieszonym tabletem, bądź zdalnie przez telefon z aplikacją fibaro.
Cały kod został napisany w języku lua.
Sterownik ten napewno nie będzie konkurencją dla waszego sterownika, gdyż wykorzystane w nim moduły oraz oprogramowanie tego wszystkiego kilkukrotnie przewyższa cenę waszego sterownika, poza tym moduły muszą się komunikować z centralką Home Center 2, która do tanich nie należy.
Stworzyłem go dlatego iż jestem hobbistą i pasjonatom inteligentnych technologii i po pralce, suszarce, czajniku i mikrofali przyszedł czas na podłączenie aAbratka do całego domowego systemu.

Wracając do czujnika zalania kolumny to nie miałem czasu się jeszcze z nim zaznajomić, powiem tylko, że mimo iż jeszcze nie znam zasady działania i tak już go zamocowałem.
Mam skromną nadzieje że mi troszkę pomożesz z podpięciem twojego czujnika do mojego systemu.

Pozdrawiam