Autor Wątek: Propozycja zmian  (Przeczytany 4858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 101
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: Propozycja zmian
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2016, 04:23:34 pm »
Tylko się nie nastawiaj że lada moment się pojawi :)
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2016, 08:31:14 pm »
Nie no spoko! Do końca kwietnia mnie ratuje  ;D :P Hehe  ;)

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2016, 01:21:05 pm »
Wreszcie dotarła do mnie dzisiaj wasz skn :D Rzucił mi się w oczy jego minimalizm i eleganckie wykonanie, sama pracę ocenie jak już poskładam destylator do kupy.
Co według mnie trzeba poprawić to przewód zasilający z gniazdem ponieważ te przystosowane są do pracy na 10A 250 V max czyli max 2.5kW a ja mam 6kW. I gdy bym nie był dociekliwy to mogło by się nie dobrze skończyć. Tak że proponuję zmianę na coś innego bo wątpię aby tego rodzaju wtyczki z okablowaniem występowały na więcej niż 13A.

Pozdrawiam.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2016, 08:48:28 pm »
To jest gniazdko do podłączenia elektrozaworu wody... Można je określić najwyżej złączem sygnałowym a nie prądowym.
Obudowę montuje się na KEGu tak aby podłączenie grzałek chowało się w obudowie. W tedy ją też elegancko podłączysz.

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2016, 10:31:58 pm »
Czyli rozumiem że dodatkowy otwór w obudowie jest przeznaczony na zasilanie całego układu a konektor c21-22 z przewodem jest tylko do zaworu wody. Trochę mylne rozwiązanie bo do zaworu wystarczy kabel dwuzylowy ale kto pyta nie błądzi. Dzięki za wyjaśnienie.  :)

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2016, 11:49:06 pm »
Biorąc pod uwagę że do zaworu nie podłączysz PE to wystarczą dwa. Idąc dalej tym tropem można dać nawet jeden bo zero można posłać "metalem".
To oczywiście irona. PE ma być WSZĘDZIE.

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 26, 2016, 12:53:39 am »
Teraz, spoko, dzięki! Jedynie co to napiszcie w instrukcji bo ktoś sobie chalupe z dymem puści jak pomyśli że to jest główny kabel zasilający. Albo poprostu nie dajcie żadnego kabla bo skoro sam muszę skombinowac zasilający to po co dajecie za duży do zasilania zaworu wody bo przecież na zawór wody jest max 1A. Nie czepiam się ale jest to mylne. Nigdy bym nie wpadł że taki "wielki"  kabel jest do zaworu wody. Już miałem go podpinac jako główny zasilający ale że coś mnie ckneło że jest dość cienki i po odczytaniu znamiona, zrezygnowałem. Dużo ludzi jak zobaczy ten kabel i złącze pomyślą że to główne zasilanie bo przeca  "komputer też takim podpinaj". Naprawdę nie czepiam się, może nawet jestem w błędzie.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2016, 01:05:54 am wysłana przez Pawelr851 »

Offline tomch150181

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2016, 12:30:33 pm »
Dla mnie lepszą opcją była by korekcja temperatury dnia dopiero jak ustawiony czas i wartość tej korekcji było by liczone od momentu zamknięcia EZ niż tak jak jest teraz czyli od startu odbioru serca i jest to tylko jedna korekcja a tak by było automatycznie, jeśli np; EZ zamyka się na dłużej niż 10min i nie chce temperatura stabilizacji zejść niżej niż ustalona przez sam sterownik wtedy podnosi o ustawioną wartość korekcji i tak za każdym razem jeśli przekroczy ustawiony czas od zamknięcia.

Przydała by się większa obudowa najlepiej z KO aby można było upchać trzecią fazę z SSR-em jak ktoś chce używać zasilania 3-f.
Do zegara który odmierza czas na LCD powinno być np; 1:08 a jest 1:8 (taka mała kosmetyka). Na razie mam za sobą 3 procesy więc dalej się uczę, jestem zadowolony.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 10, 2016, 12:37:28 pm »
Jaką ty masz moc że potrzebujesz dodatkowy SSR dla trzeciej fazy. Na tym co ma sterownik też pogonisz grzałki 3f, ale...

Offline tomch150181

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2016, 01:02:10 pm »
Jaką ty masz moc że potrzebujesz dodatkowy SSR dla trzeciej fazy. Na tym co ma sterownik też pogonisz grzałki 3f, ale...

Stosując SSR-a chodziło mi o dodatkowe zasilanie do 3 grzałki np; mając 3x2kW aby prąd nie płynął przez włącznik bo go stopi, używana tylko do szybszego rozgrzania wsadu i zalania sprężynek bo na 4kW niestety tego nie robi. W dalszej części procesu była by na OFF, resztę robi sterownik który reguluje pozostałe dwie fazy. Wiem że można zasilić z L1 i L2 grzałkę 3x2kW ale ja mam kiepską instalację i muszę mieć każdą fazę obciążoną jednakowo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2016, 01:20:10 pm wysłana przez tomch150181 »

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 18, 2016, 04:54:04 pm »
Przeprowadziłem już 6 destylacji i wstępnie sterownik jest ustawiony tak że praktycznie od początku do końca wszycho chodzi bezobslugowo. 50L nastaw przepedzam w 11h od chwili podłączenia do sieci do samowylaczenia tak że nieźle :)
Co na chwilę obecną wymaga zmiany to rozdzielczość dobierania czasu podczas zalewanie bo minutowe to zdecydowanie za rzadko!! Musi być conajmniej co 15sec!! A najlepiej sekundowe.
Pozatym przerwa powtórzeń podczas odbierania przedgonu również powinna mieć większą rozdzielczość niż minutowa.

Poza tym ostatnia rzecz jaką wymaga niestety obecności gdy chcemy zachować maksymalna czystość spirytusu jest moment uruchomienia olm i rozpoczęcie odbioru. Pierwsze 150ml ma jeszcze lekkie aromaty poprzedniej destylacji tak że fajnie jak by rozważyć obsługę dodatkowego zawory trojdroznego tak aby pierwsze mililitry poszly oddzielnie aby przeplukac olm i dopiero potem resztę zlewac do głównego zbiornika.

Kolejna przydatna modyfikacja było by pokazanie na wyświetlaczu czasy do przejścia w pogon ... Tzn. Gdy mamy ustawione że gdy zawór olm będzie zamknięty przez dluzej niż np 15min mamy przyjść w stan pogonow, to fajnie było by widzieć to odliczanie  na wyświetlaczu. Można wtedy wizualnie określic jak sprawy się mają.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2016, 04:47:51 am wysłana przez Pawelr851 »

Offline porosa.kamil

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:29:26 pm »
przychylam się do użytkownika wyżej , reguła przedgonu musi być wydłużona . 10 minut to stanowczo za mało. Ja przy jeziorku 100ml stabilizuje przynajmniej 30min . Wiec już jest to nie za bardzo .

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:07:53 am »
Wieczorem wstawie soft z dłuższą pauzą i stabilizacją na pogonie.  Czas zamknięcia zaworu jest widoczny pod ekranem głównym, jest tam aktualna i poprzednie wartości (chyba że mówimy o czymś innym).

Pachnący początek serca- też się spotkałem z tą opinią. No cóż, było parcie na taką funkcję więc się pojawiła. Jak widać idea nie do końca słuszna. Zastanawiałem się czy nie dodać wstrzymania odbioru po pierwszych kilku minutach, tak aby podejść i sobie podmienić naczynia. To by była jedyna realna droga.

Offline porosa.kamil

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:24:26 am »
O co chodzi z tą stabilizacja na pogonie ??

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:47:33 am »
Stabilizacja po pogonie...