Autor Wątek: Propozycja zmian  (Przeczytany 5389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline porosa.kamil

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Propozycja zmian
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 03, 2016, 11:07:57 am »
Chyba stabilizacja po przedgonie ?? Pogon  mamy na koniec destylacji

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 103
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 03, 2016, 11:26:35 am »
eesszzz się zakręciłem  :o
 Oczywiście o przedgon chodziło. Stabilizacja na jego zakończenie, to co możesz ustawić na 30min max.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 04, 2016, 05:49:25 pm »
Do paczki dodałem soft 2.15 ze zmienionymi czasami

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 05, 2016, 10:45:26 am »
Jeszcze ta opcja odłaczania jednej z grzalek gdy schodzimy z mocą do poziomu gdy jedna grzałka już mogła by obsłużyć resztę procesu.

Problem po zamkowych smrodow z olm rozwiązałem po swojemu. Kupiłem zaworek trojdrozny 12v, zasilacz 12v i tani czujnik poziomu płynów. Gdy olm się otworzy i dodatkowy 0.5L zbiorniczek wypełni się pierwszymi alkocholami to czujnik położenia płynu załączy po około 400ml zawór trojdrozny i skieruje resztę serca do głównego zbiornika. :) od tej pory już jest 100% bez obsługiwane :) żadnych smrodow.. Czyste serce :)

Offline porosa.kamil

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 05, 2016, 11:37:06 am »
Bardzo fajna sprawa ;) mozesz podeslac jakis link do tych przedmiotów co kupiłeś ?? Może sam się przesiade z OVM na OLM. Duże masz jeziorko w OLM ??

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 17, 2016, 12:15:13 pm »
Wygląda to mniej więcej tak.
Zawór trojdrozny z ekspresu do kawy na ebay + zwykły czujnik poziomu cieczy, parę kabelkow i zasilacz 12v.

Offline porosa.kamil

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 17, 2016, 11:37:17 pm »
Bardzo fajna alternatywa ;) drogi taki zawór ??
Co do zmian w sterowniku. Uważam ,ze źle jest przemyślana koncepcja odbioru przedgonu . Ponieważ   obecnie po stabilizacji włącza się elektrozawor przedgonu i potem jest pauza . Wszystko ok ale jeśli zrobimy powtórzenie 2 razy ,to po co nam pauza po odebraniu drugiego przedgonu skoro mamy jeszcze stabilizację po przedgonie? Moim zdaniem powinna być stabilizacja ->przedgon->pauza->przedgon->stabilizacja->odbieranie . A obecnie jak chcemy ustawić dwukrotne odbieranie przedgonu to będzie jeszcze pauza,stabilizacja i dopiero odbieranie

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 18, 2016, 08:29:51 am »
...obecnie po stabilizacji włącza się elektrozawor przedgonu i potem jest pauza . Wszystko ok ale jeśli zrobimy powtórzenie 2 razy ,to po co nam pauza po odebraniu drugiego przedgonu skoro mamy jeszcze stabilizację po przedgonie?

Trzeba ją sobie po prostu uwzględnić w tej stabilizacji. Pominięcie ostatniej pauzy jest z lekka problematyczne.

Offline porosa.kamil

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:38:16 pm »
Dlaczego problematyczne skoro mamy stabilizację przedgonu. Odbywa się ona tak długo jak sobie ustawimy po przedgonie . Więc nie rozumiem tej pauzy na koniec

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:46:17 pm »
Wydaje mi się że boleckiemu chodzi o to że zaprogramowania tego jest problematyczne. Wydaje mi się że wynika to z tego że odgórnie wpisujesz w funkcji przedgonu ile ma być otwarty zawór i jaka ma być przerwa a potem ustawiasz ile razy ma się to powtórzyć. Więc jak wpiszesz że 5 powtórzeń to problematyczne będzie aby piąte powtórzenie było rozpoznane przez oprogramowanie jako ostatnie i że po nim ma nie być już pauzy. Łatwiej poprostu ta pauze odliczyć od późniejszej stabilizacji po przedgonie niż pisać nowa bardziej skaplikowana formule do oprogramowania. Nie warte jest to takiego nakładu pracy.

Offline porosa.kamil

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:52:13 pm »
Wiem o co chodzi . No właśnie zależy od różnego rodzaju kolumny . Ja mam jeziorko 100 ml i pasuje mi dwa razy oproznic . A po drugim opróżnieniu muszę czekać 30 min zanim chciałbym odbierać bo ustawiam sobie co 30 min odbior przedgonu .

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 23, 2016, 08:10:53 pm »
No to chyba spoko będzie jak stabilizację po przedgonie ustawisz na 1 minute +30 min z przerwy między powtórzeniami to 31min stabilizacji. Generalnie ok.
Ja stabilizuje 30min potem przedgon mam ustawiony na 60sek i 1min przerwy i dwa powtórzenia. Daje mi to 200mil Przedgonu odebranego w dwoch turach z minutowa przerwa. Potem stabilizuje 15min i wszystko jest cacy.

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:36:31 pm »
Wogole to wracajac do tematu zmian i nowosci jakie wedlug uzytkownikow powinny sie znalezc to tak jak gdzies juz Bolecki powiedzial trzeba bedzie w wersji V3 dodac obsluge czujnika poziomu cieczy w celu okreslenia punktu zalania kolumny. Po przeprowadzeniu kilkudziesieciu destylacji stwierdzam jednoglosnie ze czasowe okreslenie punktu zalania sie nie sprawdza. Chodzi o to ze zbyt wiele czynnikow wplywa na to jak szybko kolumna sie zaleje i tak:
- gdy kolumna jest sucha bo stala dlugo zalewanie nastepuje szybciej
- gdy np proces odboru albo stabilizacji zostal przerwany i uruchamiamy sprzet od nowa to zalewa sie bardzo szybko
- gdy kolumna jest swiezo po przeplukaniu woda nawet goraca to zalewa sie duzo dluzej
- gdy kolumna nie jest idealnie w pionie to tez zalewa sie dluzej
- o dziwo stezenie wsadu nie ma az tak krytycznego wplywu na zalanie a testeowalem wsady od 15% do 35%
tak ze czujnik poziomu cieczy umieszczony na gorze kolumny zalatwil by robote w 100% malo tego byl by pewnego rodzaju bezpiecznikiem aby wylaczyc proces albo zredukowac moc o zadana wartosc gdyby kolumna zalala sie w pozniejszym etapie z jakiegos innego powodu.

Druga rzecz to aby mial mozliwosc obsugi takiego ukladu jak na poprzednim zdjeciu pokazalem czyli obsluga dodatkowego zaworu i czujnika polozenia plynu w celu odebrania po-przedgonu z poczatku serca.

Kolejna rzecz to obsluga 5 sond:
-kega
-bufor
-dol kolumny
-gora kolumny
-glowica

no i ostatnie ktore juz powtarzam chyba 100tny raz to odlaczanie jednej z grzalek gdy ta druga moze obsluzyc proces samodzielnie Czyli gdy np. po rozgrzewaniu i zalewaniu przechopdze do stabilizacji i odbioru i proces ten moge dokjonczyc na jednej z dwoch posiadanych grzalek.

Na konciec kosmetyka, czyli cyfry zamiast liter i innych krzakow, czy dzialajace wszytskie funkcje.. np mnie nie pokazuje temperatury radiatora kiedy nacisne strzalke w dol na kontrolerze podczas procesu pomiomo ze taka funkcja jest wyswietlana.

cena 700pln.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:10:40 pm »
Ten radiator to wyszedł w pewnym sofcie, na pewno w tym ostatnim jest ok.
Czujnik zalania jest po wstępnych testach, męczą go jednak problemy technologiczne. To miało spasować nawet do SKNa (podłączało się zamiast jednego z dallasów).
Grzałki mam na uwadzę

Reszta to już V3

A te 700zł to o co chodzi?