Autor Wątek: Propozycja zmian  (Przeczytany 3398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 95
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: Propozycja zmian
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 21, 2016, 08:39:52 pm »
Nie, wpadniesz we własne sidła
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline dck33

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 21, 2016, 08:47:01 pm »
hmm a mozna blizej co to za sidla?  a inne moje propozycje?

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 22, 2016, 07:06:41 pm »
To że kilka sekund to za mało, z drugiej jednak strony jeśli zacznie kipieć to już jest trochę pozamiatane.

W kwestii innej propozycji. To że ktoś gdzieś coś napisze nie znaczy że jest to coś warte i musi to być w tym sterowniku. Co jakiś czas wypływa na internety taka akcja. Nikt nie sprawdził ale wszyscy dyskutują. Efekt jest potem taki że ja się nasiedzę a nikt z tego nie korzysta.
Moc możesz podnieść w każdej chwili, sprawdź co to da, namów jeszcze kogoś dla sprawdzenia efektu i w tedy będzie się myśleć.

Offline dck33

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 22, 2016, 10:17:17 pm »
jesli kilka sekund to za malo to moze kilkanascie, no ale 90 ?  ::) wlasnie juz wtedy napewno bedzie kipiec  :-\,  moze niech kazdy sobie sam ustawi czas?
Oczywiscie  ze nic nowego nie musi byc w tym sterowniku,  moze warto skasowac ten temat? 

Zwiekszanie mocy w miare jak podnosi sie temperatura w kegu w trybie odbioru, moze nie bardzo ma sens (o takiej funkcji tez czytalem gdzies) ale zwiekszanie mocy w trybie pogonow ma wg mnie sens (skraca czas odbioru pogonow).
A koniec odbioru przedgonow po skoku temperatury w glowicy? Redukcja odbioru (przymnkniecie MZ) juz po skoku temperatury  o powiedzmy 0,05 stopnie zamiast czekac na skok o 0,1 , zamkniecie mz, powrot temperatury do najnizszej i dopiero otwarcie mz, czesto trwa wieki...  wplynelo by to pozytywnie na plynnosc odbioru.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 06:49:01 am wysłana przez dck33 »

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 22, 2016, 10:38:44 pm »
Dlatego temat to "propozycje zmian", a "nie koncert życzeń" :)

Ustawialny czas alarm-zatrzymanie to sensowna rzecz. Jeśli chodzi reakcję MZ to kiedyś to nawet sprawdzałem to co piszesz. W realu zysk był mizerny, a trzeba się sporo namęczyć aby odpowiednie sterowanie uzyskać. Zwróć np uwagę że z każdym zamknięciem temperatura lubi wylądować coraz wyżej i wykoleja się coraz szybciej. Wsadź karte, pobaw się i zobaczysz.
Nie lubię robić czegoś na pałę, Tobie te dodatkowe kilka parametrów pewnie by nie zrobiło różnicy, ale wytłumacz to seniorom.

Offline MIQ

• teoretyk, utopista
  • Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 22
  • Prorok jaki czy co?
SPR11_P22 @ 1,0,9 + MCI    (Zębiec KWK 25) uchylenie klapki PG min - 4mm (14cm kw) ; max - 10...14 mm ( 38...50cm kw).

Offline dck33

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 22, 2016, 11:43:09 pm »
Sprawdzilem,   zysk  byl  calkiem calkiem.
Normalnie po zamknieciu zaworu temperatura na dolnym termometrze  wraca czasem po kilku sekundach (wtedy super) a czasem kilkanascie min, zawor wtedy jest zamkniety i nic nie kapie (;  gdyby korekta odbioru wyprzedzala wieksze skok temp, odbior odbywalby sie bez przerw ;)

Offline Pawelr851

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 23, 2016, 03:24:15 am »
Ja się wtrace tylko co do jednego. Mianowicie nikomu chyba nie potrzebny czujnik temp.  głowicy tylko każdy ustawia go jako chłodnicy no bo tak szczerze.. kogo obchodzi temp. na głowicy?  Tak że np. Ja czujnik ten zainstalowałem na samym końcu chłodnicy tak że dotyka wezownicy wody na wylocie dzięki czemu mam mniej więcej pojęcie jaka jest temp wody i mogę sobie dobrać szybkość jej przepływu tak aby za dużo nie marnować. I teraz problem jest taki że mam ustawiony alarm ba 65c no bo woda tam nie przekracza 40c. I gdy kiedyś zapomniałem z pośpiechu włączyć wodę a gotowanie się rozpoczęło to przez półtorej minuty na pełnym gwizdku gorące opary alkocholu wydostawaly się do pomieszczenia. Gdy tam wszedłem ledwo mogłem złapać oddech.. gdybym pstryknal światłem i by zaiskrzylo wyleciał bym w powietrze. Tak że 90s to w moim (i pewnie nie tylko moim) przypadku zdecydowanie za długo. Od tamtej pory dodatkowo Zainstalowałem sobie wężyk z odpowietrznika wprost do kratki wentylacyjnej na wszelki wypadek gdybym znów zapomniał.

Pozdrawiam.