Autor Wątek: Defro Eko Uni 19  (Przeczytany 5578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline luknor

• Full Member
  • Reputacja: 1
Odp: Defro Eko Uni 19
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 11, 2017, 08:17:12 am »
Mam takie nietypowe pytanie do kolegów po fachu którzy bardziej się znają na instalacjach CO. Mój układ jest dość skomplikowany, kocioł jest podłączony do dużego rozdzielacza z którego rozchodzą się układy CO (na 4d), podłogowy (na 3d sterowany głowicą termostatyczną) oraz CWU. Niestety przez ten piekielny rozdzielacz kocioł nie ma obiegu grawitacyjnego i pompa CWU musi chodzić cały czas żeby powrót miał sensowną temperaturę a kocioł nie falował temperaturą. Po sezonie mam w planie przerobić instalację w kotłowni i przyszło mi do głowy zastosowanie wymiennika plytowego i rozdzielenie obiegu kotłowego od tego rozdzielacza i zrobienie układu otwartego dla kotła i zamkniętego dla reszty.
Czy ktoś ma doświadczenie z wymiennikiem płytowym i czy jest sens bawienia się w takie rozwiązanie?
Dodam że teraz naczynie wzbiorcze jest na strychu gdzie nie zamarza ale rury do niego biegną przez nieogrzewany strych i tam co sezon mi któraś rurka chwyci i jak bym tego nie ocieplił zawsze po czasie złapie. Wymiennik pozwoliłby mi przenieść naczynie do kotłowni.