Autor Wątek: zasyfiony kocioł - czy to normalne ?  (Przeczytany 1181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline suchyDDZ

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: zasyfiony kocioł - czy to normalne ?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2016, 11:32:27 am »
No i pozmieniałem:D i wygląda to tak jak na zdjęciach czyli przeciwwaga utrzymuje klapkę w pozycji otwartej przez cały czas, ale z tą przesłoną otwartą przynajmniej do połowy to nie wyrobi bo wiatr się taki zaczął robić w piecu że się spieki w popiele w ilości ogromnej pojawiły a wcześniej był praktycznie tylko pyłek. Co do czarnej sadzy na wymienniku to faktycznie po 4 dniach palenia na "nowych ustawieniach" to jakby tylko minimalna ilość, no i pojawił się biały pył.
Wyciągając wnioski ze spieków przymknąłem trochę przysłonę (i tak jest bardziej otwarta niż poprzednio) i zmniejszyłem trochę wiaterek.
Czy moje korekty są poprawne czy jednak lepiej otworzyć przysłonę do połowy i zdecydowanie zmniejszyć obroty wiatraka?
Na ostatnie fotce tak wygląda palenisko jak wiatrak przestaje dmuchać (tło wyłączone, rozruch 4, nadmuch 23)
Skam-P 7 KW SPP 1.0 soft ver. 1.303

Offline suchyDDZ

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2016, 08:26:58 am »
No i wyszło szydło z worka to Sam-Bud-Rol Classic tak się spieka i produkuje do tego dużo popiołu ( konsultowałem z palaczami spotkanymi na węgliku). Najlepiej spalał się Sam-Bud-Rol Power ale drogi i Jaret Plus więc raczej na razie skupię się na tym drugim. Facet sprzedający te grochy twierdzi że Power to Chwalowice a Classic to jakiś węgiel po zakładzie uzdatniania czy coś takiego i różne partie różnie wychodzą. Wie któryś z kolegów o co chodzi???   
Skam-P 7 KW SPP 1.0 soft ver. 1.303

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 40
  • Murarz, tynkarz, akrobata
    • Sterowniki,dmuchawy,podajniki,kotły
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2016, 10:03:01 am »
Ogólnie chodzi o węgiel. Nazwy które wymieniasz są mi nieznane za wyjątkiem Jaret-plus.
Z Jaret Plus jestem ciekawy co będzie w tym roku bo tauron wykupił Brzeszcze

Spróbuj mniejszą partię tych Chwałowic
Skam-P25 palnik Ardeo Burno-Iron, dm70W, SPPv2 zawór3d,panel,cz.zewn
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/232