Autor Wątek: SPP dziwne zachowanie  (Przeczytany 1027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sadim

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
Odp: SPP dziwne zachowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 09, 2016, 01:14:00 pm »
Zauważyłem że dobija do 64 potem pozwala temperaturze spaść poniżej 61 by ruszyć. Cały czas ta górka.... a ten sezon różni się tym od poprzedniego że podłoga podpięta pod ster jako CO pracuje cały czas bez odstawiania.
Skam P Premium 7kW, ekoenergia mała, WPA-097, SPP

Offline sadim

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 11, 2016, 10:51:09 pm »
Czy może konstruktor SPP coś wymyślił odnośnie przebijania nastawy? Tak myślałem że znasz swoj sterownik od podszewki.....

Offline gmaj22

• Hero Member
  • Reputacja: 28
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2016, 11:00:52 pm »
Sterownik z pewnością tak, ale instalacje i "zonki" w nich siedzące u każdego użytkownika to nikt nie byłby w stanie ogarnąć.
Z fusów tez ciężko cokolwiek wywróżyć... Brak podglądu www.
SPP v.2, WPA 07-1,5uF, RBR 11kW,
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/243
ekMobile:Xiaomi RedMi3S/Android6.0.1/MIUI8 Global

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 101
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2016, 11:02:59 pm »
Sterownik znam, ale to jeden z kilku Twoich trybików i tak naprawdę potrzebna była by szklana kula.
Możesz spróbować dać P na 1.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline sadim

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 25, 2016, 09:38:24 am »
Problemy jakie doskwierały mojej instalacji zostały zlikwidowane....
Tak jak pisałem wcześniej....wszystko grało i buczało do pewnego momentu w którym sterownik zdecydował, że bedzie podbijał temperature ponad nastawe. Prosze mi chociaż napisać możliwe przyczyny podbijania temperatury.
Skoro kolega zna swoj sterownik to ta odpowiedz nie powinna być problemem... potem pokombinujemy.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2016, 09:42:50 am »
Jest choćby podpięty do neta?

Offline sadim

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 28, 2016, 03:05:20 pm »
Nie jest podpięty do neta....   Zaczynam podejrzewać że sterownik ma problem ze sobą. Jest z nim jak z windowsem... reset i wszystko wraca do normy ... na pare godzin ,a potem dalej swoje.
Czy ktoś pomoże mi?

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 28, 2016, 04:06:34 pm »
Zapewniam Cię że tak nie jest. Podpinaj, bez tego nie ma co myśleć o pomocy bo nikt nie będzie snół przypuszczeń.

Offline kobra64

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 33
  • ekogroszek luzem i w workach 501 370390
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 29, 2016, 09:15:40 am »
Nie jest podpięty do neta....   Zaczynam podejrzewać że sterownik ma problem ze sobą. Jest z nim jak z windowsem... reset i wszystko wraca do normy ... na pare godzin ,a potem dalej swoje.
Czy ktoś pomoże mi?
Jeżeli zależy Ci żeby nie przebijał zadanej, to wyłącz I w menu PID. Wejdź w tryb edycji PID-a i ustaw I=0. Przy P=2 powinien Ci z wyłączonym I chodzić tak do około 1 stopnia poniżej zadanej. A w każdym razie na pewno na zadanej się odstawi.

Offline sadim

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 29, 2016, 01:26:52 pm »
Zapewniam Cię że tak nie jest. Podpinaj, bez tego nie ma co myśleć o pomocy bo nikt nie będzie snół przypuszczeń.
Nie mam modułu internetowego i nie bede go miał. Snuć to może ktoś kto nie tworzył tego sterownika. Przepraszam Pana Boleckiego że mam problem ze sprzętem importowanym przez niego i że wogóle śmiałem się tu odezwać. Jakoś sam ten problem rozwiąże.
Dzieki kobra64 za odzew...w menu PiD nie bede grzebał...bo w zeszlym sezonie na tych ustawieniach było git.

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 29, 2016, 01:41:12 pm »
Nie ma za co.I nie importowanym tylko produkowanym.

Widzisz, gdybyś napisał od razu że nie masz BETa to bym nie cisnął, napisałeś tylko że nie jest podłączony do neta co dla mnie jest jednoznaczne z "mam, ale nie podłączyłem".
Twoja instalacja pracuje albo na bardzo małym przepływie, albo jest on nierównomierny. Dla pewności w menu PID 2x kredka i napisz jaka jest wartość za I.

W zeszłym sezonie na tych ustawieniach było gites, ale jak pamiętam, w tym sezonie doszły Ci jakieś obiegi.

Offline kobra64

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 29, 2016, 03:25:00 pm »
Z menu PID to żadna wielka filozofia. Wchodzisz, dajesz kredkę - zaczyna mrugać wartość za P. Tam pewnie masz 2 - i niech tak zostanie. Fajesz drugi raz kredkę - zaczyna mrugać wartość za I. Tam pewnie masz 20 - i to jest powód przebijania. Dostał nowe obwody i sobie z nimi nie radzi na ustawieniach z zeszłego roku. On zbyt długo pracuje poniżej zadanej i na I robi sobie jakąś bardzo dużą wartość I ( widzisz ją kiedy wchodzisz do menu PID ale nie w trybie edycji, tylko po prostu drugi i czwarty klawisz ). Pewnie będzie tam miał po odrobieniu spadku i dojściu do zadanej ze 70 albo i więcej. I to jest % mocy z którym będzie szedł na zadanej. Z P będzie miał 0, a pracował będzie z takim % jaki jest wyświetlony za I. No ale jak się już odbił ze spadku temperatury i zaczął grzać, to ta wartość okazuje się zbyt wielka. I ona - czyli to I - zamiast utrzymać go w okolicach zadanej, to winduje go parę stopni nad zadaną. Następnie idzie w postój i zaczyna sobie z tego I ujmować. Jak stoi długo, to nawet go zdąży wyzerować przy I=20. Więc załącza się ponownie do pracy dopiero jak spadnie poniżej zadanej, na % wyliczony z P. Ale to jest za mało - więc spada głęboko. I w czasie całego spadku ponownie sobie nalicza I, które go później winduje w kosmos nad zadaną. I tak wchodzi w oscylację.  Spróbuj - to nie boli. Wejdź do PID, daj 2 razy kredkę, jak zacznie mrugać to 20 to strzałką w dół zjedź na 0. Wyłączysz I

Offline sadim

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2016, 01:37:25 pm »
Dzięki Kobra  za odpowiedź. Zmieniłem ustawienie i zobacze jak się sprawuje. Nie o to chodziło, że boję się grzebać w ustawieniach ...wręcz popieram eksperymentowanie tylko sądziłem przy kupnie tego sterownika że jest adaptacyjny i posiada jakąkolwiek automatyke która go prowadzi. Nie dołożyłem żadnych nowych obwodów w CO.. jedyna rzecz jaka się zmieniła to to że ster widzi pompe CO caly czas włączoną...bo podłogówka chodzi bez odstawiania i jest podpięta pod pozycję CO. W poprzednim sezonie pracowała na sterowniku pokojowym. Stetownik dzięki temu pracuje stabilniej...ma mniejsze wachania temperatury i spalanie spadło... może przez to ogłupiał.

Offline kobra64

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2016, 01:48:45 pm »
Jak w poprzednim sezonie nie widział włączonej pompy CO ( albo - widział że jest wyłączona ), to pracował z wyłączonym I. To tak działa. Pompa CO stop - I się z automatu wyłącza. Czyli nieco intuicyjnie doradziłem Ci, jak masz wrócić do stanu z ubiegłego roku.

Offline sadim

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 03, 2016, 03:01:34 pm »
Regulator pokojowy załączał pompe CO ...czyli podłogówke. Ster widział pompę włączoną 2x dziennie a teraz caly czas. Tylko dlaczego sterownik nie adaptuje się do nowej sytuacji???