Autor Wątek: Skam-P 25kW palnik SV-200 V-klasa  (Przeczytany 27905 razy)

Offline pawlo.jot

• Full Member
  • Reputacja: 0
  • SKAM P Plus 12 kW
Odp: Skam-P 25kW palnik SV-200 V-klasa
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 06, 2018, 01:49:17 pm »
Zapytam w tym wątku o Skama PV-13. Jakiś czas temu serwis w palniku wymienił ślimak na dłuższy niż ten, z którym przyszedł kocioł i od tego czasu na różnych węglach nie mogę ogarnąć spieków. Jak za nisko zejdę to jest spiek i niedopał, jak za wysoko to spiek taki, że ślimaka blokuje. Macie jakieś pomysły?

Offline Mateusz_K

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 06, 2018, 04:27:21 pm »

Technix mocuje dane motoreduktory w zależności od dostaw, aktualnie po rozmowach stanęło na tym,że wybrałem i chciałbym mieć montowany konkretny model. W zasadzie motoreduktor jest jak ewmara, ale jest inny silnik i to daje efekt taki,że przekładnia jest mocniejsza od bhf-a a jednocześnie ciszej od niego pracuje. Mieliśmy okazję dzisiaj porównywać klasyczny na przymierzu/beselu, bhf na przymierzu i podobny do ewmara na innym silniku 90W i jestem w szoku ile zależy od samego silnika i rozwiązań w nim stosowanych.
SKAMPV 13KW

To teraz mi powiedz proszę ile to kosztuje, bo ten nowy piec mnie wq...wia już. Fajnie, że automat, ale to buczenie podajnika ( nie chrupanie ) mnie już wkurza.

Po 2 : Panie Jarecki, bardzo proszę o przemyślenie czy tych drzwiczek górnych nie podnieść wyżej - trudno czyści się górną część pieca, ja mam aktualnie wygiętą o 45st zagarniacz i tym jakoś daje radę wyczyścić.

Po 3 : jaki sens jest 2 płytki zawirowywacza, skoro mniejszy opór jest w kierunku drzwiczek i jeżeli przez 1 płytkę przechodzi to przy 2 odbija się wszystko w kierunku drzwiczek i przy ich otwieraniu leci syf na dół.

po 4 : nieprzemyślane jest zaginanie czyścików przy tej płytce w literę L.  Tak niestety płytka odskakuje podczas czyszczenia i trudno później na gorącym piecu ustawiać. Przy krzywo ustawionej płytce większość ciepła ucieka do komina omijając wymiennik ( wzrost spalania o ok 4kg/dobę ) Sądzę, że lepszym rozwiązaniem jest czyścidło z rączką w rodzaju litery T - jak czas pozwoli to zmodyfikuje to we własnym zakresie.

po 5: Czy te czyściki powinny szorować pionowe kanały czy tylko lekko obijać ? Zazwyczaj po czyszczeniu czyścikami i tak wiele syfu pozostaje na wymienniku.

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 48
  • Murarz, tynkarz, akrobata
    • Sterowniki,dmuchawy,podajniki,kotły
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 06, 2018, 04:47:08 pm »
co do motoreduktora, to przyszły pierwsze dostawy, to nowość, ale mogę zapytać ile to kosztuje

ad.2 sa tak niskie ze względu na zapis w ustawie, aby nie było żadnej formy rusztu i opcji umożliwiającej coś tam spalić
Można jednak przemyśleć, czy dać to wyższe

ad.3 Możesz tą środkową wysunąć, ona tylko na badaniach służyła do wyłapania jak największej ilości pyłu, czyli aby on osiadł a druga sprawa miała pokazywac,że tu rusztu dodatkowego nie ma

ad.4 To akurat jest przemyślane. Zagięcie w literke T blokuje opcje manewrowania. Literka L (aktualnie łagodniejsza) pozwala na podniesienie temp. spalin np. w trybie letnim, aby nie uszkodzić komina. To coś przechodzi przez nakrętkę, wyciągając całość możesz wyjąc tylko jeden pręt, jeżeli wystarczy i w otwór z gwintem wkręcasz śrubke, aby spaliny nie szły "lewizną". Można tez latem wyjąc oba pręty i wkręcić śrubki.

ad.5 To masz pociągnąć w górę i puścić, lekkie frakcje odpadną na dół. Natomiast dokładniejsze czyszczenie wg instrukcji po sezonie, to wyjmujesz całość tych czyścików razem z blachą i masz narzędzie ze szczotką aby dokładniej kanał przelecieć. Możesz taka czynność zrobić częściej, np. co 2miesiące.

Pawlo.jot
Zadzwoń do serwisu technixa i opowiedz o tym, jak mieli taki przypadek wcześniej, to zapewne rozwiązanie tego jest.
Najlepiej chyba z właścicielem Grzegorzem Urbańskim, on tez w domu na tym pali i siedzi sporo na stanowisku badawczym testując dane nowinki i rozwiązania.
Mi się w domu na moim węglu elegancko spala a paliłem już groszko-miałem, samym varmo, ekogroszkiem z innego składu, aktualnie miks varmo na ekogroszek.
Skam-P25 palnik SV-200n, dm70W, SPPv2 zawór3d,panel,cz.zewn
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/232

Offline Mateusz_K

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 06, 2018, 09:22:39 pm »
Dziękuję za odpowiedź.

Ad 4. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem czyścik na górze nie naginać a nagwintować. Do tego pionowego czyścika poziomy pręcik z przyspawaną nakrętką nakręcić. I do wyjęcia dobry i do czyszczenia. U mnie na obu jakby były za krótkie czyścidła i po ich opuszczeniu cała ta płytka podskakuje i wylatuje z miejsca.

ad 2. cóż... przepisy robią imbecyle jak widać.  pozostaje mi czyścić coś, czego nie widać ;)

ad 3. Jak dla mnie to w każdym piecu jest ruszt dodatkowy :D Kwestia 4 cegieł :)

Co do motoreduktora lub silnika lub kompletu to czekam na priv z wyceną.

Czym robicie te  otwory 3/4 cala ? u mnie jak zajrzałem do środka to przekrój z pieca jakby 1/4 cala była :/ niedobrze tak ograniczać.

Offline dandi33

• "Żeby napisać jedno własne zdanie, trzeba przeczytać tysiące cudzych."
  • Full Member
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 04, 2018, 12:07:27 pm »
Bolec, parę minut temu zasadziłem ten zakombinowany sofcik
Także będziemy obserwować co i jak, idzie na liniowym
Jarku pochwal się jak tam nowy sofcik boleckiego się sprawuje ?
Dom 596 m2, piec to Skam-p plus 25 kW, dmuchawa WPA-06, SKZP-02
Samsung SM-G388F, android 5.1.1

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 04, 2018, 06:12:56 pm »
W te mrozy idę na normalnym tj modulacja czasu.
Wczoraj chciałem trybem mieszacz +pokojowy powalczyć to tylko pół dnia, bo zaraz kobity naskiczyły co tu się innego wyświetla, przrłącz jak było i finito...

Mój testowy dobrze pracuje ma jednak jeden błąd który musi bolec poprawić

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 22, 2018, 06:17:34 pm »
Zmieniłem dostawce opału, bo od sąsiada ostatnie dwie dostawy były tragiczne.
Wróciłem do wcześniejszego i już kończe od niego druga partie woreczków.
Powiem tak, opału idzie trochę mniej, ale w kotle czysto, popiołu mało, choc twardawy, ale wypalony.
Wiaderko po farbie 15L mam zapełnione popiołem po 2 do 3zasypów kosza, więc pod tym względem bdb

Idę na modulacji mocy, moc max. 18 pod 19kW, ale przy paliwie od tego dostawcy chyba pierwszy raz mam korekcje powietrza na -4 pod -5
gdzie testując wcześniej zawsze musiałem mieć +4 pod +6

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 31, 2018, 07:20:02 pm »
Byłem wrzucić węgiel do kosza na święta, ekogroszek kamienny no name.
Dziubek -  z Czermina, pewnie wiesz od kogo ;-)

Kocioł wczoraj przegarniałem, pali się fajnie, siwo w kotle.

Filmik jak się to cosik pali

https://youtu.be/NbFJpJgs_l4

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:01:30 pm »
SV200n jak to określam przeszły właśnie małe usprawnienie
Nowsze wersje odlewów mają inaczej montowane palenisko
po odkręceniu dolnej zaślepki można wysunąc samą dolna płytke paleniska, wchodzi na rodzaj zamka, który dociska i uszczelnia ta klapka.
Dzięki temu ułatwia się czyszczenie, można wysunąć teraz całą płytkę i ją udroznić np. gwoździem jakby były przytkane otworki

Wklejam fotkę sv200 o mocy 15kW, jest też deczko inne napowietrzenie, doszły boczne dysze wtórne (pod ecodesign)

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 21, 2018, 10:59:41 pm »
Dzisiaj wszystko odkrecilem, mój domowy palnik przeszedł modernizację paleniska do najnowszej wersji...
Chciałem oczyscic kosz zasypowy, pomalowac (ostatnie malowanie środka robiłem 3lata temu...)  no coż puknąłem młotkiem i to by było na tylr, odpadl płat a pod nim już byly mimi dziurki prześwity.  Kosz po prawie 9latach wyzionął ducha, ok rok chodzil na żeliwnym, później na ardeo większość czasu i od chyba 2lat na sv_ce... 

Nowy zasadzony, nizsza krawedz zasypu.  Mam parę workow ekogroszku suchutkiego, ponoć od jutra ochlodzenie, to się odpali.  Później chciałbym palić Varmo jak się uda, to cały czas..

Offline Rafcioa4

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 22, 2018, 09:39:28 am »
Jarecki możesz napisać co to była za modernizacja, czy chodzi o dowiercenie bocznych dziur na ściankach palnika?
http://ekotlownia.pl/sterownik-5/326
SPPv2 (soft v2445), Skam-P Plus 17kW, AZPP, RV13AMs
Xiaomi Redmi Note 5Pro/Android 8.1.0 MIUI 10.0.1

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 22, 2018, 12:18:42 pm »
Środek i ścianę frontowa paleniska mam wymieniony jak to, co widzisz wyżej na zdjęciu
Po odkręceniu dolnej blaszki od komory powietrznej można teraz wysunąć dolną płytkę paleniska z otworami (przegląd, czyszczenie czy udrożnienie otworów, szybciej się czyści)

Te nowsze pod ecodesign mają boczne nawiewy wtórne (widac na tej fotce, teraz sa 3 z lewej i prawej mniej-wiecej w osi ślimaka i w suficie paleniska też 3)

Offline Michalm81

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #207 dnia: Październik 26, 2018, 01:37:45 pm »
Witam ,mam pytanko czarna sadza w podtrzymaniu(baranek) to zbyt mało powietrza czy jakies inne problemu. Opał mieszanka miału z retopalem,stawienie kotła sugerowane 10 kw , dmuchawa start 3 ,nadmuch 45 tło 12.  Na dom idzie ok 42 stopnie przez 12 godzin,powrót ok 50 stopni ( cały czas chodzi pompa cwu) na piecu ustawione strefa w dzien 50 , noc 55 stopni. Proszę o jakieś wskazówki. Wcześniej gdy grzałem tylko cwu wymiennik był koloru brązowego , teraz widać ewidentnie że w popiole jest sporo czarnej sadzy.Pozdrawiam
Skam Pv-13, sv200n, sppv2l

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 121
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 26, 2018, 02:19:56 pm »
Mało powietrza jeśli opał ten sam.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline Michalm81

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #209 dnia: Październik 26, 2018, 05:11:46 pm »
A czy powodem może być również włączone tło podczas gdy kociol praktycznie jest w podtrzymaniu czyli przez 12 godzin? Pytam gdyż kilka godzin temu wylaczyłem tło jeszcze przed napisaniem wcześniejszej wiadomości i wstępnie wydaje mi się ze sadza a raczej osad na drzwiczkach jest bardziej brązowy. Poobserwuje i zostawię tak do jutra. Pozdrawiam
Skam Pv-13, sv200n, sppv2l