Ankieta

LCD graficzny, strefy w sterowniku zamiast w PPXie i BET?

Tak
29 (72.5%)
Nie, tańsza z LCD tak teraz, bajery osobno
11 (27.5%)

Głosów w sumie: 37

Autor Wątek: Propozycje zmian w SPP  (Przeczytany 70485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kobra64

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 33
  • ekogroszek luzem i w workach 501 370390
Odp: Propozycje zmian w SPP
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2013, 10:12:21 pm »
Siłą tego steru jest jego cena i jednocześnie skuteczność. Wykresy są moim zdaniem dodatkiem - można je udostępnić za dopłatą do ceny podstawowego urządzenia. Ster i bez nich  oferuje narzędzia do oceny wpływu zmian nastaw na efektywność spalania. Nie zmienia to faktu, że według mnie w miarę  prosty moduł dostępu przez internet byłby ogromnym kopem w przód - Bolecki, przy odrobinie PR po jego wprowadzeniu  skasowałbyś konkurencję. Po miesiącu użytkowania stwierdzam - ster daje radę. 

Offline siek3

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2013, 10:33:08 pm »
Zielonemu i tysiąc wykresów nie pomoże. Potrzebuje wiedzy którą musi przyswoić.
Ten co ma już jakieś pojęcie może ich nie potrzebować.

Co do oddzielnego modułu www etc to chyba lepsze rozwiązanie
Jak to pewne towarzystwo ubezpieczeniowe w swojej reklamie mówi: płacisz za co chcesz i potrzebujesz czy jakoś tak.

Jak zrobię test to będę mógł się wypowiedzieć.   

A co ze sterowaniem podłogowego ogrzewania?
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 10:57:48 pm wysłana przez siek3 »
ddplus z palnikiem uni 15kW ster oryginalny

Offline dziubek23

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 11, 2013, 10:07:41 am »
Wszyscy teraz wymyślają z internetem tylko po co? czy przez niego zajrzymy na palnik żeby ocenić czym pokrecić w sterowniku? raczej nie! SPP jest w swojej prostocie jest bardzo konkretnym narzędziem prowadzącym bardzo dobrze kociął. czym więcej miałby zarządzać przez internet użytkownik? nie ma tam czujników temperatury pomieszczenia, temperatury na dworze, temperatura powrotu czy spalin i wszystkich pierdół do życia niepotrzebnych. Więć co mamy śledzić tym internetem?  takie sterowniki już są i wiadomo ile kosztują. dla mnie konkretny panel pokojowy z konkretniejszym wyświetlaczem z wszystkimi informacjami które ma w tej chwili SPP plus wykresy temp C.O.

Offline MIQ

• teoretyk, utopista
  • Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 23
  • Prorok jaki czy co?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2013, 10:29:53 am »
Jak dla mnie pójście w stronę modułowej budowy systemu sterowania ogrzewaniem jest najlepszą koncepcją. Łatwiej dostosować do konkretnej instalacji. Np.
  • spp
  • moduł wejść / wyjść sterujących dodatkowymi pompami czy innymi zaworami z własnymi czujnikami i algorytmem sterowania wyjść
  • panel zdalny w dwóch wersjach, może być ze strefami i programowaniem czasu pracy pomp
    - tekstowy typu ppx
    - coś większego z modułem internetowym

Statystyki jeśli już, to w tym ostatnim.
Moim zdaniem pierwotnie rejestracja parametrów pracy potrzebna była twórcom od eukaliptusa do weryfikacji pracy algorytmu i prac nad poprawą. Taki cichy feedback od użytkownika. A przy okazji klient dostał "eWykresy.pl". Marketingowcy zrobili z tego "standard". Skoro taki automat potrzebuje zdalnego wglądu w historię pracy, to dlaczego np kotły gazowe nie mają takich sterowników ze statystykami itp.? Może też źle modulują moc i należałoby skorygować coś tu i ówdzie aby zaoszczędzić 0,1m3 na godzinę...
A czy przy takim sterowaniu (ręczne ustawienie parametrów dla mocy maksymalnej) jest niezbędna i możliwa i przede wszystkim celowa zdalna korekta parametrów pracy? Rozumiem zmianę temperatur i takich tam, bo np o jeden dzień wcześniej wracamy z urlopu i zdalnie podnosimy temp w chacie + start CWU.

---------
Widzę, że się zgadzamy z Dziubkiem w sprawie sterowania przez internet
SPR11_P22 @ 1,0,9 + MCI    (Zębiec KWK 25) uchylenie klapki PG min - 4mm (14cm kw) ; max - 10...14 mm ( 38...50cm kw).

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 95
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2013, 11:03:15 am »
Eukaliptus...  ;D

W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline dziubek23

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 11, 2013, 11:17:25 am »
Niezłym tematem bylby też pomiar pomiar temperatury spalin mielibyśmy obraz tego czy nasze ustawienia nie są za bogate ale tu jest też inny problem bo to kolejny nie tani i mało trwały czujnik więc ten temat lepiej załatwić zwykłym termometrem na czopuchu i poobserwować. Ja mam pożyczony inny sterownik z bardzo fajnym wyświetlaczem i układem graficznym rysujący wykresy temperatury i taki panel byłby idealnym dodatkiem do SPP to moje zdanie..:) do pracy algorytmu nie mam większych zastrzeżeń jestem zadowolony a wykresy dały by lepszy obraz pracy sterownika i wiele na początku pomogły by niedoświadczonemu użytkownikowi takiemu jak ja.

No i wczoraj miałem taki dziwny przypade ze coś w podajniku ostro trzasneło pewnie jakiś większy kawałek groszku u musiałem o 23 zejść do kotłowni i czy nie szło by wymyślić urządzenia alarmującego o zerwaniu klina? musze popytać chłopaków w pracy może coś podpowiedzą a może już ktroś coś takiego wymyślił
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 11:31:10 am wysłana przez dziubek23 »

Offline Mirek

• Hero Member
  • Reputacja: 13
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 11, 2013, 01:27:25 pm »
Oby nie zepsuć tego co jest teraz, tzn, stosunek ceny do możliwości, wynosi SPP do góry. Tak więc wszelkie bajery na pewno to zmienią (pewnie niekorzystnie). Jednak dodatkowe moduły, które można byłoby podłączać z pewnością zainteresowałyby niektórych, ale jednak nie wszystkich. Sam sterownik powinien być jak najprostszy w obsłudze, jak najtańszy. To dla ogółu chętnych. A dodatkowe moduły za dopłatą dla zainteresowanych.
SPR11 v.P16_MCI_PPX_ATMOS32GS (zgazowanie drewna)___ Sztoker 25 kW (PUMA)

Offline dziubek23

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 11, 2013, 02:15:34 pm »
bolecki pisał że wykresy to 10% wartości sterownika czyli rozsądna cena o reszcie należy dyskutować i liczyć

Offline MIQ

• teoretyk, utopista
  • Oblatywacz
  • Hero Member
  • Prorok jaki czy co?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 11, 2013, 04:54:23 pm »
Czujnik temp spalin... Już była o tym dyskusja tutaj tu, choć jak to mówią "mam nowe dane"...
Co do wykresów i danych historycznych, widzę dwie drogi: jedna to zapis na karcie pamięci (czyli offline), druga to odpytywanie po magistrali stera czy jakiegoś modułu rozszerzeń i "przetwórstwo" zebranych danych (online) łącznie z zapisem do pamięci w panelu zdalnym. Jeśli takie dane coś wnoszą, można je obrabiać np na PC. Jeśli zostaną właściwie przygotowane, nie będzie potrzeba specjalistycznego oprogramowania, aby je przetworzyć (CSV i excel).
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 05:47:34 pm wysłana przez MIQ »
SPR11_P22 @ 1,0,9 + MCI    (Zębiec KWK 25) uchylenie klapki PG min - 4mm (14cm kw) ; max - 10...14 mm ( 38...50cm kw).

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 11, 2013, 05:19:56 pm »
MIQ a gdzie to dokładniej było o tym czujniku. Jak chcesz wkleić link do konkretnego wpisu to kliknij sobie w tytuł nad danym postem

Offline dziubek23

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 11, 2013, 06:04:33 pm »
a zobacz w temat SPP i dużego brucera tam jest kilka wykresów z innego stera i myślę że tak można by to zrealizować jeśli nie w sterowniku to w panelu pokojowym

Offline btc

• Full Member
  • Reputacja: 3
  • Naprawa płyt głównych w laptopach.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 11, 2013, 07:18:44 pm »
Moja propozycja jest taka: dokonac zmian kolorystyki wyswietlacza np.: dodatkowo zielony, pomaranczowy, bialy, do wyboru przy zakupie oraz rozszerzyc sprzedaz i obnizyc cene! Jezeli cos jest dobre w swojej prostocie i sie sprawdza to po co kombinowac? Sa juz sterowniki gdzie na aktualizacje ludzie czekaja z wywieszonym jezorem i co? I generalnie za duzo sie nie zmienia, fizyki sie nie oszuka, sterownik ma dzialac poprawnie i to wszystko.
Zębiec 20kW, Ardeo MŻ 15kW, SPP v. 1.309 live: https://www.youtube.com/watch?v=IQ2_r8Zqewg

Offline MIQ

• teoretyk, utopista
  • Oblatywacz
  • Hero Member
  • Prorok jaki czy co?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 11, 2013, 07:57:58 pm »
Noo tak... Dlatego nie psujmy dobrego sterownika, dodajmy mu nowych kumpli ;)

A co do czujnika spalin... Jak zwykle coś widziałem, ale nie mogę znaleźć gdzie.... chodzi o to, że po szybkości narastania temp spalin można ocenić ilość węgla w palniku czy jakoś tak. Przy modulacji czasu pracy dmuchawy jak znalazł. Przydatne do przejścia w fazę podtrzymania żaru. Jak się pomyliłem to nie bijcie.

Offline dziubek23

• Oblatywacz
  • Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 11, 2013, 08:11:34 pm »
kolego Btc nikt nie każe ci przecież nic zmieniać skoro miechcesz ale każdy może chyba mieć swój pomysł na usprawnienie wybranego produktu. jeśli coś jest już bardzo dobre nie znaczy że nie może być jeszcze lepsze. jeśli wyjdą jakieś dodatki przecież nikt nie każe ich ci kupować ale to nie znaczy że nie przydadzą się komuś innemu
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 08:17:52 pm wysłana przez dziubek23 »

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 11, 2013, 08:32:26 pm »
Czujnik spalin może być jedynie dla użytkownika, żeby widział ich temp. Do niczego więcej nie jest potrzebny w SPP, pomijam tutaj ewentualne prawa do korzystania z tego sposobu na wyznaczenie parametrów (bo takowe ponoć są zastrzeżone, nie wiem nie wdawałem się w ten temat.)
W związku z tym, tamtym i w ogóle, chyba nie ma sensu robić go nawet jako opcji bo zapaleńców raz że mało, dwa trzeba cały czas trzymać na stanie różne konfiguracje. A czym ich mniej tym lepiej.