Autor Wątek: Pancerpol 15kw ustawienia  (Przeczytany 372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline berthold61

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
Pancerpol 15kw ustawienia
« dnia: Czerwiec 28, 2018, 09:55:07 am »
Panowie kupiłem sobie kociołek 10kw zębca a w nim podajnik pancerpol10-15kw ten najmniejszy ,  sterownik elster z pid dmuchawa wpa 117 chyba 34wat ,, mam problem z ustawieniami tego kociołka ,  wg pancerpola podawanie ma być 18sek na 42 sek przerwy ale nie mógł mi doradzić z powietrzem bo wentylator nie typowy i jak ktoś mógłby mi doradzić w tej sprawie będę wdzięczny , albo mi wypala dziurę albo wszystko wysypuje nie spalone w dodatku dymi bardziej niż poprzedni górniak , ekogroch z Chwałowic wg innych ok .

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 121
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: Pancerpol 15kw ustawienia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2018, 10:08:39 am »
Myślę że tutaj będzie mniej osób niż np na muratorze, które ogarniają ten sterownik. Próbowałeś tam pytać?.
Od siebie dodam że wentylatory dzielą się raczej na trzy a nawet dwa typy, te które mają więcej jak 60W i mniej. Na początek szedł bym w tym kierunku i brał bym ustawienia od osób które mają wiatrak o podobnej mocy.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline berthold61

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2018, 10:19:12 am »
Tylko sęk w tym że mało kto ma taki wynalazek lub nie udziela się na forach , ten kociołek to taka zbieranina od zębca która nie przeskoczyła 5 klasy i wysprzedawali to za grosze no a co za tym idzie problemy dla mnie między innymi , ale koniec końców chyba trzeba będzie wymienić pewnie cały podajnik z palnikiem nna jakiegoś małego batorego lub coś podobnego mniej uciążliwego .

Offline Robertxxx

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
    • Defro Eko 19kw
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2018, 10:21:25 am »
Ja mam taką samą dmuchawę wpa 117, i też mam drugą 80w, dochodzi krócej do zadanych obrotów. Ale ogółem nie ma z nią problemów. Ja myślę ,że masz problem z dziwną pracą sterownika , od tego bym zaczął. Zagadaj z Bosem tego forum może coś Ci zaoferuje na próbę.
Defro eko 19kw , palnik Pancerpol obrotowy, SppV2.      https://ekotlownia.pl/sterownik-5/541

Offline berthold61

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2018, 10:49:05 am »
W sumie już jakoś sobie poradziłem bo każdy doradzał podawanie 9sek przerwa 24 i duchawa na 36%  a wystarczyło dać 18 sek podawanie 42 sek przerwy i wentylator na 22-24% i działa to elegancko .