Autor Wątek: wyginanie zawleczki  (Przeczytany 1200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirek

• Hero Member
  • Reputacja: 14
Odp: wyginanie zawleczki
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2018, 09:41:46 pm »
Przepraszam ale prosze o jakis material zrodlowy.
Nie jestem technologiem produkcji i zawsze zauwazalem ze jak cos walcuje to  sie to wydluza i zmniejsza srednice, a tu nagle walcowanie zwieksza srednice. Naprawde prosze mnie uswiadomic jak z mniejszej srednicy walka zrobic wieksza poprzez walcowanie ( czyli defakto przylozenie sily sciskajacej podczas przesuwania wzdluz materialu ).
Zwiększenie średnicy przy walcowaniu następuje tylko na odcinku gwintowania. Stąd wyjściowy materiał musi mieć odpowiednio mniejszą średnicę, aby uzyskać właściwą średnicę gwintu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2018, 10:21:47 pm wysłana przez Mirek »
SPR11 v.P16_MCI_PPX_ATMOS32GS (zgazowanie drewna)___ Sztoker 25 kW (PUMA)

Offline Winston

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2018, 12:42:26 pm »
Miałem podobny problem - 3 zawleczki w ciągu kilku tygodni. Dzwoniłem do Technixa i dostałem informację że oni do skamp pv używają zawleczki 10.9 i takie też mi gratisowo przyslali. Teraz mam spokój jak narazie.

U mnie w ciągu 5 tygodni popsuły się 4 zawleczki i muszę stwierdzić, że pomoc gwarancyjna ze strony Technixa była wręcz doskonała.

Offline Mirek

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 29, 2018, 02:09:26 pm »
Tylko czy naprawdę doskonała ??? Czy tylko pozbycie się problemu w czasie gwarancji ??? Podejrzewam, że nie została zbadana przyczyna zrywania się zawleczek. Czy wina leży w jakości opału, czy nadmiernych oporach podajnika... Osobiście nie byłbym spokojny. To tak jak założenie bezpiecznika w samochodzie: pali się 8A, to zakładam 30A, ale później...

Offline dylas

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 31, 2018, 04:06:47 pm »
Przepraszam ale prosze o jakis material zrodlowy.
Nie jestem technologiem produkcji i zawsze zauwazalem ze jak cos walcuje to  sie to wydluza i zmniejsza srednice, a tu nagle walcowanie zwieksza srednice. Naprawde prosze mnie uswiadomic jak z mniejszej srednicy walka zrobic wieksza poprzez walcowanie ( czyli defakto przylozenie sily sciskajacej podczas przesuwania wzdluz materialu ).
Prosty przykład,
weź wałek plasteliny i przewałkuj go grzebieniem,  (grzebień równolegle do plasteliny) to co wyjdzie między zębami to gwint o większej średnicy od wałka z plasreliny
SKAMP-PV 13 kW , SV200 , SPPv2 , DN20

Offline Mirek

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 31, 2018, 05:18:24 pm »
Ale musisz wałkować między dwoma grzebieniami. Nawet gwintowanie np.narzynką podnosi nieco średnicę.

Offline dylas

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 31, 2018, 06:42:07 pm »
Tylko czy naprawdę doskonała ??? Czy tylko pozbycie się problemu w czasie gwarancji ??? Podejrzewam, że nie została zbadana przyczyna zrywania się zawleczek. Czy wina leży w jakości opału, czy nadmiernych oporach podajnika... Osobiście nie byłbym spokojny. To tak jak założenie bezpiecznika w samochodzie: pali się 8A, to zakładam 30A, ale później...
To jest konkret,
wyjmij zawleczkę i pokręć ślimakiem, czy nie ma miejsca nadmiernego oporu,  ew. sprawdź opał czy nie ma dużych kamieni itp.

Offline iskiereczka

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 31, 2018, 07:53:59 pm »
Miałem podobny problem - 3 zawleczki w ciągu kilku tygodni. Dzwoniłem do Technixa i dostałem informację że oni do skamp pv używają zawleczki 10.9 i takie też mi gratisowo przyslali. Teraz mam spokój jak narazie.

U mnie w ciągu 5 tygodni popsuły się 4 zawleczki i muszę stwierdzić, że pomoc gwarancyjna ze strony Technixa była wręcz doskonała.

U mnie po rozmowie z Technixem i pomocy z ich strony wszystko pracuje poprawnie. Problemem był ślimak z troszkę większym otworem niż otwór na pierścieniu motoreduktora. Były 2 wyjścia: większy otwór w pierścieniu motoreduktora i śruba dopasowana do obydwóch, lub wymiana ślimaka. Koszty obsługi gwarancyjnej podobne. Czas reakcji ze strony Technixa natychmiastowy. Od tej pory zwykłej śruby 8.8 nie zerwało na tym samym węglu. Podpisuję się, że obsługa faktycznie doskonała.
SKAMP-PV13 + SV200 + RMS-120AL (80W), przesłona otwarta na max, temperatura Twewn to temperatura na rurze wyjściowej z pieca a wskaźnik temperatury pieca siedzi w piecu.
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/557

Offline dylas

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2018, 08:17:08 pm »

U mnie po rozmowie z Technixem i pomocy z ich strony wszystko pracuje poprawnie. Problemem był ślimak z troszkę większym otworem niż otwór na pierścieniu motoreduktora. Były 2 wyjścia: większy otwór w pierścieniu motoreduktora i śruba dopasowana do obydwóch, lub wymiana ślimaka. Koszty obsługi gwarancyjnej podobne. Czas reakcji ze strony Technixa natychmiastowy. Od tej pory zwykłej śruby 8.8 nie zerwało na tym samym węglu. Podpisuję się, że obsługa faktycznie doskonała.

Jakie koszty na gwarancji ?

Offline iskiereczka

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 02, 2018, 07:56:43 am »
Chodziło mi o koszty obsługi gwarancyjnej poniesione przez producenta. Czy to zajęcie się pierścieniem czy ślimakiem pewnie wychodzi podobnie.
SKAMP-PV13 + SV200 + RMS-120AL (80W), przesłona otwarta na max, temperatura Twewn to temperatura na rurze wyjściowej z pieca a wskaźnik temperatury pieca siedzi w piecu.
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/557