Autor Wątek: Układ z wymiennikiem płytowym. Zapowietrza się str. pierwotna  (Przeczytany 687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Saper200

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 1
Układ z wymiennikiem płytowym. Zapowietrza się str. pierwotna
« dnia: Grudzień 11, 2018, 11:44:14 pm »
Jak w temacie. Panowie proszę o wskazanie błędów o których jeszcze nie wiem w mojej instalacji.
Słychać powietrze w układzie pierwotnym przy chodzącej tylko jednej pompie wymiennika oraz najbardziej w momencie załączania się pompy zbiornika CWU. Słychać wtedy dużo bulgotania w piecu. Postanowiłem zadziałać sam regulowałem biegami pomp, wstawiłem automat afriso ale to nic nie dało. Wcześniej był ręczny odpowietrznik. Zaprosiłem instalatora, żeby zobaczył co się dzieje, powiedział że chce wydłużyć rurkę na której jest odpo. że to niby coś da i ręczny odpo wstawić ponownie bo automat może zaciągać powietrze i za mała różnica ciśnień. Wspomniałem mu o pompie która jest podłączona na powrocie wymiennika qmaj22 już to wyłapał w innym moim poście ale sądząc po minie chyba się nie przejął zbytnio, podejrzewam, że będę musiał zaprosić kogoś innego i po prostu wskazać co bym chciał zmienić no bo jak użytkownik może wiedzieć lepiej od instalatora który to wszystko montował...
Z informacji jeszcze dno naczynia wzbiorczego jest na wysokości 2m. Zawór zwrotny na pompie wymiennika puka na II i III biegu przestaje jak załączy się pompa CWU. Wymiennik to secespol LB-31. Co do strony wtórnej to chyba wszystko działa prawidłowo.
SKAM p plus 12KW + CWU140L + AZPP + SPPv2
Układ otwarty + zamknięty z wymiennikiem
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/571

Offline Saper200

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 1
Odp: Układ z wymiennikiem płytowym. Zapowietrza się str. pierwotna
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2018, 10:35:35 pm »
Święta idą, chyba wszyscy już karpie łapią :) Mam dodatkowe pytanie. Czy do tego mojego zaworu 3D Esbe na rozdzielaczu idzie domontować siłownik? Jeżeli nie to jaki by się tam sprawdził dla SPPv2? Chciałbym jeszcze dodatkowo sterować temp. podłogówki względem temp. zew. tak aby siłowniki na rozdzielaczu były dłużej otwarte. Zauważyłem, że temperatura na piecu nie skacze jak siłowniki są długo w pozycji otwartej.
Instalator jeszcze się nie pojawił :( tak tak, będę jutro. W tym roku to już chyba nie zdąży.
SKAM p plus 12KW + CWU140L + AZPP + SPPv2
Układ otwarty + zamknięty z wymiennikiem
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/571