Autor Wątek: Grzanie podajnika  (Przeczytany 845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kobra64

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 44
  • ekogroszek luzem i w workach 501 370390
Odp: Grzanie podajnika
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 11, 2019, 03:39:20 pm »
 Zamiast podbijać temperaturę CWU mogłeś obniżyć temperaturę załączania pompy cyrkulacji do np. 30 stopni. No ale mniejsza z tym. Czyli pompa podłogi załącza Ci się co 20 minut na 5 minut. To możesz zmienić jak chcesz w ustawieniach pompy cyrkulacji.  Jak chciałbyś żeby ta pompa pracowała? Stale zależnie od zadziałania AutoLato, w strefach czasowych zmienianych w ciągu doby, w trybie regulatora pokojowego - to wszystko masz dostępne jeżeli podłączysz pompę pod wyjście O1 albo O2 i w kodzie 101 ustawisz jak ma działać wyjście do którego ją podłączysz, możesz tam też przypisać do niej czujnik jeżeli zechcesz ją ustawić w tryb regulatora pokojowego. A w menu podstawowym poustawiasz strefy dla wyjścia do którego podłączysz pompę podłogi. I będzie działać jak chcesz.   

Offline trylobit

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2019, 04:45:43 pm »
No to czeka mnie ściąganie kosza. :-\
A tak poza tym to jaka temperatura powinna byc na podajniku.  Na razie mam 21. Czy ustawienie przepalania zapobiegnie temu by ten podajnik nie nagrzewał się zbyt mocno. Najbardziej boję się o lato. Bo w końcu kocioł będzie grzał tylko cwu.

Offline gmaj22

• Hero Member
  • Reputacja: 46
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 11, 2019, 08:25:40 pm »
To jak już ściągniesz ten kosz, to przenieś sterownik w bardziej dostępne miejsce. Bo wprawdzie dostęp do karty masz z zewnątrz, ale żeby choćby zworkę  założyć, to musisz przed każdą aktualizacją  kosz ściągać.
RBR 11kW

Offline trylobit

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2019, 08:31:16 pm »
Jasna sprawa ;)

Offline trylobit

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2019, 06:29:17 pm »
Dobra chopy, po tygodniu pracy znów podajnik zagrzany. Teraz moje pytanie. Czy ustawienie funkcji przepalania poprawi to by gorąco nie cofało się do podajnika.?

Offline iskiereczka

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2019, 08:11:24 pm »
A takie proste pytanie: Czy masz uszczelkę na zasobniku dobrą?
U mnie jak uszczelka była przesunięta i była szczelina to trochę się zaczęło zagrzewać i dym poszedł zasobnikiem. Fakt że był też trochę odstawiony bo autolato zadziałało.
SKAMP-PV13 + SV200 + RMS-120AL (80W), przesłona otwarta na max, temperatura Twewn to temperatura na rurze wyjściowej z pieca, a wskaźnik temperatury pieca siedzi w piecu.
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/557

Offline trylobit

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2019, 07:09:30 pm »
Raczej wszystko jest git. Po powrocie z pracy sprawdzę dokładniej. Martwię się, co to będzie jak kocioł będzie grzał tylko cwu. Może rzeczywiście ładować słabsze paliwo.

Offline iskiereczka

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2019, 09:02:06 pm »
U mnie z uszczelką nie było widać, że przepuszcza. Dopiero jak się piec odstawił na dłuższy czas to takie 2 mikro strużki dymu poszły na łączeniach uszczelek po rogach zasobnika. No i przez kanał dmuchawy dostarczało powietrza do ślimaka i cześć się cofała ślimakiem i zaczęło się grzać paliwo mocno w ślimaku i zasobniku. W końcu włączyło mi się zabezpieczenie i zaczął wypychać opał, ale to i tak nie pomogło bo już cały ślimak był gorący i dół zasobnika też. Wybrałem żar z palnika i poczekałem aż całość ostygnie. Zamknąłem pokrywę od dmuchawy i się wystudziło bez tlenu.
Inna przyczyna to jak masz nieszczelny zasobnik a w palniku się za bardzo przytka jakimś spiekiem - wtedy też zamiast grzecznie do komory pieca to cześć się cofa do zasobnika.
SKAMP-PV13 + SV200 + RMS-120AL (80W), przesłona otwarta na max, temperatura Twewn to temperatura na rurze wyjściowej z pieca, a wskaźnik temperatury pieca siedzi w piecu.
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/557

Offline trylobit

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 24, 2019, 01:08:57 pm »
W ogóle jaka powinna być temp podajnika? Teraz mam w okolicach 28-29 stopni. I nie wiem czy to jest ok.
W ogóle może by sobie soft nowy zassać co by można na liniowym palić. Co sądzicie?

Offline sati

• Sr. Member
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 24, 2019, 06:33:44 pm »
Uważam że 28 jest jeszcze do zaakceptowania. A przypadkiem nie masz za bardzo palenisko zapadnięte, bo to też jest powodem grzania się podajnika.
Pierwszy kocioł z podajnikiem Skam 17 KW+SPPV2+AZPP+RV-13As
http://ekotlownia.pl/sterownik-5/358

Offline trylobit

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2019, 06:28:31 pm »
Palnik mam SV 200n więc mi się żar zbytnio nie zapada.