Autor Wątek: nieszczelność kotła(?)  (Przeczytany 426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline s4yan

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
nieszczelność kotła(?)
« dnia: Marzec 13, 2019, 05:36:00 pm »
Mam taki problem. Posiadam Skamp pv20 , składuje również ekogroszek w kotłowni suchy i mam straszny syf. To takie normalne? Kotłownię wysprzątam a po kilku dniach jak dokładam to znowu wszystko w pyle. I najwięcej koło drzwiczek dolnych- a jak otwieram to na rogu duża kupka pyłu czarnego jest. Sprawdzałem ten sznur i nie widzę żeby był przerwany. Może ktoś z Was miał taki problem? A może to tak ma syfić ?

Offline s4yan

• Jr. Member
  • **
Odp: nieszczelność kotła(?)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2019, 03:21:20 pm »
Nikt nie posiada tego kotła? Wszyscy mają czysto? Czy każdy ma taki problem ?

Offline dylas

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2019, 04:30:08 pm »
Skamp pv13 też przy zawiasach mam górkę pyłu, ale on po prostu wypada przy otwieraniu, a kurz to normalka, jak węgiel suchy to pyli. Kurz nie z pica tylko z dosypywania.
SKAMP-PV 13 kW , SV200 , SPPv2 , DN20 , RV-13 AM 70W

Offline s4yan

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2019, 04:42:48 pm »
Skamp pv13 też przy zawiasach mam górkę pyłu, ale on po prostu wypada przy otwieraniu, a kurz to normalka, jak węgiel suchy to pyli. Kurz nie z pica tylko z dosypywania.

no właśnie nie z dosypywania. Po 2-3 dniach po dosypaniu jest jeden wielki syf. Pytam się czy to jest taka wada konstrukcyjna, czy u mnie jest coś nie tak. Nie mam jedynie osłony na ślimaka - może tamtędy się to jakoś wydostaje ?

Offline dylas

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2019, 06:13:03 pm »
Według mnie to nie wina kotła, gdyby kocioł na wydechu był nieszczelny i sypał popiołem to najpierw by było zadymienie, i czujnik czadu by dał znać.
SKAMP-PV 13 kW , SV200 , SPPv2 , DN20 , RV-13 AM 70W

Offline s4yan

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2019, 06:37:42 pm »
Panowie a może wiecie jaki rozmiar jest sznura w dzwiczkach skamp pv 20? 15x15 ? Nie ma mnie na miejscu a w razie "w" kupie i wymienię , może to pomoże.

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 49
  • Murarz, tynkarz, akrobata
    • Sterowniki,dmuchawy,podajniki,kotły
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2019, 07:18:54 pm »
Sznur to 15x15 ale w rogu to Ci usypuje się drobny pył z palnika. Palnik uderza na ściankę gdzie masz zawiasy i to najdrobniejsze siada w popielniku i też poza skrzynką, jak otwoerasz drzwiczki to wtedy się usypie. Ja mam teraz fest suchy ekomiał i nie chce mi się wszystkiego robić sterylnie, więc coś tam siada.
Skam-P25 palnik SV-200n, dm70W, SPPv2 zawór3d,panel,cz.zewn
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/232

Offline s4yan

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2019, 07:24:36 pm »
Sznur to 15x15 ale w rogu to Ci usypuje się drobny pył z palnika. Palnik uderza na ściankę gdzie masz zawiasy i to najdrobniejsze siada w popielniku i też poza skrzynką, jak otwoerasz drzwiczki to wtedy się usypie. Ja mam teraz fest suchy ekomiał i nie chce mi się wszystkiego robić sterylnie, więc coś tam siada.

tak się dzieje, ale gdyby tylko to było to jeszcze bym przeżył, ale ten pył po 2-3 dniach , nawet nie otwierając drzwiczek, zasobnika - nic - jest po prostu wszędzie i dużo. Jak będę na miejscu to jeszcze zobaczę połączenie palnika z kotłem, klapę rewizyjną i czopuch . Jak narazie to jest masakra. Rodzina ma jakiś tam kocioł nie 5 klasy, od producenta z okolic i normalnie mają w kotłowni suszarnie prania.

Offline Michalm81

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2019, 09:40:36 pm »
Praponuje sprawdzić połączenie kocioł - komin, jak jest jakaś rura to może sypać sadzą,, silikon wysokotemperaturowy i po kłopocie.
Skam Pv-13, sv200n, sppv2l