Autor Wątek: przepalanie a tryb liniowy  (Przeczytany 333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gonku

• Pytak
  • *
  • Reputacja: 0
przepalanie a tryb liniowy
« dnia: Kwiecień 29, 2019, 01:38:58 pm »
Cześć.

Mam Skamp-PV20 z SV200 i całą zimę działałem w trybie liniowym, najpierw na 18kW, potem na 13kW - wszystko bez problemów. Teraz wyłączyłem CO i zostawiłem CWU i na trybie liniowym piec dwa razy z rzędu wygasł (swoją drogą - nigdy nie rozpoznaje wygaśnięcia tylko przewala 20 kg węgla, dopóki ktoś nie zauważy).
Przepalanie ustawione było na 9 min, ale to chyba nie działało.

Na razie przełączyłem na modulację czasu ze standardowymi parametrami (3/12 sek, 2/52/12),przepalanie 45 min, strefa 6-23, temp. 55 C, ale to chyba nie jest zbyt optymalne. Bojler mam 100l i jedną osobę na co dzień.
Opłaca się kombinować z trybem liniowym? Ktoś ma może jakieś lepsze ustawienie dla tego kotła dla modulacji czasu?

Offline iskiereczka

• Full Member
  • Reputacja: 1
Odp: przepalanie a tryb liniowy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2019, 05:42:58 pm »
Co do przepalenia mam 60 minut ustawione i nie ma problemu z rozruchem.
Zauważyłem, że u mnie w trybie liniowym co jakiś czas włącza takie dmuchnięcia jedno,dwusekundowe, i czasami podaje paliwo.
Masz włączony/zaznaczony czujnik spalin?
Czas sprawdzenia mam chyba na 15 minut ustawiony - ten czas w menu 0102.
U mnie jest tak, że jak piec jest odstawiony i przyłożę rękę do wlotu dmuchawy to czuje lekki przepływ powietrza. Może to powoduję podtrzymanie.

W kwestii liniowego to, ja przełączyłem na tryb liniowy w tym sezonie, który był i nie chce już wrócić do zwykłego. Podoba mi się ciągła, łagodna praca.
Wiem, że tryb wykrywania wygaśnięcia zmieniał się w różnych wersjach softu. Szef o tym pisał, musiałbyś prześledzić forum lub podpytać bezpośrednio.

Tak sobie myślę jeszcze, że masz duży palnik jak na 100litrów wody tylko. Może go ustaw na jeszcze mniej? Nie wiem jaka jest dolna granica sensowna dla 20kw. Chyba 20% dla tego typu palnika, jeżeli dobrze pamiętam bo potem sprawność jest do niczego i opłaca się odstawić.
Ja swoją 13kw ustawiłem na 5kw w tej chwili, dłużej grzeje zasobnik, ale też z mniejszą mocą to chodzi łagodniej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2019, 05:50:41 pm wysłana przez iskiereczka »
SKAMP-PV13 + SV200 + RMS-120AL (80W), przesłona otwarta na max, temperatura Twewn to temperatura na rurze wyjściowej z pieca, a wskaźnik temperatury pieca siedzi w piecu.
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/557

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 49
  • Murarz, tynkarz, akrobata
    • Sterowniki,dmuchawy,podajniki,kotły
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2019, 01:08:09 pm »
Najczęściej to kwestia węgla oraz ciągu kominowego w danej kotłowni

Ustaw sobie przepalanie >10% co 30-35minut.
Czym palisz? Ja aktualnie stosuję ekomiał,bo ma więcej części lotnych i dłużej trzyma żar.

Ps przepalanie uruchamia kocioł na 100%mocy na 1minutę co zadany czas. Uważam, że poniżej 20minut bez sensu ustawiać
Skam-P25 palnik SV-200n, dm70W, SPPv2 zawór3d,panel,cz.zewn
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/232

Offline gonku

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2019, 11:51:43 am »
A sensowne mój palnik ustawić jak mówi iskiereczka na coś w stylu 5kW w liniowym? W liniowym można coś jeszcze zmodyfikować?

Na razie jest wesoła i to pewnie problem, niedługo zmienię na Retopal, więc pewnie problem zniknie.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2019, 02:19:04 pm wysłana przez gonku »

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 124
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2019, 02:57:59 pm »
SV chyba jest trudniejszy w kwestii podtrzymania. Raz że częściej dostaje takie info, dwa u mnie też potrafi ni z gruchy ni z pietruchy zgasnąć mimo ustawiania naprawdę tłustych nastaw. Fajkę mogłem mieć puszczaną raz na godzinę, a tu niekiedy co 15min jest lipa. Mam jednak wrażenie że dzieje się tak przy kiepskiej pogodzie jak słabnie ciąg kominowy.
To że nie wywala błędu wygaśnięcia to jedynie aktualizować do testowych, albo wyłączyć sprawdzanie czujnika spalin i dać mu 10min czasu.
W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-5/29

Offline gonku

• Pytak
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2019, 04:44:28 pm »
SV na retopal + modulacja czasu + 30 min daje na razie radę, na liniowym wygasał.