Autor Wątek: ARGOS PID PLUS TECHNIX  (Przeczytany 234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 49
  • Murarz, tynkarz, akrobata
    • Sterowniki,dmuchawy,podajniki,kotły
ARGOS PID PLUS TECHNIX
« dnia: Wrzesień 25, 2019, 08:18:57 pm »
Nowość od sezonu 2019/2020
Sterownik wyprodukowany na zlecenie Technix, konstrukcja i soft szefunia, produkcja i montaż Pleszew.

Producent, montaż etc TECHNIX Pleszew

Moimi oczami o czym rozmawiamy:

Argos PID Plus został opracowany wg zlecenia firmy Technix
Obsługuje pompę C.O., ładująca CWU i trzecią cyrkulacyjna lub kolejnego obiegu grzewczego.
Steruje dmuchawą, podajnikiem.
Ma wbudowany moduł internetowy, pracuje na www.ekotlownia.pl
Aktualizacja prosto i szybko karta MicroSD

Czujniki:
- kotła
- CWU
- mieszacza
- podajnika
- STB
- czujnik klapy kosza

Co w nim siedzi?
Soft wg zlecenia Grzegorza Urbańskiego z Technix
Opiera się w sporej mierze na prototypowym sofcie liniowym z SPPv2 pod palniki SV200
z tą różnicą, że zasada zadania nastaw wyjściowych jest jak np. w Irydzie, czy Argosie czy Cobrze
Podajemy czas podawania np. 7sekund, podajemy czas pauzy np. 35sekund (tutaj nic nie odejmujemy!!)
Podajemy widełki dmuchawy, dla typowej RMS120, DM80 czy RV13AM dół 11-12 i góra 38-40
i tyle, mamy ustawiony automat (obok nastaw wyświetla się orientacyjna moc dla wpisanych nastaw oczywiście zależna od wpisanego przesypu a także kaloryczności paliwa)

Jest bardzo fajnie opracowany tryb podtrzymania.

Na zlecenie Technix jest także wybór i można automat wyłączyć i będzie full dwustanowy sterownik z nastawami użytkownika (czyli dochodzimy do zadanej na jednych parametrach i odstawiamy się w klasyczne podtrzymanie, spadek o histerezę to powrót do pracy)

Mamy też znane z SPPv2 strefy czasowe dzień/noc w układzie:
pompa c.o., pompa cwu strefa dzień oznacza prace pompy, strefa noc oznacza STOP pompy w danej godzinie
strefa kocioł, strefa zawór mieszający to płynne zmiany temp. inna w strefi dzień, inna w strefie noc

Mamy też znany z SPP licznik spalania paliwa plus na grafice ekranu głównego znajduje się wskaźnik aktualnej ilości paliwa w koszu

Bolec zrobił też tak, że z nowym Argos PID Plus działa Technixa panel T1000, niestety z wadami softu Włodka Smelcerza.
T1000 fajnie działał z prostym Argosem PID, tutaj mamy zawór mieszający, którego obsługi Włodek nie przewidział. Niby można grzebnąc i zrobic wybór w sterowniku, tyle,że sens tego mały, bo Włodek zablokował min temp. na 40st.C, więc przydatność tego na zawór i podłogowe jest żadna. W starym Argosie czy Cobrze2 tryb termostatu wyłączy pompe CO, zatrzyma zawór w aktualnej pozycji i wyłączy pompę za zaworem...

Krótko mówiąc jak ktoś chce panelem stopować pompę c.o., to pomysł jest dobry
Mam jednak nadzieję,że Grzegorz z Technix dogada się z naszym Bolcem i jednak zostanie opracowany dedykowany, ładny panel firmowy pod nowe urządzenie.

Część z Was zna Timela jak mam to porównać, to rozmawiamy:
SKZP02 E z czujnikiem mieszacza (619zł + 39zł czujnik mieszacza = 658zł) razem z modułem internetowym ETH za 450zł, czyli 1108zł
vs
ARGOS PID Plus z modułem wbudowanym za 890zł

W ostatnią jesień pracowałem na nim z kontrolą analizatorem spalin u siebie w domu, podobnie Bolecki u siebie, testy w Technix, w domu u siebie ma to także kolega Darek z Technix montujący sterowniki

W skrócie tyle tytułem wstępu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2019, 10:20:56 pm wysłana przez Jarecki79 »
Skam-P25 palnik SV-200n, dm70W, SPPv2 zawór3d,panel,cz.zewn
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/232

Offline bolecki

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 124
  • Maszynista, konduktor, zwrotnicowy
    • Sterowniki piecy C.O, pokazy laserowe, frezowanie CNC
Odp: ARGOS PID PLUS TECHNIX
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2019, 08:59:17 pm »
Produkcja w sumie też ja, montaż Technix. Więc uwagi typu coś "nie działa lub zdechło" także do mnie.

Złącze RJ, a na metce "wi-fi". ;/
Jeśli już o interentach, podobnie jak v2L: pierwsze 10 dni w gratisie, pierwszy rok 120zł, każdy następny 35.

Ster robiony pod RMS120 więc innych bym nie używał. 
O nowym panelu jeszcze myślałem i tam na pewno potrzebny by był osobny zasilacz, więc też trochę lipa. A czy Bolec coś zrobi czy nie, to najpierw musi przejść przejść przez Technix'a. Nie mniej po to jest forum żeby różne pomysły mogły wypłynąć i być przedyskutowane.

W razie draki: 503-064-713

Prototypowy SKAM PV, fajka i WPA01 https://ekotlownia.pl/sterownik-7/29

Offline Jarecki79

• Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 49
  • Murarz, tynkarz, akrobata
    • Sterowniki,dmuchawy,podajniki,kotły
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2019, 09:18:49 pm »
Metka poszła na szybko i jest jak jest
W instrukcji jest dobrze, LAN, RJ45 skrętka...

U mnie to działało na RV13AM i analizator spalin nie narzekał.

...
RMS120 jest na EMC, tak samo jak RV13AM i tak samo jak konkretny model DM80 (DM80 wychodzi jeszcze nie Ziehlu i EBM)

Wiesz panel PS do SKZP też ma zasilacz.. radiowy T1000RTH również, do Iryda pilot GRF także z zasilaczem

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2019, 10:25:02 am wysłana przez Jarecki79 »
Skam-P25 palnik SV-200n, dm70W, SPPv2 zawór3d,panel,cz.zewn
https://ekotlownia.pl/sterownik-5/232

Offline MIQ

• Wszystkiego się czepiam
  • Oblatywacz
  • Hero Member
  • Reputacja: 28
  • Na niczym się nie znam
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2019, 10:56:00 pm »
Najważniejsze, żeby dopłynął tam, gdzie trzeba  ;D
SPR11_P22 @ 1,0,9 + MCI    (Zębiec KWK 25) uchylenie klapki PG min - 4mm (14cm kw) ; max - 10...14 mm ( 38...50cm kw).